-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 19. Marzec 2018
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Główne
Grupy
Kącik dla rodziców
Udział przedszkolaków w akcji charytatywnej "Góra Grosza"
Dodał: Administrator / 07/02/2018
Nasze przedszkole, podobnie jak w ubiegłym roku, przystąpiło do akcji „Góra Grosza” organizowanej we wszystkich szkołach i przedszkolach w całej Polsce. Była to już osiemnasta edycja „Góry Grosza” organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom”. Akcja rozpoczęła się 27.11.2017r. i trwała do 02.01.2018r. Celem akcji było zebranie jak największej ilości groszy i przekazanie dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu, oraz wsparcie dla ich rodzin, jak również uświadomienie przedszkolakom, że nawet najdrobniejsze wspólnie zebrane monety mogą utworzyć ogromny fundusz, który pomoże potrzebującym. W ramach akcji „Góra Grosza” nasze przedszkole zebrało kwotę: 168,91 zł.
MOTYLKI- 72,78zł
TYGRYSKI- 37,43zł
MISIE- 37,29 zł
BIEDRONKI- 21,41 zł
Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom, którzy wzięli udział w akcji. Cieszy nas fakt, że dzieci potrafią dzielić się z innymi i nie pozostają obojętne na los osieroconych dzieci. Kwota została przekazana w lutym 2018r. organizatorowi akcji- Towarzystwo „Nasz Dom”.
-Czytaj więcej
Teatrzyk pt. "Pink i Punk"
Dodał: Administrator / 07/02/2018
Dnia 12.01.2018r. (piątek) odwiedzili nas aktorzy z teatru "Gargulec". Zaprezentowano dzieciom przedstawienie pt. "Dwa Pingwiny: Pink i Punk". Głównym przesłaniem spektaklu była prawdziwa przyjaźń między pingwinkami. Spektakl opowiadał o tym, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie i nie należy śmiać się z czyjegoś nieszczęścia. Podczas przedstawienia dzieci wraz z aktorami zatańczyły śnieżny taniec pingwinów, wszystkim towarzyszyła wesoła muzyka i wspaniała zabawa.
12.01.2017 r. - „Dwa Pingwinki – Pink i Punk” - teatrzyk
Grzeczny Pink i rozrabiaka Punk ,przybyli do nas z bieguna północnego. Podczas teatrzyku dzieci dowiedziały się między innymi: czy warto budzić ze snu niedźwiedzia polarnego, czy prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie oraz czy można się śmiać z czyjegoś nieszczęścia? Pewne jest jedno - śnieżny taniec pingwinów rozweselił wszystkich. Bajka uczy dzieci między innymi zasad bezpieczeństwa w zimowej porze roku. Piękne kostiumy, wesoła muzyka i wspólna zabawa wprowadziła świetny nastrój w naszym przedszkolu.
-Czytaj więcej
Motylki karmią ptaki
Dodał: Administrator / 07/02/2018
Zima to trudny okres dla bezbronnych, głodnych ptaków. Z tego powodu przedszkolaki z grupy Motylki postanowiły o nie zadbać. Wcześniej dzieci przypomniały sobie oraz utrwaliły niezbędne zasady dokarmiania ptaków. Oto one:
1. Karmimy ptaki tylko w okresie zimowym!
2. Nie karmimy ptaków w lecie. One muszą umieć same zdobywać jedzenie!
3. Nie karmimy ptaków chlebem. Od tego często chorują i są słabsze!
4. Ptasich gości trzeba karmić regularnie. Gdy już nauczą się, gdzie jest karmnik, to będą do niego przylatywać i czekać na jedzenie. Nie wolno nam zapomnieć o nich!
Podglądanie ptaków przy karmniku to niesamowita okazja do spotkań z nimi oraz prawdziwy trening pamięci i spostrzegawczości w rozpoznawaniu pospolitych gatunków. Gile, sikory, sójki, wróble, kawki często goszczą w naszych stołówkach.
