-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 19. Styczeń 2018
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Główne
Grupy
Kącik dla rodziców
Pasowanie na Przedszkolaka
Dodał: Administrator / 28/11/2017
Pasowanie na przedszkolaka to uroczystość, która na stałe zagościła w kalendarzu naszych imprez przedszkolnych. Dnia 25 i 26 października 2017 r. odbyła się pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem.
Dla przedszkolaków z grupy Biedronki, Misie i Tygryski było to ogromne przeżycie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Po części artystycznej, dzieci złożyły uroczystą przysięgę. Obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor za pomocą „czarodziejskiego lizaka” dokonała uroczystego „Aktu pasowania". Życzyła też dzieciom wielu sukcesów i radości z pobytu w przedszkolu. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania z symbolem grupy oraz książeczkę. Uwieńczeniem uroczystości były pamiątkowe zdjęcia. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycieli.
-Czytaj więcej
Wizyta policjantki w przedszkolu
Dodał: Administrator / 28/11/2017
24 października 2017 r. gościliśmy w naszym przedszkolu aspiranta sztabowego Małgorzatę Nagraba z Komisariatu Policji w Zielonce. Tematem spotkania było przypomnienie zasad ruchu drogowego oraz zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Dzieci z uwagą i zaciekawieniem słuchały, jak policjantka mówiła o zasadach bezpiecznego zachowywania się na ulicach, jakich zasad należy przestrzegać, aby nie zagrażać sobie i innym. Przedszkolaki miały możliwość bliżej poznać pracę policjanta oraz numery alarmowe na policję. Dużą atrakcją spotkania okazała się prezentacja samochodu policyjnego i możliwość wejścia do środka auta. Na zakończenie spotkania przedszkolaki wręczyły pani policjantce laurkę.
-Czytaj więcej
Teatrzyk "Jak Pan Hipcio żony szukał"
Dodał: Administrator / 28/11/2017
23.10.2017r. gościliśmy w naszym przedszkolu wspaniałych artystów Estrady Pana Pomidora, którzy wystawili przedstawienie teatralne pt. ,,Jak Hipcio szukał żony’’. Sztuka oparta była na utworze J. Brzechwy ,,Hipopotam’’, zmodyfikowana przez artystów. W żartobliwy a zarazem pouczający sposób aktorzy przedstawili historię hipopotama, który koniecznie chciał mieć żonę. Obiektem jego westchnień była sympatyczna zielona żabka, która ani myślała za mąż wychodzić za wielkiego zwierza – Hipopotama. Podsuwała mu figlarne pomysły i zadania niemożliwe do wykonania aby oddalić moment ,,ślubu’’. Liczne komiczne przygody i perypetie bohaterów miały szczęśliwe zakończenie, oboje nie zostają małżonkami ale prawdziwymi przyjaciółmi, gdyż jak zgodnie twierdzą: PRZYJAŻŃ - jest to wartość cenna i ważna nade wszystko.
-Czytaj więcej
Wycieczka przedszkolaków z grupy Motylki do parku
Dodał: Administrator / 28/11/2017
17.10.2017r. dzieci z grupy „Motylki” wybrały się na wycieczkę do parku. Pogoda nam sprzyjała, a park to piękne miejsce, szczególnie, gdy jest zaczarowane kolorami jesieni. Przedszkolaki obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią, rozpoznawały drzewa i ich owoce. Zbierały kasztany, żołędzie i kolorowe liście. Był też czas na bieganie i zabawy. Motylki wróciły do przedszkola zmęczone, ale bardzo zadowolone. Po krótkim odpoczynku uporządkowaliśmy przywiezione skarby, umieściliśmy je w naszym „kąciku przyrody”, a na drugi dzień zrobiliśmy „Jesienne jeżyki”.
