-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 25. Stycznia 2022
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Główne
Grupy
Kącik dla rodziców
Ogłoszenia!
Dodał: Administrator / 25/08/2021
PRZERWA W PRACY PRZEDSZKOLA W DNIACH: 24 12.2021 r. i 7.01.2022 r.


Na podstawie §12 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 lutego 2019 r. w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli (Dz.U. z 2019 r. poz. 502), w porozumieniu z Organem Prowadzącym i Radą Rodziców, ustalam przerwę w pracy Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Zielonce w dniach: 24 grudnia 2021 r. i 7 stycznia 2022 r.

Ewa Flaga
Dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Zielonce----------------------------------------------------------------------------------------------KALENDARZE 2022 SĄ DO KUPIENIA U WYCHOWAWCÓW
W GRUPACH


KALENDARZ KOMPLET – cena 42 zł
zawiera:
- 1 zdjęcie 20x30 cm
- 2 zdjęcia 10x15 cm
- magnes kalendarz mini 15x21 cm
PO ZAKUPIE KOMPLETU PODSTAWOWEGO, RODZIC MOŻE ZAMÓWIĆ DODATKOWE PRODUKTY

LISTA I CENA RODUKTÓW:
- dodatkowy komplet kalendarz – 42 zł
- kalendarz solo – 34 zł
- kalendarz mini – 17 zł
- zdjęcie 10x15 cm – 8 zł
- zdjęcie 20x30 cm – 15 zł

ZAMÓWIENIA ZBIERAJĄ WYCHOWAWCY W GRUPACH DO DNIA 20.12.2021 r. DO GODZ. 10.00


----------------------------------------------------------------------------------------------KONTAKT Z NAMI POD NOWYM ADRESEM: przedszkolenr3@zielonka.pl


WRZESIEŃ 2021 – NIEZBEDNE INFORMACJE

Szanowni Państwo!

Uprzejmie prosimy wszystkich Rodziców/ Opiekunów prawnych (zarówno dzieci przyjętych od 1 września 2021 r. jak i kontynuujących naukę) o wypełnienie niżej wymienionych dokumentów:
1. druk upoważnienia do odbioru dziecka z przedszkola
Załącznik nr 1 do oświadczenia (rodziców) wypełnia i podpisuje każda osoba wskazana przez rodziców do odbioru dziecka z przedszkola

2. druk deklaracji czasu pobytu dziecka w przedszkolu

oraz przesłanie ich w terminie do 30.08.2021 r. w formie skanu/ zdjęcia na nowy adres mailowy przedszkola: przedszkolenr3@zielonka.pl

Dokumenty do pobrania:
Upoważnienie do odbioruPobierz
Deklaracja pobytuPobierz


INFORMACJE DLA RODZICÓW – SIERPIEŃ 2021
Szanowni Rodzice!


W związku z wciąż obowiązującym stanem epidemii i przygotowaniami do rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022, uprzejmie informujemy, że Przedszkole będzie funkcjonowało w warunkach reżimu sanitarnego i nadal będą nas wszystkich obowiązywały szczególne zasady i rozwiązania.

Poniżej przedstawiamy zasady funkcjonowania przedszkola w czasie epidemii. Prosimy o dokładne zapoznanie się z zaktualizowanymi Procedurami w zakresie bezpieczeństwa epidemicznego i ich przestrzeganie oraz stosowanie się do poleceń pracowników placówki.

ZASADY FUNKCJONOWANIA PRZEDSZKOLA W CZASIE EPIDEMII
W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

• Procedura bezpieczeństwa epidemicznego – Pobierz
• Procedura postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia – Pobierz
• Procedura przyprowadzania i odbierania dzieci – Pobierz
• Procedura przebywania dzieci na świeżym powietrzu - Pobierz
• Procedura szybkiej komunikacji z Rodzicami - Pobierz


INFORMACJE OGÓLNE NA NOWY ROK SZKOLNY 2021/2022

Listy dzieci z przydziałem do grup na rok szkolny 2021/2022 będą udostępnione dnia 26 sierpnia 2021 r. w holu przy głównym wejściu do przedszkola oraz na stronie internetowej przedszkola www.p3.zielonka.pl w zakładce REKRUTACJA

Dzień 1 września jest normalnym dniem pobytu w przedszkolu, nie ma uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego. Dzieci należy przyprowadzić zgodnie z deklaracją i tak samo odebrać.

