-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 20. Luty 2019
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Główne
Grupy
Kącik dla rodziców
"Bajkowe piosenki" - koncert muzyczny.
Dodał: Administrator / 29/10/2018
22 października przedszkole nasze odwiedził zespół muzyczny „Papaja KIDS”. Przemili muzycy zachęcili naszych przedszkolaków do wspólnej zabawy. Dzieci wysłuchały piosenek, przy których świetnie się bawili do znanych i lubianych utworów z bajek i filmów. Podczas koncertu dzieci poznały instrument muzyczny - akordeon i usłyszały piosenki z bajek „Muminki”, „Król Lew”, „Reksio”, „Elza i Anna”, „Shrek”. Na scenie pojawiły się śmieszne kolorowe Trolle, które zachęcały do zabawy. W czasie występu przedszkolaki były aktywizowane w różnorodny sposób np. poprzez pokazywanie określonych ruchów, tańczenie w parach, rapowanie piosenek, wspólne śpiewanie. Dziękujemy za mile spędzone przedpołudnie w przebojowym rytmie.
-Czytaj więcej
Wycieczka "Biedronek" do parku
Dodał: Administrator / 29/10/2018
Dnia 15.10.2018r. w piękny słoneczny poniedziałek „Biedronki” wybrały się na wycieczkę do Parku „Dębinki”. Celem wycieczki było przybliżenie dzieciom środowiska przyrodniczego jakim jest park. Wyjście na wycieczkę poprzedziła rozmowa ,,Jak zachowujemy się w parku” – dzieci dzieliły się swoją wiedzą, w jaki sposób należy dbać o środowisko przyrodnicze.
W parku jest plac zabaw dla dzieci, jest ścieżka rowerowa, są przepiękne dęby – pomniki przyrody, są korty tenisowe, są ławeczki i alejki. Podczas spaceru po parku dzieci obserwowały przyrodę, słuchały jej odgłosów. Przyglądały się drzewom, poznawały ich liście
i owoce. Był też czas na bieganie i zabawy. Najwięcej radości sprawiły dzieciom zabawy na placu zabaw i baraszkowanie wśród miękkich, kolorowych liści.
-Czytaj więcej
"Pola Nadziei 2018" - akcja charytatywna.
Dodał: Administrator / 29/10/2018
Październik to miesiąc, w którym po raz kolejny nasze przedszkole wzięło udział w akcji charytatywnej „Pola Nadziei”. Ogólnopolska akcja zorganizowana została przez Ośrodek Hospicjum Domowe Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zgromadzenia Księży Marianów w Warszawie. Celem akcji jest pozyskiwanie środków finansowych na bieżące potrzeby funkcjonowania ośrodka. W tegorocznej akcji „Pola Nadziei” udało nam się zebrać 202,00 zł. Symbolem „Pól Nadziei” są kwiaty żonkile. Zakupione cebulki żonkili wszyscy pracownicy wraz z przedszkolakami posadzili w ogrodzie przedszkolnym. Kwiaty te przypominają o ludziach cierpiących potrzebujących naszej pomocy i opieki w trudnym czasie odchodzenia z tego świata. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję.
Grupa „Kotki”- 26,00 zł
Grupa „Biedronki”- 56,00 zł
Grupa „Tygryski”-58,00 zł
Grupa „Misie”- 62,00 zł
DZIĘKUJEMY !
-Czytaj więcej
Dzień Edukacji Narodowej w naszym przedszkolu
Dodał: Administrator / 29/10/2018
Dnia 12.10.2018 r. w Miejskim Przedszkolu nr 3 odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście: Grzegorz Dudzik - Burmistrz Miasta Zielonka, Sekretarz Miasta Zielonka – pani Renata Jóźwiak, kierownik CUW – pani Anna Hrynkiewicz, pani dyrektor – Ewa Flaga, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz dzieci. Miło było gościć emerytowanych nauczycieli i pracowników przedszkola oraz przedstawicieli rodziców.
Program artystyczny zaprezentowały dzieci z grupy ,,Misie”. Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta i Rada Rodziców, którzy skierowali wiele ciepłych i miłych słów w kierunku wszystkich pracowników. Pani Dyrektor złożyła życzenia i podziękowała nauczycielom i pracownikom obsługi za trudną, odpowiedzialną pracę przyznając nagrody dyrektora. .
Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły wszystkim uczestnikom spotkania własnoręcznie przygotowane prezenty. Oprócz podziękowań i życzeń pracownicy przedszkola otrzymali słodką niespodziankę w postaci wspaniałego tortu i pięknych kwiatów. Serdecznie dziękujemy!
-Czytaj więcej
Konkurs fotograficzny To wszystko Polska
Dodał: Administrator / 29/10/2018
Od września 2018 r Miejskie Przedszkole nr 3 uczestniczy w Międzynarodowym Projekcie Piękna nasza Polska cała. Jednym z zadań projektu było zorganizowanie konkursu fotograficznego.
Konkurs miał na celu: - zachęcić dzieci i rodziców do wspólnego spędzania czasu wolnego, - pokazać wyjątkowość naszego regionu, zwłaszcza naszego miasta, - kształtować postawę patriotyczną, - rozwijać umiejętności fotograficzne.
