-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 20. Czerwiec 2019
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Główne
Grupy
Kącik dla rodziców
Ogłoszenie!
Dodał: Administrator / 03/06/2019
UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
ODBĘDĄ SIĘ WEDŁUG NASTĘPUJĄCEGO HARMONORGAMU:

DN. 07.06.2019 R. GODZ. 15.00 – GRUPA MISIE
DN. 10.06.2019 R. GODZ. 15.15 – GRUPA KOTKI
DN. 11.06.2019 R. GODZ. 15.00 – GRUPA TYGRYSKI
DN. 12.06.2019 R. GODZ. 15.00 – GRUPA BIEDRONKI

Rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-technicznego "Moje drzewo genealogiczne"
Dodał: Administrator / 03/06/2019
Dnia 16. 05. W czwartek został rozstrzygnięty konkurs plastyczno – techniczny pt.: „DRZEWO GENEALOGICZNE MOJEJ RODZINY” Rodzice wraz z dziećmi chętnie wzięli udział w konkursie. Wpłynęło wiele interesujących prac, wykonanych różnymi technikami. Właściciele nagrodzonych prac otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne nagrody. Mamy nadzieję, że chwile spędzone na wspólnej pracy sprawiły dzieciom i rodzicom wiele radości i przyczyniły się do wzruszających wspomnień. Była to doskonała okazja aby dzieci w sposób wizualny uporządkowały sobie relacje i pokrewieństwa we własnych rodzinach.
-Czytaj więcej
Wycieczka dzieci z grupy "Biedronek" do pobliskich sklepów
Dodał: Administrator / 03/06/2019
Dnia 9 maja dzieci z grupy „Biedronki” wybrały się na wycieczkę do pobliskich sklepów na osiedlu Wolności. Zwiedziły Piekarnię Gromulskich, sklep spożywczy „Sam”, oraz kiosk warzywny. Wizyta związana była z tygodniowym tematem pracy „Do sklepów wyruszamy, gdy zakupy zrobić mamy”. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą sprzedawcy oraz wyposażeniem sklepu, z produktami które można kupić w sklepach. Ponadto zwrócono uwagę na sposób robienia zakupów oraz użycie zwrotów grzecznościowych. Przedszkolaki miały okazję obserwować pracę sprzedawcy, rozpoznawały i nazywały urządzenia ( waga elektroniczna, kasa fiskalna), poznały różne rodzaje artykułów sprzedawanych w każdym sklepie. Dzieci z zainteresowaniem oglądały wszystkie regały, półki, lodówki. Wizyta w sklepach była zarówno doskonałą lekcją pod względem właściwego zachowania się w miejscu użyteczności publicznej, jak również ogromną frajdą dokonania w nim wspólnego zakupu. Wycieczka zainspirowała przedszkolaków do podjęcia zabaw w „Sklep” w naszym kąciku tematycznym. Na zakończenie wycieczki dokonaliśmy drobnych zakupów, które skosztowaliśmy po powrocie do przedszkola. Wycieczka ta dostarczyła przedszkolakom wiele pozytywnych wrażeń, wzbogaciła je o nowe wiadomości i spostrzeżenia.
-Czytaj więcej
Koncert muzyczny "Familijny song"
Dodał: Administrator / 03/06/2019
Dnia 10 maja w naszym przedszkolu odbył się koncert muzyczny Papaja Kids pt. „Familijny Song” – Piosenki o Rodzinie. Podczas koncertu dzieci wspólnie z zespołem grały na instrumentach perkusyjnych, tańczyły i śpiewały takie piosenki jak:
„U Babci w Spiżarni”
„Puszek Okruszek”
„Ojciec Wirgiliusz”
„Czacza dla Babci i Dziadka”
„Rodzina Rekinów”
Koncerty muzyczne zapewniają dzieciom rozrywkę połączoną z edukacją na najwyższym poziomie. Dzieci są zachwycone i wspólnie chętnie się bawią.
-Czytaj więcej
Spotkanie z alpakami
Dodał: Administrator / 03/06/2019
Dnia 9 maja w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty przyrodnicze, na których zostały zaprezentowane alpaki (Hipis i Mały Książę). Alpaki pochodzą z Ameryki Południowej, są bardzo podobne do lamy i żyją w stadach. Dzieci dowiedziały się ciekawych informacji dotyczących odżywiania się tych zwierząt, ich zwyczajów, charakterystycznych cech wyglądu takich jak: proste uszy, brak zębów na górze, suchy i ciepły nos, bardzo delikatna i pachnąca wełna. Są to zwierzęta bardzo łagodne i dzieci mogły je głaskać, prowadzać i karmić marchewkami. Alpaki służą również do celów terapeutycznych. Dzieci były zachwycone poznanymi zwierzętami.
-Czytaj więcej
"Pejzaże muzyki polskiej" - koncert grupy muzycznej Limbos
Dodał: Administrator / 03/06/2019
Dnia 26.04 2019 roku w naszym przedszkolu odbył się koncert na żywo w wykonaniu grupy muzycznej „LIMBOS" zatytułowany „Pejzaże Muzyki Polskiej w 100 Rocznicę Niepodległości".