Nasze Przedszkole jest czynne od godz. 6.30 do godz. 17.00

Rodzice przyprowadzają i odbierają dzieci zgodnie z zadeklarowanymi godzinami.

Czas bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki ustalony przez organ prowadzący to godziny 8.00 - 13.00

Dzieci zapisane na ten czas przyprowadzamy na godz. 8.00 (czyli wchodzimy do przedszkola o 7.50), a odbieramy od 12.50 - 13.00.

Prosimy o bezwzględne przestrzeganie podanych godzin i nie spóźnianie się do przedszkola.

Prosimy aby dzieci schodziły się do przedszkola do 8.30, o tej godzinie zamykamy przedszkole i przygotowujemy się do śniadania.

Jeżeli w wyjątkowych przypadkach rodzic musi odebrać dziecko wcześniej lub później przyprowadzić, prosimy o zgłoszenie tego faktu u nauczyciela danej grupy.

Już teraz prosimy o zarezerwowanie większej ilości czasu w związku z wydłużonym czasem przyprowadzania i odbioru dziecka.

Przypominamy, że dzieci przyprowadzane do przedszkola muszą być zdrowe, bez żadnych oznak choroby (w tym zaczerwienione oczy, katar, kaszel, gorączka, bóle brzucha, głowy i gardła). Dzieci przyprowadzone do przedszkola z niepokojącymi objawami narażone są na dodatkowy stres poprzez izolację od pozostałych dzieci.

Wrzesień jest miesiącem adaptacji dzieci do nowych warunków szczególnie tych najmłodszych i przyprowadzanych po raz pierwszy. Dzieci przebieramy w szatni, używamy dzwonka i oddajemy nauczycielowi lub Pani z obsługi, która prowadzi dziecko do sali. Rodzic rozstaje się z dzieckiem w szatni.

W dalszym ciągu utrzymujemy zasadę nie przynoszenia do przedszkola żadnych zabawek
i przedmiotów. Wyjątek stanowią dzieci nowo przyjęte, które rodzic może wyposażyć w ulubioną maskotkę w okresie adaptacji. O zakończeniu okresu adaptacji decyduje nauczyciel prowadzący grupę. Zabawka, którą dziecko przynosi go grupy musi być codziennie zabrana do domu celem dezynfekcji. W szafkach dzieci obowiązuje zakaz przechowywania żywności oraz napojów (dzieci mają zapewniony stały dostęp do wody w sali).


INFORMACJE DLA RODZICÓW DZIECI NOWO PRZYJĘTYCH DO PRZEDSZKOLA
OD 1 WRZEŚNIA 2021 ROKU


Szanowni Rodzice!

Wiemy, jak ważna jest dla Państwa możliwość poznania warunków, w jakich będzie przebywać i uczyć się Państwa dziecko oraz bezpośrednie spotkanie z nauczycielami. W związku z sytuacją epidemiczną nie jest jednak bezpieczne spotkanie z całą grupą jednocześnie.

Zapraszamy dzieci 3 i 4 - letnie z jednym rodzicem do naszego przedszkola

• w dniu 30 sierpnia 2021 r. w godz. od 14.00 do 17.00. Zapoznacie się Państwo
z nauczycielami i zobaczycie pomieszczenia, w których będą przebywać Wasze dzieci.
Prosimy o zabranie obuwia na zmianę.
• w dniu 31 sierpnia 2021 r. w godz. 16.00 do 17.00. Wspólna zabawa w ogrodzie przedszkolnym.

Dorosłych prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa ( maseczka zasłaniająca nos i usta, dezynfekcja rąk, zachowanie 1,5 m odległości).

WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA – 3-latka ( w grupie dzieci 3-letnich z leżakowaniem)
- zmienne obuwie na rzepy lub wsuwane (z wyjątkiem zaleceń ortopedycznych),
- worek z ubraniami na zmianę (koszulka, majteczki, skarpetki, spodnie lub getry),
- poduszka typu „jasiek” w poszewce,
- prześcieradło na gumkę o wymiarach 120x60,
- kocyk do przykrycia w poszewce,
- opakowanie chusteczek higienicznych i nawilżanych.

WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA – 3 i 4 - latka ( w grupie dzieci 3,4-letnich bez leżakowania)
- zmienne obuwie na rzepy lub wsuwane (z wyjątkiem zaleceń ortopedycznych),
- worek z ubraniami na zmianę (koszulka, majteczki, skarpetki, spodnie lub getry),
- opakowanie chusteczek higienicznych i nawilżanych.

Prosimy o czytelne podpisanie wszystkich rzeczy dziecka. Ważne, aby były to rzeczy znajome dzieciom – w ten sposób zapewnimy im poczucie bezpieczeństwa i ułatwimy adaptację w przedszkolu. Ubranie dziecka powinno być wygodne, bez guzików, ozdób, sznurków, aby dziecko mogło się w nim czuć swobodnie. Jeżeli istnieje taka konieczność dziecko w okresie adaptacji może przynieść do przedszkola ulubioną przytulankę, która każdego dnia zostanie przekazana do domu w celu dezynfekcji. O zakończeniu okresu adaptacji decyduje nauczyciel prowadzący grupę. Dzieci do przedszkola przyprowadzamy do godz. 08.30.


INFORMACJE DLA RODZICÓW DZIECI
KONTUNUJĄCYCH POBYT W PRZEDSZKOLU


Prosimy o zarezerwowanie większej ilości czasu w związku z wydłużonym czasem przyprowadzania i odbioru dziecka.
W dalszym ciągu utrzymujemy zasadę nie przynoszenia do przedszkola żadnych zabawek
i przedmiotów oraz nie umieszczania w szafkach dzieci żywności i wody (dzieci mają zapewniony stały dostęp do wody w sali).

Czego będzie potrzebował przedszkolak, kiedy wróci we wrześniu do przedszkola?

Prosimy, aby wyposażyć dziecko w:
• zmienne obuwie,
• ubrania na zmianę w worku,
• chusteczki higieniczne i nawilżane.
Prosimy, aby wszystkie rzeczy dziecka były czytelnie podpisane.

