-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 22. Wrzesień 2019
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Główne
Grupy
Kącik dla rodziców
Ogłoszenie!
Dodał: Administrator / 01/09/2019
DRODZY RODZICE!!


Witamy Państwa serdecznie w nowym roku szkolnym 2019/2020


Przedstawimy harmonogram organizacyjny przedszkola:

Przedszkole czynne od 6.30-17.00

Rodzice przyprowadzają i odbierają dzieci zgodnie z zadeklarowanymi godzinami. Prosimy o bezwzględne przestrzeganie zadeklarowanych godzin.

Czas bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki ustalony przez organ prowadzący
to godziny 8.00-13.00


Dzieci zapisane na ten czas przyprowadzamy na 8.00 (czyli wchodzimy do przedszkola o 7.50), a odbieramy od 12.50-13.00 , w tym czasie są otwarte drzwi przedszkola.

Prosimy o bezwzględne przestrzeganie podanych godzin i nie spóźnianie się do przedszkola.

Prosimy aby dzieci schodziły się do przedszkola do 8.25, o 8.30 zamykamy przedszkole i przygotowujemy się do śniadania.

Najwcześniej dzieci zapisane do 15.00 można odebrać o 14.30, gdyż o tej godzinie będą otwarte drzwi przedszkola.

Jeżeli w wyjątkowych przypadkach rodzic musi odebrać dziecko wcześniej, prosimy o zgłoszenie tego faktu u nauczyciela danej grupy.

W przypadku wcześniejszego przyprowadzenia lub późniejszego odbioru dziecka, rodzice winni zgłosić ten fakt nauczycielowi, który odnotuje to na liście dodatkowych godzin.

Bardzo prosimy o przestrzeganie powyższego harmonogramu, ze względów organizacyjnych przedszkola oraz bezpieczeństwa Waszych dzieci.


W pierwszych dniach pobytu dziecka w przedszkolu prosimy przyprowadzać i odbierać dzieci zgodnie z zadeklarowaną godziną.

Aby dziecko szczególnie młodsze w miarę szybko zaadaptowało się do nowych przedszkolnych warunków powinno jak najwcześniej poznać rytm przedszkolny.

Dzień 1 września jest normalnym dniem pobytu w przedszkolu, nie ma żadnej uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego. Dzieci należy przyprowadzić zgodnie z deklaracją i tak samo odebrać.

Wrzesień jest miesiącem adaptacji dzieci do nowych warunków szczególnie tych najmłodszych i przyprowadzanych po raz pierwszy. Dzieci przebieramy w szatni i oddajemy nauczycielowi lub Pani z obsługi, która prowadzi dziecko do sali. Rodzic rozstaje się z dzieckiem
w szatni.

Listy dzieci przydzielonych do poszczególnych grup znajdować się będą w szatni na tablicy ogłoszeń.

Bardzo prosimy, aby w pierwszym dniu wykazać się cierpliwością przy przyprowadzaniu i odbieraniu dzieci.

Nauczyciel będzie legitymował osoby odbierające dziecko, ponieważ nie znamy jeszcze Państwa więc proszę mieć ze sobą dowód osobisty.

Zapraszamy rodziców na stronę internetową przedszkola do zakładki Kącik dla Rodziców - Rady dla Rodziców i zapoznanie się z artykułem: Pierwszy dzień w przedszkolu.
Nowy rok szkolny
Dodał: Administrator / 01/09/2019
Serdecznie witamy naszych przedszkolaków
i ich rodziców po wakacjach.
Wierzymy, że wszyscy są wypoczęci i z uśmiechem na twarzach wracają
w przedszkolne progi.
Szczególnie ciepło witamy nowo przyjęte dzieci, którym życzymy szybkiej adaptacji.
Wszystkim dzieciom życzymy dużo radości oraz wielu sukcesów
na rok szkolny 2018/2019,
a rodzicom owocnej współpracy i zadowolenia.
Uroczyste zakończenia roku szkolnego 2018/2019
Dodał: Administrator / 08/07/2019
W czerwcu odbyło się oficjalne zakończenie roku szkolnego w naszych grupach przedszkolnych. W uroczystościach wzięli udział rodzice, dzieci oraz Pani Dyrektor. Każde spotkanie było podsumowaniem całorocznej współpracy.
Dzieci pod opieką wychowawców przygotowały programy artystyczne:
GRUPA KOTKI - ,,Podróż po Polsce’’ , 10.06.2019r.
GRUPA BIEDRONKI- ,,Legenda o smoku Łakomczuchu’’ , 12.06.2019r.
GRUPA TYGRYSKI-,,W krainie wierszy Jan Brzechwy’’ , 11.06.2019r.
GRUPA MISIE- ,, Pożegnanie przedszkola’’, 07.06.2019r.