-Czytaj więcej
Zajęcie otwarte dla rodziców w grupie Motylki
Dodał: Administrator / 07/02/2018
W dniu 05.01.2018r. zaprosiliśmy rodziców z grupy Motylki na zajęcia otwarte pt. ,,Ptasie zabawy’’. Nasi goście przyszli zobaczyć jak pracują i bawią się ich pociechy, mogli obserwować jak ich dzieci funkcjonują w grupie rówieśniczej oraz radzą sobie z wieloma zadaniami, które tego dnia na nich czekały. Podczas zajęć dydaktycznych dzieci pracowały z wykorzystaniem elementów metody Porannego Kręgu, celem zajęć było wielozmysłowe poznanie otaczającej rzeczywistości, uwrażliwienie dzieci na potrzeby ptaków zimą oraz integracja grupy. Przedszkolaki spisały się wspaniale. W radosnej atmosferze, sumiennie wykonywały wszystkie powierzone im zadania, największy entuzjazm wśród dzieci wzbudziły doznania dotykowe z lodem. Podsumowaniem zajęć była degustacja miętowej herbatki, która bardzo smakowała zarówno przedszkolakom jak i ich rodzicom.
-Czytaj więcej
Warsztaty mydlarskie w grupie Motylki
Dodał: Administrator / 07/02/2018
W dniu 04.01.2018r. w grupie dzieci 5-letnich odbyły się wyjątkowe warsztaty mydlarskie . Warsztaty zostały przeprowadzone przez panie z Pracowni- Warsztaciarni JustEwalia. Przedszkolaki poznały ciekawostki na temat mydeł, następnie według własnej inwencji twórczej stworzyły małe niepowtarzalne ,,dzieła sztuki’’- dwa zestawy naturalnych mydełek glicerynowych z wtapianymi obrazkami. Dzieci dokonywały wyboru koloru, kształtu a także zapachu mydełka . Elegancko zapakowane mydełka będą wspaniałym upominkiem dla kochanych babć i dziadziusiów z okazji zbliżającego się ich święta. Dla naszych ,,Motylków’’ była to chwila kreatywnej radości .
Dziękujemy rodzicom Kacperka za zorganizowanie tych edukacyjnych warsztatów, a także Paniom z pracowni JustEwalia za profesjonalizm i cierpliwość podczas tego wyjątkowego spotkania , za to że poprzez super zabawę wprowadziły nas w mini świat chemii.
-Czytaj więcej
Koncert "Choinka, jabłuszka i zapach pierniczków"
Dodał: Administrator / 07/02/2018
21.12.2017 odbył się w naszym przedszkolu koncert muzyczny o tematyce bożonarodzeniowej. Muzycy zaprezentowali program artystyczny skupiony wokół tradycji i zwyczajów świątecznych. Dzieci wspólnie z pracownikami śpiewały kolędy i pastorałki. Aktorka biorąca udział w przedstawieniu wcielała się w tradycyjne postaci kolędników, a także zachęcała dzieci do wspólnej zabawy.
-Czytaj więcej
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Świąteczna choinka"
Dodał: Administrator / 07/02/2018
Choinka jest nieodłącznym elementem tradycji bożonarodzeniowej i traktujemy ją jako symbol nadziei i radości. Najmłodsi utożsamiają ją z niczym innym, jak tylko z prezentami, bo to właśnie pod choinką w wigilijny wieczór oczekują na upragnione podarunki.
Dlatego z okazji zbliżających się świąt został ogłoszony w naszym przedszkolu konkurs plastyczny „Świąteczna choinka”.
Na konkurs wpłynęło 45 choinek. Wszystkie były niezwykle piękne, niepowtarzalne i bardzo oryginalne. Widać było olbrzymi wkład pracy zarówno małych, jak i dużych rąk. Choinki stanowią teraz wystawę i ozdabiają hol naszego przedszkola.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 20.12.2017r. Po komisyjnym przeliczeniu głosów okazało się, że:
I. miejsce otrzymała: Zosia Kania
II. miejsce : Lena Zielińska
III. miejsce : Zosia Karaś
Wszystkie pozostałe dzieci otrzymały wyróżnienia.
