-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 20. Luty 2019
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Główne
Grupy
Kącik dla rodziców
Teatrzyk "Jak przechytrzyć wilka"
Dodał: Administrator / 20/06/2018
18 maja 2018r. nasze przedszkole odwiedzili aktorzy Teatru Lalki „FRASZKA” z Warszawy, którzy pokazali przedszkolakom przedstawienie pt. „Jak przechytrzyć wilka”. Wszyscy wspólnie obejrzeliśmy przygody małej świnki o imieniu KWIK, jego mamy, starego jeża, zajączka oraz groźnego wilka. Dzięki współpracy wszystkich bohaterów udało się przechytrzyć groźnego wilka i uratować małą świnkę. Okazuje się, że działając w grupie możemy osiągnąć znacznie więcej niż w pojedynkę.
-Czytaj więcej
Wycieczka do Urzędu Miasta w Zielonce
Dodał: Administrator / 20/06/2018
Dnia 4 czerwca grupa „Tygryski” i „Słoneczka” wybrała się na wycieczkę do Urzędu Miasta
w Zielonce. Celem wycieczki było pokazanie dzieciom jak wgląda praca w Urzędzie i czym zajmują się ludzie w poszczególnych wydziałach. Na wejściu przedszkolaki zostały powitane przez panią Sekretarz Urzędu Miasta, która oprowadzała dzieci po wybranych wydziałach urzędu, opowiadając o pracy urzędników. Przedszkolaki miały okazję posiedzieć w sali konferencyjnej, gdzie odbywają się posiedzenia i podejmowane są ważne decyzje dotyczące naszego miasta. Odwiedziliśmy wiele wydziałów, dowiedzieliśmy się ciekawych informacji. Spacerując po Urzędzie spotykaliśmy uśmiechnięte buzie pracowników, którzy bardzo miło witali nas w swoich pokojach. Największe wrażenie na przedszkolakach zrobiło spotkanie z panem Burmistrzem Miasta, który bardzo chętnie przyjął wszystkich przybyłych gości w swoim gabinecie i opowiedział o swojej pracy. Na zakończenie spotkania wszystkie przedszkolaki otrzymały piłki plażowe, które na pewno przydadzą się podczas letnich zabaw. Dziękujemy bardzo wszystkim pracownikom Urzędu Miasta Zielonka za miłe spotkanie.
-Czytaj więcej
Wycieczka do Szkoły Podstawowej Nr 2 w Zielonce
Dodał: Administrator / 20/06/2018
28 maja dzieci z grupy „Tygryski”, „Motylki” wybrały się na pieszą wycieczkę do Szkoły Podstawowej Nr2 w Zielonce. W progu szkoły powitały nas pani Monika N. i pani Agata M. Podczas wycieczki przedszkolaki miały możliwość zapoznać się z budynkiem szkoły. Dzieci pod czujnym okiem pań zwiedzały pomieszczenia szkolne: salę gimnastyczną, bibliotekę, szatnię, stołówkę, klasy szkolne. Przedszkolaki miały możliwość pobawić się ze swymi starszymi kolegami a klas „O”, którzy chodzili wcześniej do przedszkola. Tygryskom i Motylkom bardzo podobało się w szkole, mamy nadzieję, że ta wizyta pomoże dzieciom bezstresowo przekroczyć progi szkoły we wrześniu. Na zakończenie wycieczki dzieci dostały słodką niespodziankę. Dziękujemy Radzie Pedagogicznej za możliwość zwiedzenia szkoły i za miłe przyjęcie przedszkolaków.
-Czytaj więcej
Teatrzyk "Koziołek Matołek- językowa łamigłówka"
Dodał: Administrator / 20/06/2018
23 maja gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z agencji „Prima”. Dwójka wspaniałych aktorów pani Ewa i pan Jarek stworzyli spektakl pt. „Koziołek Matołek – językowa łamigłówka”. Zabawny wierszowany tekst napisany ręką Kornela Makuszyńskiego opowiada o przygodach nieporadnego Koziołeczka, który uczy się polskiej mowy. Interaktywna forma przedstawienia poszerza wiedzę na temat różnorodności i bogactwa polskiego języka. Główny bohater przedstawienia poruszał się różnymi środkami transportu: pociągiem, statkiem, samolotem, podróżując po różnych regionach Polski. Największą frajdę miały dzieci ucząc niesfornego Koziołka trudnych słów i zwrotów. Przedszkolaki bawiły się świetnie ucząc się przy tym poprawnej polszczyzny. Spektakl bardzo pomysłowy i zabawny z piękną scenografią ze wspaniałymi tekstami i piosenkami rozbawił wszystkich zgromadzonych na widowni. Nasza publiczność za tak miły i pouczający poranek z teatrem odwdzięczyła się artystom gromkimi brawami.
-Czytaj więcej
Wycieczka do Zamku Królewskiego w Warszawie
Dodał: Administrator / 20/06/2018
9 maja 2018 r. starszaki z grup „Tygryski” i „Motylki” wyjechały autokarem na wyjątkowe „Spotkanie z królem”. Była to lekcja muzealna prowadzona we wnętrzach Zamku Królewskiego w Warszawie. Przewodniczkami dzieci były królewny, które w prosty sposób, a zarazem niezwykle ciekawie opowiadały o dawnym, dworskim życiu. Oglądaliśmy główne komnaty i pamiątki po królu Stanisławie Auguście. Przedszkolakom bardzo podobało się obcowanie ze sztuką i kulturą. Po zajęciach spacerowaliśmy po starym mieście, gdzie spotkaliśmy się z warszawską syrenką.
