-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 22. Maj 2019
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Główne
Grupy
Kącik dla rodziców
Ogłoszenie!
Dodał: Administrator / 16/05/2019
Szanowni Państwo

W związku z bardzo złą prognozą pogody, która mówi, że w najbliższy czwartek (23 maja) mają być duże opady deszczu, postanowiliśmy przełożyć nasze Patriotyczne Święto Rodziny na następny dzień, piątek (24 maja). Bardzo przepraszamy za utrudnienia, ale mamy nadzieję, że dzięki tej zmianie zrealizujemy cały artystyczny program przygotowany przez nasze dzieci i wszyscy spędzimy miłe chwile na przedszkolnym pikniku.


Uroczystość przedszkolna "TRADYCJE WIELKANOCNE"
Dodał: Administrator / 25/04/2019
Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno. 16 kwietnia tuż przed Świętami Wielkanocnymi odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość pt. „ Tradycje Wielkanocne” . Dzieci z grupy „Tygryski” przybliżyły nam tradycje wielkonocnego stołu, opowiedziały w jaki sposób można zrobić pisanki, jakie potrawy mamy na wielkanocnym stole, co znajduje się w koszyku. Usłyszeliśmy wiersze i piosenki o pisankach, palmie, baranku, zajączkach, kurczaczkach, koszyczku. Na uroczystość przybył p. Kamil Michał Iwandowski – Burmistrz Miasta Zielonka,
p. Renata Jóźwiak – Sekretarz Miasta Zielonka, p. Jadwiga Wójcik – Radna naszego Miasta
i rodzice. Przedszkolaki pięknie opowiedziały o tradycjach wielkanocnych za które otrzymały ogromne brawa od publiczności. Dziękujemy wszystkim za przybycie na naszą uroczystość.
-Czytaj więcej
Wycieczka dzieci z grupy Kotki do lasu
Dodał: Administrator / 25/04/2019
10.04.2019r. dzieci z najmłodszej grupy KOTKI wyruszyły na spacer leśnymi dróżkami, by wypatrywać oznaki wiosny. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu: szumu drzew, śpiewu ptaków. KOTKI uczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Wycieczka do lasu wzbogaciła wiedzę przedszkolaków oraz miała walory zdrowotne.
-Czytaj więcej
Rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego
Dodał: Administrator / 25/04/2019
Po raz pierwszy w naszym przedszkolu został zorganizowany konkurs recytatorski o tematyce patriotycznej „Kto ty jesteś – Polak mały”. Celem konkursu było kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego i rozwijanie zdolności recytatorskich, zachęcenie do wspólnego czytania z dzieckiem literatury patriotycznej. Przedszkolaki pod kierunkiem swoich rodziców przygotowali wiersze, a następnie 4 kwietnia recytowały je przed komisją konkursową. Podczas konkursu usłyszeliśmy wiersze „Pieśń o żołnierzach z Westerplatte”, „Moja Polska kochana”, ”Co to jest Polska ?”, „Barwy ojczyste”, „Syrenka Warszawska”, „Czym będę ?”, „Moja mała Ojczyzna”, „Modlitwa Polskiej dziewczynki”, „Twój dom”, „Warszawa”, „Ojczyzna”, „Twój dom”, „Kto ty jesteś”. W konkursie udział wzięło 20 odważnych przedszkolaków z czterech grup wiekowych. Komisja konkursowa przyznała 10 – I miejsc, 7 – II miejsc i 3- III miejsca. 11 kwietnia nagrodzono wszystkich uczestników konkursu, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów recytatorskich.
-Czytaj więcej
Koncert muzyczny "Wyśpiewamy sobie zdrowie"
Dodał: Administrator / 25/04/2019
4.04.2019r. nasze przedszkole odwiedził zespół muzyczny Papaja i zaprezentował koncert pt. "Wyśpiewajmy sobie zdrowie". Tematy piosenek oraz interakcje z dziećmi nawiązywały do zasad zdrowego trybu życia. Dzieci karmiły obecnego na koncercie Tadka Niejadka produktami spożywczymi zawierającymi różne witaminy: C, A, D, B. Następnie gimnastykowały się przy różnych piosenkach. Utwory muzyczne przypominały też o dbaniu o czystość zębów i całego ciała. Piosenki to wspaniały sposób na edukację – teraz już wiemy śpiewająco, jak zadbać o zdrowie.