W pierwszych dniach pracownicy przedszkola pomogą Państwu odnaleźć właściwą szatnię oraz salę. Prosimy o zachowanie obowiązujących zasad bezpieczeństwa, w tym zachowanie dystansu społecznego min. 1,5 m, dezynfekowanie rąk, noszenie maseczki w przestrzeniach wspólnych.
Bal karnawałowy 2021
Dodał: Administrator / 22/02/2021
Karnawał to miła, szalona tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszym przedszkolu, w dniu 09.02.2021r. w zabawie wzięły udział Krasnale i Misie, a w dniu 12.02.2021 r. Kotki i Słoneczka. Na pięknie udekorowanych salach pojawiły się: królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, piraci, rycerze, policjanci. Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Dzieci tańczyły twista, rock and rola, sambę, makarenę, kaczuszki , ,,wywijając’’ solo, w parach, w kółkach i wężykach wszyscy bawili się wspaniale. Zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie strojów.
-Czytaj więcej
Wizyta Mikołaja w naszym przedszkolu
Dodał: Administrator / 24/01/2021
Dnia 16 grudnia 2020r. do naszego przedszkola późnym popołudniem zawitał Święty Mikołaj. Wszystkie przedszkolaki od rana z wielką niecierpliwością oczekiwały na wyjątkowego Gościa. W tym roku ze względu na epidemię wizyta Świętego Mikołaja odbyła się na zewnątrz w naszym przedszkolnym ogrodzie. Najpierw grupy młodsze „Słoneczka” i „Misie”, potem grupy starsze „Krasnale” i „Kotki” wyszły na spotkanie z wyczekiwanym Gościem. Ogród przedszkolny został pięknie udekorowany lampkami choinkowymi, lampionami, łańcuchami i innymi błyszczącymi ozdobami, które wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój. Wszystko to dzięki zaangażowaniu wielu rodziców i pracowników przedszkola. Najpierw pojawiła się Śnieżynka, która bawiła się wspólnie z dziećmi, oczekując na Świętego Mikołaja. Dzieci nadsłuchiwały niecierpliwie dźwięku dzwonka i nagle, ku wielkiej radości wszystkich przedszkolaków pojawił się Święty Mikołaj. Dzieci były bardzo szczęśliwe i rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko Mikołaja – troszeczkę zawstydzone. Święty Mikołaj przybył do przedszkola z workiem pełnym prezentów i powitał przedszkolaki piosenką. Dzieci również zaśpiewały miłemu Gościowi wesołą piosenką, a On rozmawiał z nimi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców oraz pań w przedszkolu. Wszystkie przedszkolaki zostały obdarowane prezentami. Oczekiwana cały rok wizyta Świętego Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła przedszkolakom wiele radości. Do zobaczenia za rok Św. Mikołaju!!!
-Czytaj więcej
Bal karnawałowy 2020
Dodał: Administrator / 16/02/2020
Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków i zabaw tradycja. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszym przedszkolu, w dniu 04.02.2020r. w zabawie wzięły udział Kotki i Misie, a w dniu 07.02.2020r. Biedronki i Tygryski. Na pięknie udekorowanej sali pojawiły się kolorowe postaci. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, biedronki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów, żołnierzy , Żółwie Ninja, Batmany, …nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich. Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach pod kierunkiem rytmiczki - pani Dorotki, skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.
Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.
-Czytaj więcej
Biedronki na balu karnawałowym w Szkole Aktywności Twórczej
Dodał: Administrator / 16/02/2020
Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu 6 lutego 2020 roku, dzieci z naszego przedszkola zostały zaproszone przez uczniów Szkoły Aktywności Twórczej na bal karnawałowy. Na udekorowanej sali szkolnej pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, czerwonego kapturka, rycerzy, piratów, strażaka ,piłkarzy, …nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Na sali podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Dzieci miały chwilę odpoczynku , gdzie mogły napić się soku i zjeść pączek. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę. Na koniec zabawy dzieci otrzymały po lizaku. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa uczniów i dzieci przedszkolnych przyniosła wiele radości i uśmiechu na twarzy.
-Czytaj więcej
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
Dodał: Administrator / 16/02/2020
Dnia 07.02.2020r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Książeczka sensoryczna”. Zadaniem dzieci i rodziców było wykonanie książeczki rozwijającej różne zmysły. Konkurs skierowany był do dzieci uczęszczających do naszego przedszkola i ich rodzin.