W konkursie wzięło udział ośmioro dzieci z rodzicami. Wszystkie zdjęcia były niezwykłe i pokazywały piękno miasta Zielonki. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za udział w konkursie.
-Czytaj więcej
Widowisko muzyczne "Przygoda w Starej Warszawie"
Dodał: Administrator / 29/10/2018
11 października mieliśmy okazję uczestniczyć w pięknym przedstawieniu muzycznym z muzyką na żywo. Prawdziwi ,,warszawiak i warszawianka” zapraszali wszystkich do wspólnej zabawy przy rytmicznych, wesołych piosenkach takich jak „Czerwony autobus”, „Warszawa da się lubić, „Na prawo most, na lewo most“ i wielu innych. Dzieci miały okazję poznać legendę o Warszawskiej Syrence i Bazyliszku.
Piękne dekoracje i atmosfera, którą stworzyli artyści sprawiła, że wszyscy mieliśmy okazję przeżyć niezwykłą przygodę w starej Warszawie.
-Czytaj więcej
Robimy sok marchewkowy w grupie Kotki
Dodał: Administrator / 29/10/2018
Marchewka jest zdrowa - każdy przedszkolak to wie. Kotki postanowiły sprawdzić jak wyczarować z niej pyszny sok. Umyte warzywa za pomocą sokowirówki, zamieniły
w apetyczny sok. Samodzielnie wykonany sok smakował dzieciom tak bardzo, że pozostały po nim tylko i wyłącznie marchewkowe wąsy!
-Czytaj więcej
Owocowa sałatka w wykonaniu maluszków "Kotków"
Dodał: Administrator / 29/10/2018
W czwartek czwartego października 2018r., 3 latki Kotki i wcieliły się w role kucharzy, samodzielnie zrobiły sałatkę owocową. Wykorzystane zostały wszystkie produkty ,,OWOCE’’ zgromadzone przez dzieci, podczas ,,owocowego tygodnia’’.
Przed przystąpieniem do wykonania sałatki owocowej dzieci przypomniały nazwy wszystkich dostępnych owoców. Pamiętały o podstawowych zasadach higieny ( mycie owoców, rąk) oraz o przestrzeganiu bezpieczeństwa podczas korzystania z niebezpiecznych narzędzi ( nóż). Po starannym umyciu rączek, założeniu fartuszków wszyscy zabrali się do pracy. Sałatka wyszła przecudna a mało tego była przepyszna. Wspólna degustacja ,,owocowego przysmaku” zakończyła naszą lekcję kucharzenia.
Nawet największe niejadki zjadały porcję owocowej sałatki z apetytem. Było bardzo pysznie
a przede wszystkim bardzo zdrowo.
-Czytaj więcej
TEATR CIENI - ZABAWA INTERAKTYWNA
Dodał: Administrator / 29/10/2018
26.09.2018r. nasze przedszkole odwiedzili wyjątkowi aktorzy z teatrzykiem cieni. Wprowadzili przedszkolaków w świat sztuki poprzez zabawę w teatr cieni, rozgrywający się wśród tajemniczych postaci na podświetlonym ekranie. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spektaklu odgadując odgłosy wybranych zwierząt a także podając nazwy kukiełkowych, bajkowych postaci oraz tytuły bajek. Każda bajka odegrana przez aktorów a właściwie kukiełki zakończona była pouczającym morałem. Największą atrakcją dla dzieci okazała się możliwość wcielenia się w rolę aktora i zagranie w kukiełkowym teatrze.
-Czytaj więcej
Dzień Przedszkolaka
Dodał: Administrator / 29/10/2018
Dwudziestego września, po raz kolejny, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Ten wspaniały, słoneczny dzień rozpoczęliśmy od wręczenia wszystkim przedszkolakom medali. Po śniadaniu wszystkie dzieci z kolorowymi balonami spotkały się pod przedszkolem aby odśpiewać hymn przedszkolaków, a następnie wyruszyć na paradę po zielonkowskich ulicach. Przedszkolaki głośno śpiewając informowały wszystkich przechodniów o swoim święcie a mieszkańcy Zielonki pozdrawiali nas z okien swoich domów. Po powrocie do przedszkola rozpoczęła się wspólna zabawa w ogrodzie przy muzyce. Ta wspaniała uroczystość dostarczyła małym przedszkolakom wielu miłych wrażeń. Radość dzieci i ich uśmiechy na twarzach były tego dowodem.
Wszystkim przedszkolakom życzymy aby lata spędzone w przedszkolu były dla Was magicznym czasem wspaniałych zabaw i niezapomnianych wrażeń, do których chętnie będziecie wracać pamięcią w swym dorosłym życiu.
-Czytaj więcej
Witamy po wakacjach
Dodał: Administrator / 03/09/2018
Serdecznie witamy naszych przedszkolaków
i ich rodziców po wakacjach.
Wierzymy, że wszyscy są wypoczęci i z uśmiechem na twarzach wracają
w przedszkolne progi.
Szczególnie ciepło witamy nowo przyjęte dzieci, którym życzymy szybkiej adaptacji.
Wszystkim dzieciom życzymy dużo radości oraz wielu sukcesów
na rok szkolny 2018/2019,
a rodzicom owocnej współpracy i zadowolenia.
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.