-Czytaj więcej
Teatrzyk "Piękna nasza Polska cała"
Dodał: Administrator / 25/04/2019
01.04.2019r. w naszym przedszkolu gościliśmy niezastąpioną Estradę Pana Pomidora , która wystawiła przedstawienie pt. ,,Piękna nasza Polska cała’’. Był to spektakl interaktywny, w którym dzieci z wielką radością brały czynny udział. Aktorzy zabrali naszych przedszkolaków na wycieczkę po malowniczych regionach naszej ojczyzny. Kolory: niebieski, zielony, żółty, czerwony odzwierciedlały krainy geograficzne na mapie Polski. Podróż zaczęła się od Bałtyku, po niziny, wyżyny a zakończyła na górach. Dziękujemy bardzo ,,Estradzie Pana Pomidora’’ za tak barwne a jednocześnie pouczające przedstawienie.
-Czytaj więcej
Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik
Dodał: Administrator / 25/04/2019
W dniu 29 marca 2019 r. najmłodsze grupy "Kotki„ i „Biedronki” wybrały się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Po przybyciu na miejsce udaliśmy się do „Planetarium”. Tam obejrzeliśmy prowadzony na żywo pokaz „Zając Franek i gwiezdna przygoda”. Prowadzący zabrał nas do lasu, gdzie poszukiwaliśmy zwierząt, które pochowały się między drzewami. Spotkaliśmy tam rodzinę jeży, rysia, sowę i jelenia. A kiedy zapadł zmrok, okazało się, że zwierzęta można odnaleźć także na niebie: ukryte pod postacią gwiazdozbiorów. Następnie obejrzeliśmy film „ Pod jednym niebem” w którym Żółtodziób, Elmo i chiński kolega Hu Hu Zhu – bohaterowie Ulicy Sezamkowej zabrali nas na fascynującą podróż do gwiazd. Razem oglądaliśmy Wielki Wóz, szukaliśmy Gwiazdy Polarne i spacerowaliśmy po powierzchni księżyca. Następnie udaliśmy się do Galerii Bzzz! W Galerii czekało na przedszkolaki mnóstwo atrakcji pobudzających wyobraźnię i ciekawość. Dzieci mogły wszystkiego dotknąć, zbadać oraz sprawdzić jak działają tajemnicze eksponaty. Mali badacze poznali życie zwierząt, rozpoznawali ślady mieszkańców lasu, sprawdzali, jakie odgłosy i zapachy można znaleźć w przyrodzie, budowali plaster miodu oraz model drzewa. Wielką zabawą, ale i nauką były samodzielnie przeprowadzane eksperymenty z wodą, poznanie działania wiru wodnego, młyńskiego koła, czy też wodnego pistoletu. Ogromnym powodzeniem cieszyła się tablica pokryta specjalną powłoką, w której dzieci mogły odciskać rączki i buzie. Przedszkolaki przeglądały się w różnych dziwnych lustrach. Entuzjazmu i radości nie było końca. Podczas pobytu w galerii Bzzz! dzieci uczestniczyły w mini warsztatach - Woda: co utonie, a co będzie pływać? W czasie zajęć przedszkolaki poznawały ciekawe własności wody, porównywały, jak zachowują się różne zanurzone w niej przedmioty (pomarańcza, kiwi, plastelina, drewno, korek) i dociekały, dlaczego jedne z nich pływają, a inne toną. Poprzez samodzielne doświadczanie uczyły się obserwować i wyciągać wnioski. Wycieczka była bardzo udana, a dzieci bogate we wrażenia i samodzielnie zdobytą wiedzę bezpiecznie wróciły do przedszkola.