Na konkurs wpłynęło 13 prac, które były niezwykle ciekawe, wykonane z wielką starannością i różnorodnymi technikami plastycznymi. Komisja konkursowa przyznała 6 wyróżnień i 7 dyplomów za udział w konkursie. Wszystkie dzieci otrzymały również nagrody rzeczowe. Serdecznie wszystkim gratulujemy zaangażowania, kreatywności i pomysłowości!
-Czytaj więcej
Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu
Dodał: Administrator / 16/02/2020
Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Dlatego dzieci z naszego przedszkola gościły swoje Babcie i Dziadków na uroczystości z tej okazji. Każda grupa przedszkolna zapraszała swoich Dziadków i Babcie w inny dzień. Te wyjątkowe chwile odbywały się w naszym przedszkolu w dniach od 20.01-24.01.2020 r. Licznie przybyli goście mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnych programach artystycznych . Przedszkolaki pod czujnym okiem swoich pań zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, starszaki zaprezentowały również Jasełka. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, dzieci wspaniale wystąpiły przed bliskimi. Przedszkolaki wręczyły swoim najbliższym niespodzianki przygotowane wspólnie ze swoimi paniami. Występy zakończono słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek, miłość, cierpliwość i zrozumienie. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami. Były to dni niezwykłe, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości, dni pełne wzruszeń, uśmiechów, radości.
-Czytaj więcej
Koncert muzyczny "Muzyczne zagadki i łamigłówki"
Dodał: Administrator / 16/02/2020
23 stycznia z muzycznym repertuarem gościliśmy grupę Papaja Kids. Bardzo lubimy zagadki i łamigłówki a jeśli do tego są muzyczne i zachęcają do ruchu przy dźwiękach gitary, to uwielbiamy je jeszcze bardziej. Dzieci w mig odgadywały nazwy zwierząt i "uciekały na drzewo" przed mruczącym dzikiem oraz śpiewająco uzupełniały brakujące godziny na zegarze . Co niektórym udało się nawet zagrać melodię z powstałych w trakcie koncertu nut na boom boom rurkach. Bawiliśmy się fantastycznie. Pozdrawiamy Papaja Kids i zapraszamy ponownie.
-Czytaj więcej
Teatrzyk "O Pchle, co manier nie miała"
Dodał: Administrator / 16/02/2020
Dnia 21.01.2020r.do naszego przedszkola przyjechał teatr „TAK” z przedstawieniem pt: „O Pchle, co manier nie miała”. Był to ciekawy spektakl z elementami języka angielskiego, inspirowany żywiołowym tekstem „Pchły Szachrajki” Jana Brzechwy. W spektaklu przybliżone i objaśnione były między innymi takie angielskie pojęcia, jak nazwy pór roku. Aktorzy z teatru „TAK” rozbudzają ciekawość, dodają odwagi, przełamują bariery lęku i zawstydzenia dzieci. Spektakl bardzo spodobał się dzieciom, ponieważ był wesoły, dowcipny i pogodny.
-Czytaj więcej
Wycieczka "Biedronek" i "Tygrysów" do Zamku Królewskiego
Dodał: Administrator / 16/02/2020
Dnia 16 stycznia 2020r. (czwartek) „Biedronki” i 22 stycznia 2020 r. (środa) „Tygryski” wyjechały na wycieczkę autokarem do Zamku Królewskiego w Warszawie. Dzieci uczestniczyły w lekcjach muzealnych pt. „Spotkanie z królem”. Spacerując po wybranych salach zamkowych dzieci dowiedziały się jak wyglądał król, jak mieszkał, co robił. Dzieci oglądały główne komnaty i pamiątki po królu Stanisławie Auguście. W trakcie zajęć dzieci poznały insygnia władzy królewskiej, obejrzały Salę Tronową, Salę Rycerską, Salę Balową, Pokój Sypialniany, Gabinet oraz garderobę króla Stanisława Augusta. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem bogactwa oraz wystroju Zamku Królewskiego. Wszyscy wykazywali duże zainteresowanie programem zajęć i aktywnie uczestniczyli w lekcji.
-Czytaj więcej
Warsztaty chemiczne w grupie Kotki
Dodał: Administrator / 16/02/2020
W dniu 15.01.2020r. w grupie Kotki odbyły się warsztaty chemiczne przeprowadzone przez panią Asię. Przedszkolaki prowadziły doświadczenia z wykorzystaniem produktów codziennego użytku np. soda, olej, kwasek cytrynowy, barwniki spożywcze. Malowały w mleku, stworzyły kolorowe kuleczki z efektem jojo. Punktem kulminacyjnym spotkania było wykonanie glicerynowych mydełek oraz soli do kąpieli jako upominków dla babci i dziadka. Pracy było bardzo dużo ale pod czujnym okiem pani Agnieszki- mamy Lenki oraz pani Asi dzieciaki wykonywały polecenia i z ogromnym zaangażowaniem tworzyły swoje arcydzieła. Efekt końcowy był niesamowity a woń przyjemnych zapachów rozprzestrzeniała się po całym przedszkolu.
-Czytaj więcej
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2022 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.