-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 12. Grudzień 2018
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Główne
Grupy
Kącik dla rodziców
Ogłoszenia!
Dodał: Administrator / 22/11/2018
JASEŁKA W WYKONANIU DZIECI Z GRUPY MISIE
DLA WSZYSTKICH PRZEDSZKOLAKÓW I PRACOWNIKÓW
NASZEGO PRZEDSZKOLA
ODBĘDĄ SIĘ W DN. 14.12.2018 R. O GODZ. 10.30

JASEŁKA DLA RODZICÓW DZIECI Z GRUPY MISIE
ODBĘDĄ SIĘ W DN. 13.12.2018 R. 0 GODZ. 15.30

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pokaz Mody Patriotycznej
Dodał: Administrator / 19/11/2018
13 listopada 2018 r., w ramach świętowania 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, odbył się w naszym przedszkolu „Pokaz mody patriotycznej”. Wszystkie Kotki, Biedronki, Tygryski i Misie wyglądały tego dnia wspaniale. Wśród kostiumów przygotowanych na Dzień Mody Patriotycznej dominowały stroje w kolorze barw narodowych. Jak na prawdziwym pokazie mody 100 modelek i modeli demonstrowało swoje kostiumy na wybiegu wyścielonym czerwonym dywanem. Podczas prezentacji strojów patriotycznych towarzyszyła nam muzyka żołnierska. Emocji było wiele, występujący na wybiegu przedszkolacy zostali nagrodzeni gorącymi brawami. Na zakończenie odśpiewaliśmy piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”.
-Czytaj więcej
Narodowe Święto Niepodległości w Zielonce - złożenie kwiatów pod pomnikiem
Dodał: Administrator / 19/11/2018
Dnia 11.11.2018 r. dzieci z naszego przedszkola wraz z rodzicami uczestniczyły w obchodach 100 rocznicy odzyskania Niepodległości. Delegacja przedstawicieli miejskich przedszkoli
w Zielonce, wspólnie z dziećmi złożyła kwiaty pod pomnikiem Armii Krajowej przy ul. Kolejowej. Przedszkolaki poprzez udział w uroczystości kształtowały przywiązanie do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz symboli narodowych. Był to dzień niezapomnianych emocji i pozytywnych wrażeń.
-Czytaj więcej
"Mały Patriota" - uroczystości z okazji Święta Niepodległości Polski
Dodał: Administrator / 19/11/2018
Dnia 9 listopada 2018 r. w naszym przedszkolu odbyła się podniosła uroczystość upamiętniająca 100 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości z udziałem przedszkolaków, zaproszonych gości i pracowników przedszkola. Każda grupa wykonała na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych. Dzieci tego dnia do przedszkola przyszły ubrane na galowo. Wśród zaproszonych gości serdecznie przywitaliśmy panią Renatę Jóźwiak - Sekretarz Miasta Zielonka oraz – panią Annę Hrynkiewicz -kierownik CUW. Dzieci z grupy „Biedronki” przedstawiły program słowno-muzyczny pt.„ Mały Patriota”. Dzieci ubrane były w piękne stroje krakowskie. Uroczystość rozpoczęły od tańca narodowego jakim jest Polonez. Słowem oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. W ustach młodego pokolenia uroczyście zabrzmiały słowa tak bardzo znane i wymowne: ,,Kto ty jesteś? Polak mały’’ , „Co to jest Polska” ….Dzieci zaprezentowały także pieśni o treści patriotycznej „My pierwsza Brygada”, „Przybyli Ułani pod okienko”, „Ojczyzna”, oddając w ten sposób hołd wdzięczności tym, co oddali swoje życie, byśmy mogli żyć i mieszkać w wolnej Polsce. Recytatorskie i wokalne umiejętności przedszkolaków nagrodzone zostały gromkimi brawami, a także gestami wzruszenia. Po uroczystości wszystkie dzieci , pracownicy przedszkola, zaproszeni goście włączyli się do bicia „Rekordu dla Niepodległej”. O godz. 11.11 zaśpiewaliśmy wspólnie 4-zwrotkowy Hymn Narodowy. Celem bicia „Rekordu dla Niepodległej’ było przypomnienie wszystkim jak ogromną rolę pełni „Mazurek Dąbrowskiego” w Polskiej historii.
W godzinach popołudniowych przedszkolaki zaprosiły do wspólnego świętowania swoich rodziców. Rodzice z wielkim wzruszeniem obejrzeli występy dzieci, które swoją postawą oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny.
-Czytaj więcej
Jesienny spacer Kotków do lasu
Dodał: Administrator / 19/11/2018
26.10.2018r. dzieci z grupy „Kotki” wybrały się na wycieczkę do lasu. Wyjście na wycieczkę poprzedziła pogadanka: ,,Jak zachowujemy się w lesie?” .Dzieci dzieliły się również swoją wiedzą - zgodnie stwierdziły, iż nie należy niczego zrywać, łamać i zaśmiecać. Nie można również hałasować by nie przestraszyć mieszkańców lasu. Pogoda nam sprzyjała, a las to piękne miejsce, szczególnie, gdy jest zaczarowane kolorami jesieni. Przedszkolaki obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią, oddychały leśnym powietrzem, rozpoznawały różne drzewa (dąb, klon, lipę, brzozę), słuchały śpiewu ptaków, zbierały kasztany, żołędzie i kolorowe liście. Wszystkie zebrane w lesie dary umieściliśmy w naszej „jesiennej skrzyni skarbów”.