-Czytaj więcej
POWITANIE WIOSNY 2019
Dodał: Administrator / 25/04/2019
Przyjście nowej pory roku – wiosny jest doskonałą okazją do tego, aby uzmysłowić dzieciom jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. Dekoracja przedszkola zmieniła się z zimowej na wiosenną. W salach przedszkolnych zazieleniły się kąciki przyrody, a w galerii przedszkolaka pojawiły się prace plastyczne, dotyczące pierwszych zwiastunów wiosny.
W dniu 22.O3.2019r wszystkie dzieci wraz ze swoimi paniami zebrały się w sali najmłodszych przedszkolaków Kotków, aby uczestniczyć w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy- powitania wiosny”. Dzieci z grupy „Kotki ” zaprezentowały przedstawienie pod tytułem ,,Powitanie wiosny’’. W pięknie udekorowanej sali wszyscy mogliśmy poczuć prawdziwie wiosenny klimat. Maluszki doskonale wcieliły się w swoje role i pięknie recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki.
26.03.2019r. Kotki ponownie zaprezentowały swoje przedstawienie, tym razem dla rodziców, którzy swój zachwyt wyrazili gromkimi brawami. Teraz już utęskniona wiosna na pewno szybko do nas przyjdzie.
-Czytaj więcej
Bajka do zjedzenia
Dodał: Administrator / 25/04/2019
19 marca obejrzeliśmy przedstawienie teatralne pt. Bajka do zjedzenia. W bardzo przystępny i humorystyczny sposób dzieci dowiedziały się o najważniejszych zasadach żywienia. Co warto jeść a czego należy się wystrzegać. Po spektaklu wiedzieliśmy już dlaczego cukier jest zły, jakie moce mają warzywa i owoce, i jak ważny jest ruch.

Dziękujemy aktorom za super zabawę.
-Czytaj więcej
Koncert muzyczny "Fasolki rosną na wiosnę"
Dodał: Administrator / 24/03/2019
Dnia 6 marca 2019 r. nasze przedszkole odwiedził zespół muzyczny Papaja KIDS. Tym razem spotkanie z muzyką odbyło się w atmosferze dziecięcych hitów, takich jak: „Kolorowe kredki”, Zuzia, lalka nieduża”, „Moja fantazja”, „Tęcza tęcza cza cza cza”, „Szczotka, pasta”, „Boogie Woogie” czy „Zabiorę brata na koniec świata”. Oprócz wysłuchania wesołych piosenek, nasze przedszkolaki odgadywały nazwy instrumentów muzycznych, rozwiązywały muzyczne łamigłówki, uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych, a co najważniejsze świetnie się bawiły.
Dziękujemy Papaja KIDS za wspaniałe spotkanie, a dzieciom za aktywne uczestnictwo
i pozytywny odbiór.
-Czytaj więcej
"Dzień Kropki" - święto kreatywności i talentu
Dodał: Administrator / 24/03/2019
Dnia 05.03.2019 r. we wtorek po raz pierwszy w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kropki. Celem tej uroczystości było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Na zajęciach dzieci poznały genezę tego święta. W każdej grupie powstały „kropkowe” dzieła sztuki – każde z tych dzieł – nietuzinkowe i wyjątkowe. Przedszkolaki z zaangażowaniem opowiadali o swoich umiejętnościach i talentach. Inspiracją do świętowania tego dnia była książka „The Dot” Petera H. Reynoldsa. Dzięki tej książce dzieci dowiedziały się, jak zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynce o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENTY. Ten dzień na pewno nie byłby tak wyjątkowy, gdyby nie Rodziców pomoc – w przygotowaniu „kropkowego” stroju. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Obchody tego święta rozpoczęliśmy od zaśpiewania piosenki o kropce, a następnie były zadania do wykonania z kropkami, odbył się również pokaz kropkowej Mody i sesja fotograficzna. Zabawy i radości tego dnia nie było końca. Dzień upłynął nam pod znakiem wspaniałej twórczej zabawy.
-Czytaj więcej
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.