-Czytaj więcej
Zielona hodowla w przedszkolu
Dodał: Administrator / 17/05/2018
W naszym przedszkolu, z początkiem wiosny każda grupa założyła zielony ogródek w swojej sali. Dzieci oglądały i opisywały wygląd różnych nasion: rzeżuchy, rzodkiewki, słonecznika oraz fasoli i cebuli. Wspólnie ustalały co wyrośnie z danego nasionka i oglądały prezentowane przez nauczyciela ilustracje roślin. Nauczycielki omawiały wartości zdrowotne przygotowanych do sadzenia roślin. Po dokładnym omówieniu i pokazie poszczególnych czynności przez nauczyciela, dzieci samodzielnie sadziły cebulę i siały nasionka w pojemniki. Następnie ustalały, czego potrzebuje roślina aby rosnąć i podlewały swoje hodowle. Każdego dnia dzieci mogły obserwować kiełkowanie i wzrost roślin.
-Czytaj więcej
Uroczystość przedszkolna "Święto wody i Zdrojka"
Dodał: Administrator / 17/05/2018
10 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy ,,Święto wody i Zdrojka” w ramach realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Mamo, Tato, wolę wodę!”..
W tym dniu wszystkie dzieci z naszego przedszkola ubrane na niebiesko zebrały się w sali Misiów gdzie wspólnie ze Zdrojkiem – wodnym duszkiem, strażnikiem przyrody celebrowały dzień wody.
Wspólna zabawa przy muzyce była podsumowaniem realizacji programu, którego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie, zwrócenie uwagi na zagadnienie ochrony środowiska oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych i postawy proekologicznej u dzieci.
-Czytaj więcej
"Co w trawie piszczy’" przedstawienie edukacyjne
Dodał: Administrator / 17/05/2018
26 kwietnia dzieci z naszego przedszkola obejrzały przedstawienie edukacyjne ,,Co w trawie piszczy, czyli barwny świat owadów’’ w wykonaniu artystów z Passim Music. Teatrzyk opowiadał o życiu owadów na łące. Podczas dobrej zabawy, śpiewu i tańców dzieci poszerzyły swoją wiedzę o przyrodzie. Bajka uczy dzieci szacunku do przyrody i uświadamia im jak wielką rolę odgrywają malutkie owady w życiu każdego człowieka oraz otaczającego nas świata. Dzieci już wiedzą, że nie wolno łapać motyli, że mrówki oczyszczają las, że pająk i konik polny są pożyteczne. Na szczególną uwagę zasługuje piękna i kolorowa dekoracja.
Przedszkolaki z wielkim zafascynowaniem oglądały przedstawienie, a na koniec nagrodziły aktorów gromkimi brawami.
-Czytaj więcej
"Muzyczny Ekspres"- koncert zespołu Limbos.
Dodał: Administrator / 17/05/2018
25 kwietnia gościliśmy w naszym przedszkolu Zespół muzyczny "Limbos". W programie koncertu "Muzyczny Ekspres" znalazły się utwory z zakresu muzyki dzieciecej i rozrywkowej. Atrakcyjny dobór utworów, ciekawe prowadzenie koncertu przez pana Wiesława, współpraca artystów z widownią sprawiły, że koncert był bardzo interesujący. Zespół zaprezentował fragmenty znanych i lubianych utworów muzycznych. Pierwszym utworem jaki usłyszeliśmy był utwór z filmu "Piraci z Karaibów" i "Pieśń o małym rycerzu". Przedszkolaki wysłuchały kołysanki "Ach, śpij kochanie", piosenek "Ta Dorotka", "Dziadek fajną farmę miał", "Jadą, jadą misie", "Jedzie pociąg z daleka". Niezapomniane emocje oraz dobra zabawa świadczą o tym, że była to niezwykła lekcja żywej muzyki. Artystów pożegnaliśmy gromkimi brawami i czekamy na kolejny koncert.
-Czytaj więcej
Motylki – małymi ekologami
Dodał: Administrator / 17/05/2018
Stale pogarszający się stan środowiska przyrodniczego jest tematem dyskusji na całym świecie. Wszyscy powinni mieć świadomość, że ochrona i kształtowanie środowiska, w którym żyjemy, jest koniecznością a zatem podstawowym obowiązkiem każdego człowieka, gdyż każdy jest tylko chwilowym użytkownikiem tego środowiska i ma obowiązek przekazać je następnym pokoleniom. Dlatego też w kwietniu w naszej grupie realizowaliśmy temat : Dbamy o naszą planetę. Motylki poprzez różne aktywności uczyły się nawyków proekologicznych, m.in.: układały puzzle o tematyce ekologicznej, odgrywały scenki dramowe dotyczące właściwych i niewłaściwych zachowań w lesie, brały udział w akcji „Sprzątanie Świata” zbierając śmieci w pobliskim lesie, segregowały śmieci i wrzucały je do odpowiednich pojemników znajdujących się przy naszym przedszkolu, uczestniczyły w „Przedszkolnym Dniu Ziemi” oraz wzięły udział w quizie „Zostań przyjacielem przyrody” utrwalającym wiedzę ekologiczną.
-Czytaj więcej
Koncert "Jazz – co to za muzyka? Wesołe zabawy przy standardach jazzowych"
Dodał: Administrator / 17/05/2018
12.04.2018 w naszym przedszkolu gościli muzycy. Tym razem zaproponowali dzieciom wesołe spotkanie z gatunkiem, zwanym jazz. Artyści zagrali mniej i bardziej znane kompozycje. W przystępny sposób opowiedzieli dzieciom o początkach i genezie tego gatunku.
-Czytaj więcej
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.