-Czytaj więcej
"Biedroneczki" robią zdrowy i smaczny sok w przedszkolu
Dodał: Administrator / 28/10/2017
„Biedroneczki” wiedzą, że najwięcej witamin mają owoce i warzywa i aby być zdrowym trzeba jeść ich jak najwięcej. Z myślą o witaminkach, dnia 18.10.2017 r.( środa), dzieci 3-letnie wraz nauczycielem postanowiły zrobić sok marchewkowo- jabłkowy. Zanim dzieci przystąpiły do robienia soku założyły swoje fartuszki, potem zapoznały się z urządzeniem do robienia soku – sokowirówką, jego działaniem oraz utrwaliły podstawowe zasady higieny i bezpieczeństwa. Następnie dzieci kolejno podchodziły i wrzucały składniki do sokowirówki. Po skończonej pracy dzieci delektowały się jego smakiem. Samodzielnie wykonany sok smakował dzieciom tak bardzo, że pozostały po nim tylko i wyłącznie „marchewkowe wąsy”!
-Czytaj więcej
Wycieczka dzieci z grupy Tygryski na skrzyżowanie.
Dodał: Administrator / 28/10/2017
17.10.2017 r. grupa "Tygryski" wybrała się na wycieczkę na pobliskie skrzyżowanie ulicy Wesołej i Wolności. Celem wycieczki była nauka prawidłowego przechodzenia przez jezdnię i obserwacja ruchu drogowego. Na skrzyżowaniu spotkaliśmy "Pana Stopka", który pomógł nam przejść na drugą stronę ulicy. Podczas wycieczki przedszkolaki obserwowały sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulic Wolności i Powstańców, rozpoznawały znaczenie wybranych znaków drogowych, poznawały prawidłowy sposób przechodzenia przez jezdnię.
Tygryski teraz już wiedzą jak i gdzie można bezpiecznie przechodzić przez ulicę i co oznaczają wybrane znaki drogowe.
-Czytaj więcej
Wycieczka dzieci z grupy Misie na skrzyżowanie
Dodał: Administrator / 28/10/2017
Dnia 9.10.2017r. grupa 4 latków „Misie” wybrała się na wycieczkę na pobliskie skrzyżowanie. Przed wyjściem dzieci przypomniały zasady bezpieczeństwa obowiązujące w czasie wycieczki. Głównym celem wycieczki było przypomnienie i utrwalenie zasad ruchu pieszego, wyjaśnienie przeznaczenia sygnalizacji świetlnej, pasów i wybranych znaków drogowych. Grupa wraz z nauczycielką przechodziła na drugą stronę ulicy, stosując przepisy ruchu drogowego. Dzieci przyglądały się przydrożnym znakom drogowym, obserwowały ruch pojazdów na drodze oraz ruch pieszych. Przechodząc przez skrzyżowanie gdzie znajduje się sygnalizacja świetlna, dzieci w praktyczny sposób uczyły się prawidłowego przechodzenia na drugą stronę jezdni. Po wycieczce przedszkolaki wiedzą już i rozumieją, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego zapewnia bezpieczeństwo na drogach.
-Czytaj więcej
Święto Edukacji Narodowej 2017 w naszym przedszkolu
Dodał: Administrator / 17/10/2017
13 października 2017 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.
W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: Sekretarz Miasta Zielonka – pani Renata Jóźwiak, kierownik CUW – pani Anna Hrynkiewicz, pani dyrektor – Ewa Flaga, wychowawcy grup, personel obsługowy, panie kucharki, przedstawiciele Rady Rodziców, a także emerytowani pracownicy naszej placówki.
Z tej okazji dzieci z grupy „Motylki” pod czujnym okiem wychowawców: Anety Jeżewskiej, Małgorzaty Borowiak oraz pani rytmiczki Doroty Załęskiej –Soroka przygotowały specjalny program artystyczny. Wierszem, piosenką, tańcem oraz drobnym upominkiem dzieci podziękowały wszystkim pracownikom przedszkola za codzienną opiekę, troskę, zabawę i naukę.