Przedszkolaki recytując, śpiewając i tańcząc zaprezentowały zdobyte umiejętności. Nasi mali aktorzy dzielnie odegrali swoje role, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Pięciolatki dostały foto dyplomy, birety i koszulki absolwenta ze swoim zdjęciem i logo przedszkola. Podziękowaliśmy również rodzicom zaangażowanym w przedszkolne życie naszych podopiecznych.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim dzieciom oraz rodzicom za ten wspaniały rok!
-Czytaj więcej
Wizyta strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielonce w naszym przedszkolu
Dodał: Administrator / 08/07/2019
Dnia 21.06.2018r. nasze przedszkole odwiedzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielonce. Wizyta strażaków w naszym przedszkolu wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku, dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, którym przyjechali strażacy. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy oraz każde dziecko mogło wsiąść do wozu strażackiego. Zaprezentowano również dzieciom polewanie wody oraz sygnały dźwiękowe w samochodzie. Dzięki takim spotkaniom dzieci: poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka; wiedza jak dbać o własne i innych bezpieczeństwo; szanują trudną pracę strażaka; kształtują odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach; zaznajamiają się z sytuacjami, w których powinny korzystać z numerów alarmowych.
-Czytaj więcej
Prezent z okazji Dnia Dziecka - Teatr Rodziców "Pomieszanie z poplątaniem - czyli zamieszanie w krainie bajek"
Dodał: Administrator / 08/07/2019
Kochani Rodzice...czego nie zrobią dla swoich maleństw, szczególnie w Dzień Dziecka :)
Dnia 3 czerwca 2019 r. Rodzice z grupy Misie postanowili sprawić niespodziankę swoim pociechom i wcielili się w role aktorów. Udział w przedstawieniu pozwolił ujawnić prawdziwe aktorskie talenty. Nasi rodzice naprawdę potrafią wiele, a uśmiech i fantastyczna atmosfera udzieliły się zarówno dzieciom jak i dorosłym.
Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom biorącym udział w przedstawieniu za wspaniały występ oraz świetną zabawę bo przecież nic tak nie cieszy jak roześmiane buzie naszych dzieci.
-Czytaj więcej
Wycieczka przedszkolaków do gospodarstwa agroturystycznego
Dodał: Administrator / 08/07/2019
Dnia 30 maja 2019 r. dzieci z naszego przedszkola pojechały autokarami na wycieczkę do Głęboczycy. W Agro City przedszkolaki przeżyły niezapomnianą przygodę w radosnej, aktywnej zabawie oraz wspaniałej atmosferze. Przy pięknej pogodzie, w malowniczym krajobrazie dzieci miały wiele różnorodnych atrakcji: kopalnię złota, duży leśny labirynt, zjeżdżalnię linową, makiety dzikich zwierząt w skali 1:1, pomniki przyrody, przejażdżkę wozem po okolicy, połów rybek, dojenie sztucznej krowy, zwiedzanie zaczarowanego lasu. Do domu wróciliśmy z kieszeniami pełnymi „złota” i ogromem wrażeń.
-Czytaj więcej
SPOTKANIE Z POLICJANTEM W GRUPIE MISIE
Dodał: Administrator / 08/07/2019
29 maja grupę Misie odwiedził tata Ewy, który jest policjantem. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i domu. Pan policjant w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać bezpieczeństwo własne oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacjach zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.
Misiom najbardziej podobały się przedmioty przyniesione przez policjanta, a także możliwość zabawy prawdziwą krótkofalówką. Bardzo dziękujemy za przybycie, ciekawą pogadankę i fajną zabawę.
-Czytaj więcej
Wycieczka dzieci z grupy "Biedronki" do Urzędu Miasta Zielonka
Dodał: Administrator / 08/07/2019
W ramach realizowanej tematyki Zielonka – moje miasto, dzieci z grupy „Biedronki ” wybrały się z wizytą do Urzędu Miasta Zielonka. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci jak wygląda praca w Urzędzie i czym zajmują się ludzie pracujący w poszczególnych wydziałach. Na początku przedszkolaki powitała pani Sekretarz Urzędu Miasta Renata Jóźwiak , która sprawowała rolę przewodnika wycieczki oprowadzając dzieci po całym urzędzie, tym samym przybliżając im pracę urzędników i funkcjonowania urzędu. Na „trasie spaceru” znalazł się pokój ewidencji ludności, ochrony środowiska, a także pokój , gdzie udziela się ślubów. Spacerując po Urzędzie spotykaliśmy uśmiechnięte buzie pracowników, którzy bardzo miło witali nas w swoich pokojach. Największe wrażenie na przedszkolakach zrobiło spotkanie z panem Burmistrzem Miasta panem Kamilem Iwandowskim, który bardzo chętnie przyjął wszystkie dzieci w swoim gabinecie i opowiedział o swojej pracy. P. Burmistrz pozwolił dzieciom sprawdzić, jak się siedzi w fotelu burmistrzowskim. Dzieciom bardzo się to podobało i większość przedszkolaków nie chciała schodzić z tego fotela. Następnie Pan Burmistrz zaprowadził przedszkolaki na salę konferencyjną, gdzie odbywają się posiedzenia i podejmowane są ważne decyzje dotyczące naszego miasta. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały za wspaniałe przyjęcie panu Burmistrzowi i pani Sekretarz i wręczyły zrobione laurki i godło Polski . Przedszkolaki również otrzymały od pana Burmistrza drobne upominki. Wycieczka była bardzo udana, a dzieci zdobyły nowe doświadczenie i wiedzę, która posłuży do budowania u dzieci postaw obywatelskich. Serdecznie dziękujemy za życzliwość i ciepłe przyjęcie przedszkolaków.
-Czytaj więcej
FESTYN RODZINNY 2019 "BO WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA"
Dodał: Administrator / 08/07/2019
Pod hasłem „Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina ” 24 maja 2019 r., w naszym przedszkolu, odbył się Festyn Rodzinny. W miłej i rodzinnej atmosferze uczciliśmy Dzień Mamy i Dzień Taty. Rodzina, patriotyzm były więc motywem przewodnim spotkania. Wszyscy jej członkowie, także babcie i dziadkowie, ciocie i wujkowie, mieli okazję wzmocnić swoje więzi rodzinne, zintegrować się podczas wspólnych zabaw, konkursów i wspólnego biesiadowania. Rodzinne świętowanie rozpoczęło się występami artystycznymi naszych przedszkolaków. Piosenki dla mamy i taty wywołały ogromne wzruszenia, łzy szczęścia płynęły z oczu niejednej mamy. Regionalne tańce ludowe zatańczone przez każdą grupę przedszkolaków były także spektakularnym widowiskiem. Patriotycznie z dumą i powagą wszyscy uczestnicy festynu przyłączyli się do zatańczenia narodowego tańca – poloneza. Następnie odbyła się aukcja prac dziecięcych, po której rozpoczęła się wspólna zabawa.
Ogromne zainteresowanie wzbudziły konkursy i zabawy, oczywiście związane z treściami patriotycznymi.
Dużym powodzeniem cieszyła się kawiarenka a także pyszności z grilla.
Było to spotkanie pełne życzliwości, otwartości i poczucia, że jesteśmy jedną wielką rodziną.
Cieszymy się z udziału w naszym święcie tak dużej liczby gości, dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i zapraszamy za rok. Wszystkim tym, którzy zaangażowali się w organizację i przebieg festynu, bardzo dziękujemy!
-Czytaj więcej
Teatrzyk "Legendy gór i Krakowa"
Dodał: Administrator / 08/07/2019
Dnia 23.05.2019 r. nasze przedszkole odwiedziła agencja teatralna „ VENA”, prezentując spektakl teatralny pt: „ Legendy gór i Krakowa – Polska w legendzie.” Aktorzy zapoznali dzieci
z legendami i opowiadaniami dotyczącymi przeszłości ważniejszych miast naszego kraju, ponieważ są one pierwszym elementem folkloru i tradycji. To właśnie legendy przybliżają nam historię naszego narodu i uczą co jest dobre, a co złe. Widzowie mieli okazję poznać legendy takie jak: „O smoku Wawelskim” , „Hejnale Mariackim” i bajkę o „Królu Beskidzie”. Zostały one przekazane przez aktorów w sposób aktywny i wesoły, gdyż taki sposób angażuje zmysły i emocje dzieci, oraz umożliwia im pełnię radosnego przeżycia.
-Czytaj więcej
Rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-technicznego "Moje drzewo genealogiczne"
Dodał: Administrator / 03/06/2019
Dnia 16. 05. W czwartek został rozstrzygnięty konkurs plastyczno – techniczny pt.: „DRZEWO GENEALOGICZNE MOJEJ RODZINY” Rodzice wraz z dziećmi chętnie wzięli udział w konkursie. Wpłynęło wiele interesujących prac, wykonanych różnymi technikami. Właściciele nagrodzonych prac otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne nagrody. Mamy nadzieję, że chwile spędzone na wspólnej pracy sprawiły dzieciom i rodzicom wiele radości i przyczyniły się do wzruszających wspomnień. Była to doskonała okazja aby dzieci w sposób wizualny uporządkowały sobie relacje i pokrewieństwa we własnych rodzinach.
-Czytaj więcej
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.