GRATULUJEMY!!!
Rodzicom i dzieciom dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie.
-Czytaj więcej
Ozdabianie pierniczków w grupie Misie
Dodał: Administrator / 07/02/2018
Święta bez pierniczków to Święta stracone;) Kierując się tym przesłaniem grupa Misie postanowiła zadośćuczynić tej tradycji.
Bardzo oczekiwanym przez dzieci momentem było dekorowanie pierniczków. Polewanie lukrem, czekoladą, posypywanie kolorowymi groszkami, malowanie cukrowymi pisakami - to była największa frajda! Każde ciasteczko dekorowane wg fantazji dzieci stawało się małym cudeńkiem. Był to naprawdę mile spędzony czas w przedszkolu podczas którego dzieci pracowały i jednocześnie świetnie się bawiły. Przyjemnie było dekorować ciasteczka a jeszcze przyjemniejsza była ich degustacja.
-Czytaj więcej
Przedstawienie jasełkowe w wykonaniu grupy Motylki
Dodał: Administrator / 07/02/2018
W poniedziałek 18.12.2017 r. w naszym przedszkolu grupa 5-latków pod kierunkiem wychowawców pani Anety Jeżewskiej, pani Małgorzaty Borowiak oraz rytmiczki pani Dorotki Załęskiej –Soroki przedstawiła Jasełka Bożonarodzeniowe dla rodziców. Dzieci w pięknych strojach odegrały historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Przedszkolaki wcieliły się w role: Maryi i Józefa, trzech króli: Kacpra, Melchiora i Baltazara, aniołów, dzieci i pastuszków. We wtorek 19.12.2017 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie opłatkowe, na którym Motylki jeszcze raz przedstawiły Jasełka. Na tym spotkaniu mieliśmy również zaszczyt gościć: Sekretarz Miasta Zielonka – panią Renatę Jóźwiak, kierownik CUW – panią Annę Hrynkiewicz oraz burmistrza – pana Grzegorza Dudzika, który złożył życzenia świąteczne wszystkim pracownikom przedszkola i dzieciom. Tego dnia wszyscy poczuli klimat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.
-Czytaj więcej
Bal z Mikołajem
Dodał: Administrator / 07/02/2018
Wizyta świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. 13 grudnia przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością zaglądały do okien, zadając pytania, czy dziś przyjdzie Św. Mikołaj. Dźwięk dzwoneczków zapowiadał, że zbliża się oczekiwany gość, na którego dzieci czekały cały rok. Nagle w drzwiach ukazał się Św. Mikołaj z długą siwą brodą i workiem prezentów. Przedszkolaki z radością powitały wspaniałego gościa. Mikołaj opowiedział o swojej podróży do Zielonki i ruszył do tańca i śpiewu z przedszkolakami. Po wspaniałej zabawie Mikołaj zostawił dla wszystkich dzieci prezenty. Każde dziecko miało okazję zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem, które na pewno będzie miłą pamiątką po tym ważnym spotkaniu. Dzieci z ogromną przyjemnością i radością zaprosiły Mikołaja na przyszły rok. Był to dzień pełen wrażeń, który dzieci zapamiętają na długo.
-Czytaj więcej
Chomik i kotek w naszym przedszkolu
Dodał: Administrator / 03/01/2018
W listopadzie (od 13.11 do 17.11) w grupie „Motylki” realizowany był temat: „Mój zwierzak”.
W ramach zajęć dzieci poznawały różne zwierzęta, miejsce ich występowania, sposoby odżywiania, a także codzienne zwyczaje. Z uwagi na realizowany temat dzieci odwiedziło dwóch gości :kotek Florcia i chomik Mariolcia.
Przedszkolaki miały możliwość poznania zasad opieki nad tymi zwierzątkami, dowiedziały się jakie są ich przysmaki oraz poznały sposoby ich pielęgnacji .
Zajęcia te sprawiły naszym podopiecznym wiele radości!
-Czytaj więcej
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.