Jak zawsze o muzyce opowiadał Pan Wiesław Miadziółko a w programie usłyszeliśmy takie utwory, jak:
WARSZAWIANKĘ- marsz z 1831 roku- muz. Karol Kurpiński
MAZUREK F-dur- muz. Fryderyk Chopin
POLONEZ- z filmu Pan Tadeusz- muz. Wojciech Kilar
JUŻ NIE ZAPOMNISZ MNIE- z filmu Zapomniana Melodia- muz. Henryk Wars
CZARNE CHMURY- muzyka filmowa- Waldemara Kazaneckiego
WIĄZANKĘ TRADYCYJNYCH MELODII POLSKICH- z repertuaru zespołów pieśni i tańca: Mazowsze: Kukułeczka kuka, Ej przeleciał ptaszek, Łowiczanka jestem oraz Śląsk: Gdybym to ja miała, Karlik, Karolinka
PIEŚNI I PIOSENKI POLSKIE: My Pierwsza Brygada; Przybyli ułani pod okienko; Ułani, ułani, malowane dzieci; Niepodległa Niepokorna
Koncert uświetnił swoim śpiewem pan Leszek Kowalik, który wykonał takie utwory, jak:
„My pierwsza brygada”
„Przybyli ułani pod okienko”
Marsz „Szara piechota”
„Początek”
„Weź nie pytaj” P. Domagały
Koncert w wykonaniu grupy muzycznej Limbos był wspaniałą lekcją muzyki i historii.
-Czytaj więcej
Warsztaty wielkanocne w Misiach
Dodał: Administrator / 03/06/2019
Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom. Tuż przed Wielkanocą, w naszym przedszkolu nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji.
5 kwietnia w grupie Misie odbyły się warsztaty wielkanocne zorganizowane przez rodziców. Pod czujnym okiem mamy Oliwiera i mamy Gabrysi dzieci malowały, przypinały i przyklejały by w rezultacie tej pracy powstały piękne pisanki w gniazdkach.
Serdecznie dziękujemy pani Julii i pani Izie za super zabawę.
-Czytaj więcej
Uroczystość przedszkolna "TRADYCJE WIELKANOCNE"
Dodał: Administrator / 25/04/2019
Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno. 16 kwietnia tuż przed Świętami Wielkanocnymi odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość pt. „ Tradycje Wielkanocne” . Dzieci z grupy „Tygryski” przybliżyły nam tradycje wielkonocnego stołu, opowiedziały w jaki sposób można zrobić pisanki, jakie potrawy mamy na wielkanocnym stole, co znajduje się w koszyku. Usłyszeliśmy wiersze i piosenki o pisankach, palmie, baranku, zajączkach, kurczaczkach, koszyczku. Na uroczystość przybył p. Kamil Michał Iwandowski – Burmistrz Miasta Zielonka,
p. Renata Jóźwiak – Sekretarz Miasta Zielonka, p. Jadwiga Wójcik – Radna naszego Miasta
i rodzice. Przedszkolaki pięknie opowiedziały o tradycjach wielkanocnych za które otrzymały ogromne brawa od publiczności. Dziękujemy wszystkim za przybycie na naszą uroczystość.
-Czytaj więcej
Wycieczka dzieci z grupy Kotki do lasu
Dodał: Administrator / 25/04/2019
10.04.2019r. dzieci z najmłodszej grupy KOTKI wyruszyły na spacer leśnymi dróżkami, by wypatrywać oznaki wiosny. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu: szumu drzew, śpiewu ptaków. KOTKI uczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Wycieczka do lasu wzbogaciła wiedzę przedszkolaków oraz miała walory zdrowotne.
-Czytaj więcej
Rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego
Dodał: Administrator / 25/04/2019
Po raz pierwszy w naszym przedszkolu został zorganizowany konkurs recytatorski o tematyce patriotycznej „Kto ty jesteś – Polak mały”. Celem konkursu było kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego i rozwijanie zdolności recytatorskich, zachęcenie do wspólnego czytania z dzieckiem literatury patriotycznej. Przedszkolaki pod kierunkiem swoich rodziców przygotowali wiersze, a następnie 4 kwietnia recytowały je przed komisją konkursową. Podczas konkursu usłyszeliśmy wiersze „Pieśń o żołnierzach z Westerplatte”, „Moja Polska kochana”, ”Co to jest Polska ?”, „Barwy ojczyste”, „Syrenka Warszawska”, „Czym będę ?”, „Moja mała Ojczyzna”, „Modlitwa Polskiej dziewczynki”, „Twój dom”, „Warszawa”, „Ojczyzna”, „Twój dom”, „Kto ty jesteś”. W konkursie udział wzięło 20 odważnych przedszkolaków z czterech grup wiekowych. Komisja konkursowa przyznała 10 – I miejsc, 7 – II miejsc i 3- III miejsca. 11 kwietnia nagrodzono wszystkich uczestników konkursu, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów recytatorskich.
-Czytaj więcej
Koncert muzyczny "Wyśpiewamy sobie zdrowie"
Dodał: Administrator / 25/04/2019
4.04.2019r. nasze przedszkole odwiedził zespół muzyczny Papaja i zaprezentował koncert pt. "Wyśpiewajmy sobie zdrowie". Tematy piosenek oraz interakcje z dziećmi nawiązywały do zasad zdrowego trybu życia. Dzieci karmiły obecnego na koncercie Tadka Niejadka produktami spożywczymi zawierającymi różne witaminy: C, A, D, B. Następnie gimnastykowały się przy różnych piosenkach. Utwory muzyczne przypominały też o dbaniu o czystość zębów i całego ciała. Piosenki to wspaniały sposób na edukację – teraz już wiemy śpiewająco, jak zadbać o zdrowie.
-Czytaj więcej
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.