-Czytaj więcej
Warsztaty Małego Architekta
Dodał: Administrator / 19/11/2018
25.10.2018r. w naszym przedszkolu odbyły się nietypowe warsztaty, podczas których dzieci wykorzystując sześć tysięcy drewnianych klocków Linden uczyły się , budowały i bawiły. Oczywiste jest, że klocki stanowią nie tylko wspaniałą bazę do zabawy ale są także ważnym elementem rozwoju edukacyjnego dla dzieci. Przedszkolaki zamieniły się w prawdziwych architektów: tworzyły według własnych inwencji twórczych a także z pomocą wskazówek animatora wykreowały np. piramidę, wieżę, drzewo czy parkową ławkę. Były to bardzo kreatywne warsztaty, uczące dzieci umiejętności współpracy w grupie, rozwijające koncentrację oraz twórczą postawę naszych przedszkolaków.
-Czytaj więcej
Pasowanie na Przedszkolaka
Dodał: Administrator / 19/11/2018
23 i 24 października 2018r. odbyła się w naszym przedszkolu ważna uroczystość „Pasowanie na Przedszkolaka” dla wszystkich dzieci nowo przyjętych. W uroczystości przedszkolnej wzięli udział zaproszeni rodzice oraz pani dyrektor naszego przedszkola. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, który przygotowały pod kierunkiem nauczycielek. Z uśmiechami na twarzach recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły otrzymując od rodziców gromkie brawa. Występujący przedszkolacy przed tak wielką publicznością wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą. Punktem kulminacyjnym spotkania było ślubowanie. Dzieci obiecały: zgodnie się bawić, zjadać wszystko z talerzyka, słuchać pań, pomagać kolegom. Następnie pani dyrektor za pomocą „magicznego lizaka” dokonała uroczystego „Aktu pasowania”. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy i książki ufundowane przez Radę Rodziców. Uwieńczeniem uroczystości były pamiątkowe zdjęcia. Na pewno były to niezapomniane dni, pełne emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców i nauczycieli.
-Czytaj więcej
"Bajkowe piosenki" - koncert muzyczny.
Dodał: Administrator / 19/11/2018
22 października przedszkole nasze odwiedził zespół muzyczny „Papaja KIDS”. Przemili muzycy zachęcili naszych przedszkolaków do wspólnej zabawy. Dzieci wysłuchały piosenek, przy których świetnie się bawili do znanych i lubianych utworów z bajek i filmów. Podczas koncertu dzieci poznały instrument muzyczny - akordeon i usłyszały piosenki z bajek „Muminki”, „Król Lew”, „Reksio”, „Elza i Anna”, „Shrek”. Na scenie pojawiły się śmieszne kolorowe Trolle, które zachęcały do zabawy. W czasie występu przedszkolaki były aktywizowane w różnorodny sposób np. poprzez pokazywanie określonych ruchów, tańczenie w parach, rapowanie piosenek, wspólne śpiewanie. Dziękujemy za mile spędzone przedpołudnie w przebojowym rytmie.
-Czytaj więcej
Teatrzyk Pana Pomidora
Dodał: Administrator / 19/11/2018
17 października 2018 r. 2018 nasze przedszkole odwiedził Teatrzyk Pana Pomidora z przedstawieniem pt. „Jak to z rzepką było". Aktorzy w wesoły sposób przedstawili znaną historię o dziadku, babci i rzepce. W czasie występu czynny udział wzięło kilkoro naszych przedszkolaków. To właśnie dzięki nim główni bohaterowie poradzili sobie z wyciągnięciem rzepki. Po raz kolejny udowodniono, że wspólnymi siłami można zrobić więcej niż osobno. Przedstawienie bardzo podobało się wszystkim przedszkolakom. Sztuka została przedstawiona w humorystyczny i zabawny sposób.
-Czytaj więcej
"Biedronki" robią zdrowe kanapki
Dodał: Administrator / 19/11/2018
Dnia 10.10.2018 r. dzieci z grupy „Biedronki” samodzielnie robiły smaczne, zdrowe i kolorowe kanapki. Na stolikach znajdowały się ułożone na talerzach: listki sałaty, masło, pieczywo, warzywa( pomidor, ogórki, papryka). Po umyciu rąk, dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Wszystkie ochoczo wzięły się do pracy i z wielkim apatytem zjadły przygotowane przez siebie, pyszne kanapki. Dzięki takim zajęciom dzieci kształciły w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków. Puste talerzyki mówiły same za siebie, nawet największe niejadki zjadały z wielkim apetytem kanapeczkę wykonaną przez siebie.
-Czytaj więcej
"Biedronki" poznają zasady ruchu drogowego
Dodał: Administrator / 19/11/2018
Wrzesień był miesiącem, w którym dzieci 4-letnie z grupy Biedronki uczyły się zasad bezpieczeństwa obowiązujących w przedszkolu oraz poznawały zasady ruchu drogowego. Każdy przedszkolak wie, jak należy zachowywać się na ulicy, gdzie może przechodzić przez ulicę, na jakim świetle, a także wie, że światło żółte dotyczy tylko ruchu samochodowego. Dnia 25. 09.2018 r. dzieci wybrały się na skrzyżowanie. Celem wycieczki było obserwowanie ruchu drogowego, znaków drogowych, przejścia dla pieszych oraz poruszających się pojazdów. Dzieci ćwiczyły także umiejętność prawidłowego i bezpiecznego przechodzenia na drugą stronę jezdni. Wycieczka utrwaliła wiedzę dzieci na temat ważnego dla wszystkich bezpieczeństwa na drodze.
-Czytaj więcej
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.