-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 19. Marzec 2018
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Główne
Grupy
Kącik dla rodziców
Święto Pluszowego Misia
Dodał: Administrator / 22/12/2017
24 listopada 2017r. z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, w naszym Przedszkolu odbyła się wielka uroczystość. W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola z wielką radością trzymając w ramionach pluszowego przyjaciela. W naszym przedszkolu zaroiło się od pluszowych misiów. Były te zupełnie malutkie misie, które nosimy na szczęście w kieszeni czy też te wielkie, które trudno było nam objąć. Czy wreszcie te sławne misie, o których mówi się wszędzie, niemal w każdej części świata jak: Kubuś Puchatek.
Uroczystość rozpoczęliśmy od "Barwnej Parady Misiów", podczas której w rytmie muzyki, dzieci kolejno prezentowały swoje misie przyniesione z domu a następnie pod kierunkiem p. Dorotki wszyscy bawili się i śpiewali piosenki o misiach. To był baaardzo pluszowy dzień)
-Czytaj więcej
Program autorski "Owocowe nutki"
Dodał: Administrator / 22/12/2017
Dnia 23.11.2017r. nasze przedszkole odwiedził Pan Andrzej Kozłowski, muzyk, lutnik i multiinstrumentalista z programem autorskim „Owocowe nutki”. Dzieci z zainteresowaniem przyglądały się instrumentom, na których grał artysta i które konstruował z warzyw i owoców. Były to między innymi:
- ręczna okaryna z pietruszki,
- trąbka wielowarzywna z ogórka, papryki i pietruszki,
- trąbka tykwówka z tykwy,
- jabłuszko instrumentowe z jabłka,
- muzyczna marchewka z marchwi.
Pan Andrzej zaprosił dzieci do kokosowej orkiestry, składającej się z ksylofonu kokosowego, grzechotki i dzwoneczka kokosowego. Dzieciom bardzo spodobały się warzywno- owocowe instrumenty.
-Czytaj więcej
Koncert patriotyczny "Znak mój orzeł biały"
Dodał: Administrator / 22/12/2017
Dnia 16. 11. 2017 r. odbył się w naszym przedszkolu teatrzyk pt. „Znak mój – orzeł biały”. Ten patriotyczny program, w wykonaniu bardzo znanego i lubianego duetu Estrada Pana Pomidora, wzbudził ogromne zainteresowanie wszystkich dzieci.
Podczas spotkania z aktorami dzieci zapoznały się z legendą „O Lechu, Czesiu i Rusie” i dowiedziały się wiele o początkach państwa polskiego. Oglądały też stroje i narzędzia domowe używane w dawnych czasach.
Przedszkolaki odśpiewały uroczyście „Hymn Polski” i porównywały godła z różnych okresów historii Polski.
Takie spotkania uczą dzieci szacunku do kraju ojczystego, symboli narodowych, a także rozwijają poczucie przynależności narodowej.
-Czytaj więcej
"Zwierzęta zimą z nami nie zginą" - warsztaty przyrodnicze.
Dodał: Administrator / 22/12/2017
13.11.2017 r. odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty przyrodnicze "Zwierzęta zimą z nami nie zginą". Spotkanie z przedszkolakami prowadziła pani Ania z firmy "Laki" z Radzymina. Podczas warsztatów dzieci rozmawiały o zmianach zachodzących w świecie przyrody w czasie jesieni i zimy. Dzieci dowiedziały się jakie gatunki ptaków odlatują na zimę, które zwierzęta zapadają w sen zimowy, czym należy karmić ptaki oraz wiele innych ciekawostek. Główną atrakcją warsztatów były zwierzęta przywiezione do przedszkola: gekon lamparci, jeż afrykański, koszatniczka, królik, myszka. Przedszkolaki miały możliwość zobaczyć i pogłaskać te piękne zwierzątka. Wszystkie zwierzęta były oswojone z obecnością dzieci, a przedszkolaki nauczyły się odpowiedzialnego, spokojnego obcowania z żywymi zwierzętami. Bardzo dziękujemy pani Ani za wspaniałą lekcję przyrody.
-Czytaj więcej
Eksperymenty i doświadczenia w grupie Misiów
Dodał: Administrator / 22/12/2017
Gdy na dworze pada deszcz Misie w przedszkolu bawią się w czarowanie. Dzieci barwiły wodę kolorową krepiną, oglądały jak powstaje tęcza z ulubionych cukierków, obserwowały jak wybucha wulkan i powstaje lawa, i brały udział jeszcze w wielu innych, ciekawych doświadczeniach. Na koniec odbyło się malowanie na mleku. Brzmi dziwnie, ale wygląda wspaniale. Do przeprowadzenia eksperymentu potrzebowaliśmy: trochę mleka, kolorowej wody, którą wcześniej dzieci zabarwiły krepiną oraz płynu do mycia naczyń i patyczków higienicznych.
I można zacząć zabawę. Kolory pojawiały się i rozpływały po talerzu, zamieniając się w tęczę ku wielkiej radości dzieci. Wszystkie dzieci jednogłośnie stwierdziły, że koniecznie takie czarowanie musimy powtórzyć.
-Czytaj więcej
Gość specjalny w naszym przedszkolu
Dodał: Administrator / 22/12/2017
Dnia 09.11.2017 r. gościł w naszym przedszkolu pan Krzysztof - zaprzyjaźniony muzyk, który wniósł do naszego przedszkola wiele radości, uśmiechu i bardzo dobrej energii. Podczas mini koncertu zagrał i rozśpiewał wszystkie dzieci z grup "Biedronki" i "Misie”. Nasz gość zapoznał dzieci z instrumentem – akordeonem i jego brzmieniem. Następnie zagrał na nim znaną dzieciom piosenkę „Wlazł kotek na płotek”. Pan Krzysztof zaprosił dzieci do wspólnych zabaw muzycznych. Przedszkolaki rozpoznawały melodie znanych dzieciom piosenek i wspólnie śpiewały. Dzieci podczas spotkania doskonale się bawiły. Na zakończenie spotkania artysta otrzymał od dzieci burzę oklasków! Serdecznie dziękujemy!