W dalszej części uroczystości pani dyrektor Ewa Flaga złożyła życzenia i podziękowała nauczycielom i pracownikom obsługi za trudną, odpowiedzialną pracę przyznając nagrody dyrektora. Następnie zabrała głos Sekretarz Miasta Zielonka, która wręczyła Nagrodę Burmistrza pani Dyrektor Ewie Flaga i Sylwii Górka w uznaniu zasług w pracy pedagogicznej i wychowawczej oraz skierowała do wszystkich pracowników naszego przedszkola wiele ciepłych słów.
Oprócz podziękowań i życzeń pracownicy przedszkola otrzymali od Rady Rodziców słodką niespodziankę w postaci pięknego tortu i koszyka aromatycznych herbat. Serdecznie dziękujemy!
-Czytaj więcej
Koncert muzyczny "Niezwykłe przygody Pana Października"
Dodał: Administrator / 17/10/2017
„Niezwykłe przygody Pana Października" to tytuł koncertu, który odbył się w naszym przedszkolu dnia 10.10.2017 r. Koncert prowadzony był przez panią Izabelę Wilczak z agencji Artystycznej Pro Arte. „Pan Październik”, w którego w rolę wcielił się pan Marcin Serweta opowiedział dzieciom niezwykłe przygody jakie przeżył ze swoim przyjacielem Jeżem Tuptusiem będąc na Dzikim Zachodzie , na Sacharze oraz w wiosce indiańskiej. Dzięki tym podróżom dzieci poznały wiele instrumentów perkusyjnych min; marakasy , cymbałki, tamburyno, trójkąty, jajka perkusyjne, werbel , talerze perkusyjne i wiele innych. Nauczyły się rozpoznawać ich dźwięki oraz same miały szansę zagrać na niektórych z nich. Artyści przeprowadzali z udziałem dzieci wesołe zabawy dźwiękowe i zgadywanki muzyczne. Z wielką ciekawością patrzyły i słuchały jak brzmią w utworach granych przez panią Izabelę i pana Marcina. Wszystkie przedszkolaki świetnie się bawiły. Koncert bardzo podobał się dzieciom.
-Czytaj więcej
Wycieczka dzieci z grupy Motylki na skrzyżowanie
Dodał: Administrator / 17/10/2017
Bezpieczeństwo naszych pociech jest najważniejsze! Dlatego 2.10.2017r. wybraliśmy się wraz z Motylkami na pobliskie skrzyżowanie w celu praktycznej nauki przechodzenia przez jezdnię. Przedszkolaki zapoznawały się z wyglądem i znaczeniem ważnych znaków drogowych, min. przejście dla pieszych, uwaga dzieci, czy sygnalizacja świetlna. Dzieci obserwowały też zachowanie pieszych i pojazdów. Przechodziły na drugą stronę ulicy z zastosowaniem zasad bezpieczeństwa. Kierowcy wykazywali dużą cierpliwość, ponieważ spokojnie i z uśmiechem czekali, aż przedszkolaki wraz z paniami przejdą przez przejście dla pieszych. To był baaaardzo pouczający spacer.
-Czytaj więcej
Wycieczka dzieci z grupy Tygryski do lasu
Dodał: Administrator / 17/10/2017
27 września grupa "Tygryski" wybrała się na spacer do lasu. Celem wycieczki było sprawdzenie czy „Pani Jesień" już do niego zawitała, jak również bezpośrednia obserwacja piękna jesiennego krajobrazu. Podczas spaceru udało nam się zobaczyć drzewa, które zmieniły już kolor swych liści, grzyby jadalne i trujące i usłyszeć śpiew ptaków. Spacerując po lesie obserwowaliśmy naturalny ekosystem świata roślin i zwierząt, rozmawialiśmy na temat ochrony przyrody. Przedszkolaki dowiedziały się jak należy chronić przyrodę, że nie wolno w lesie zostawiać śmieci, rozpalać ognisk, płoszyć zwierząt, hałasować. Była to dobra okazja do rozbudzania zainteresowań otaczającą przyrodą oraz kształtowania postaw proekologicznych u przedszkolaków.
-Czytaj więcej
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.