-Czytaj więcej
Poznajemy zawody naszych rodziców w grupie "Biedronki"
Dodał: Administrator / 22/12/2017
We wtorek 07.11.2017 r. odwiedził grupę „Biedronki” Pan Łukasz Nowak, tata Miłosza z tejże grupy, który w ramach akcji „Poznajemy zawody naszych rodziców” przybliżył dzieciom swój zawód- architekt , grafik komputerowy. Bardzo cieszymy się, że rodzice naszych przedszkolaków aktywnie uczestniczą w życiu przedszkolnym i tak chętnie się w nie włączają. Na początku spotkania dzieci dowiedziały się jak powstaje dom i z czego jest zbudowany. Następnie Pan Łukasz pokazał dzieciom prezentację multimedialną o projektowaniu różnorodnych osiedli domków, bloków, garaży itp. Na koniec spotkania dzieci w zespołach miały za zadanie zaprojektować swoje domy i pokolorować je kredkami .Panu Łukaszowi serdecznie dziękujemy za przybycie do przedszkola . Cieszymy się bardzo i jesteśmy dumni z zaangażowania rodziców.
-Czytaj więcej
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO "JESIENNE CUDAKI"
Dodał: Administrator / 22/12/2017
Pani Jesień obdarowuje nas różnymi darami i paletą wspaniałych kolorów, dlatego nasze przedszkole ogłosiło konkurs plastyczny pt. „Jesienne Cudaki”. Wszystkie chętne i pomysłowe przedszkolaki wspólnie z rodzicami z jesiennych darów przyrody, znalezionych w sadzie, ogrodzie, parku, lesie, wykonały zabawne i niesamowite „cudaki”. Wystawa prac plastycznych w holu przedszkola wzbudzała podziw i zainteresowanie wszystkich oglądających.
W konkursie dzieci i rodzice wykazali się ogromną pomysłowością oraz nie lada precyzją, co zaowocowało przepięknymi pracami.
Nagrody dla 24 uczestników konkursu – dyplomy i książeczki edukacyjne zostały wręczone podczas uroczystego spotkania 18.10.2017r.

Wyróżnieni uczestnicy konkursu plastycznego pt. „Jesienne Cudaki”:
Marcel J., Ignacy G. , Oliwier H., Julia S. , Magda K., Zosia K., Jakub T., Michał S., Amelia Sz., Bartek K., Gabrysia R.,
Uczestnicy konkursu plastycznego:
Karol B., Marek K., Ewa S., Oliwia D., Agata S., Klara S., Adam W., Łukasz K., Hania S., Jakub R., Antek T., Hania K., Filip O.
Dziękujemy wszystkim małym artystom oraz ich rodzicom za udział i zaangażowanie. Gratulujemy.
-Czytaj więcej
Udział w akcji charytatywnej "Pola Nadziei"
Dodał: Administrator / 28/11/2017
W październiku nasze przedszkole kolejny raz wzięło udział w ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei" zorganizowanej przez Ośrodek Hospicjum Domowe Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zgromadzenia Księży Marianów w Warszawie. Celem „Pól Nadziei" jest pozyskiwanie środków finansowych potrzebnych na bieżące funkcjonowanie ośrodka. Zakupione cebulki żonkili wszyscy pracownicy wraz z przedszkolakami posadzili w ogrodzie przedszkolnym. Kwiaty te są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. W tegorocznej akcji charytatywnej "Pola nadziei" udało nam się zebrać kwotę 209 zł.50gr. Serdecznie dziękujemy za wsparcie!
-Czytaj więcej
Pasowanie na Przedszkolaka
Dodał: Administrator / 28/11/2017
Pasowanie na przedszkolaka to uroczystość, która na stałe zagościła w kalendarzu naszych imprez przedszkolnych. Dnia 25 i 26 października 2017 r. odbyła się pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem.
Dla przedszkolaków z grupy Biedronki, Misie i Tygryski było to ogromne przeżycie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Po części artystycznej, dzieci złożyły uroczystą przysięgę. Obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor za pomocą „czarodziejskiego lizaka” dokonała uroczystego „Aktu pasowania". Życzyła też dzieciom wielu sukcesów i radości z pobytu w przedszkolu. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania z symbolem grupy oraz książeczkę. Uwieńczeniem uroczystości były pamiątkowe zdjęcia. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycieli.
-Czytaj więcej
Wizyta policjantki w przedszkolu
Dodał: Administrator / 28/11/2017
24 października 2017 r. gościliśmy w naszym przedszkolu aspiranta sztabowego Małgorzatę Nagraba z Komisariatu Policji w Zielonce. Tematem spotkania było przypomnienie zasad ruchu drogowego oraz zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Dzieci z uwagą i zaciekawieniem słuchały, jak policjantka mówiła o zasadach bezpiecznego zachowywania się na ulicach, jakich zasad należy przestrzegać, aby nie zagrażać sobie i innym. Przedszkolaki miały możliwość bliżej poznać pracę policjanta oraz numery alarmowe na policję. Dużą atrakcją spotkania okazała się prezentacja samochodu policyjnego i możliwość wejścia do środka auta. Na zakończenie spotkania przedszkolaki wręczyły pani policjantce laurkę.
-Czytaj więcej
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.