-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 12. Grudzień 2018
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Główne
Grupy
Kącik dla rodziców
Uroczystość przedszkolna "Dzień Ziemi"
Dodał: Administrator / 17/05/2018
Dnia 20 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy "Dzień Ziemi". W tym dniu wszystkie przedszkolaki wraz ze swoimi paniami przyszły ubrane na zielono, na znak tego że wszyscy chcemy aby nasza planeta była zielona i czysta. Grupa "Tygrysków" pod kierunkiem swoich pań przygotowała program słowno- muzyczny na temat Ziemi. W przedstawieniu wystąpiły cztery żywioły, które na co dzień nas otaczają: woda, powietrze, ogień i ziemia. Podczas uroczystości zachęcaliśmy dzieci do dbania o przyrodę poprzez wykształcenie codziennych nawyków proekologicznych oraz racjonalnego korzystania z jej zasobów. Przybliżyliśmy przedszkolakom dobrodziejstwa jakie daje nam planeta Ziemia. Spotkanie wszystkich przedszkolaków było okazją do uwrażliwiania dzieci na piękno świata przyrody oraz kształtowania poczucia odpowiedzialności za jego prawidłowe funkcjonowanie. Słuchając pięknych wierszy i piosenek, oglądając tańce wszyscy przedszkolacy wiedzą że o planetę Ziemię należy dbać, trzeba ją chronić i pielęgnować. Na koniec wszystkie przedszkolaki wspólnie zaśpiewały piosenkę Majki Jeżowskiej "Moja Planeta". To był wspaniały dzień , który na długo pozostanie w pamięci wszystkim przedszkolakom.
-Czytaj więcej
KONCERT MUZYCZNY "WIELKANOC W PISANKOWIE"
Dodał: Administrator / 06/05/2018
29.03.2018r. w naszym przedszkolu odbył się koncert muzyczny ,,Wielkanoc w Pisankowie’’ w wykonaniu agencji artystycznej Pro Arte. Przedszkolaki przybliżyły tradycje i symbole Świąt Wielkanocnych. Aktywnie oraz z wielkim entuzjazmem uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych zaproponowanych przez panią Izabelę. Poznały instrument muzyczny puzon oraz zwierzęta które kojarzone są z tymi świętami. Koncert ten wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój oraz przybliżył nam zwyczaje związane z Wielkanocą.
-Czytaj więcej
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Wielkanocna palma"
Dodał: Administrator / 06/05/2018
Dnia 27.03.2018 r. ( wtorek) podczas uroczystości „Powitania wiosny” nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Wielkanocna palma”. Konkurs skierowany był do dzieci uczęszczających do naszego przedszkola i ich rodziców. Celem konkursu było popularyzowanie i kultywowanie tradycji oraz zwyczajów wielkanocnych. Na konkurs wpłynęło 33 przepięknych , kolorowych palm. Wszystkie prace były niezwykle ciekawe, wykonane z wielką starannością, różnorodnymi technikami plastycznymi. Po obradach komisji udało się wyłonić następujących zwycięzców.
Wyniki konkursu:
Pierwsze miejsce – zajęło 5 dzieci
Drugie miejsce- zajęło 10 dzieci
Trzecie miejsce- zajęło 16 dzieci
2 dzieci zostało nagrodzonych za udział w konkursie
Wszystkie dzieci uczestniczące w konkursie otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.
Serdecznie gratulujemy uczestnikom!
-Czytaj więcej
Uroczystość przedszkolna "Powitanie Wiosny" w grupie Biedronki
Dodał: Administrator / 06/05/2018
Dnia 27 marca ( wtorek ) 2018r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji powitania wiosny. Uroczystość przedszkolną pod tytułem „W oczekiwaniu Wiosny’’ przygotowali nasi najmłodsi przedszkolacy -grupa „Biedronki”. Na przedstawienie zostały zaproszone wszystkie grupy przedszkolaków: „Tygryski”, „Motylki”, „Misie” , pani Dyrektor, personel przedszkola. Podczas występów można było zaobserwować, jak dzieci wcieliły się w swoje role i z jakim zaangażowaniem prezentowały swoje umiejętności artystyczne zgromadzonej widowni. Wśród aktorów pojawiających się na scenie można było zobaczyć dzieci wcielające się m. in. w rolę: Pani Zimy, Pani Wiosny, bociana, żabek, motylków , pszczółek i słońca. Kolorowe stroje jakie zaprezentowały dzieci wystawiające przedstawienie, jak również wystrój sceny spowodowały, że sala przeobraziła się w prawdziwą wiosenną łąkę. Mimo tak dużych starań ….wiosny wciąż nie było widać. Wierzymy jednak, że wkrótce do nas przyjdzie.
Brawo dla „Biedronek” za ich udany występ.
-Czytaj więcej
"Wilk u dentysty"- teatrzyk
Dodał: Administrator / 06/05/2018
15 marca przedszkole nasze odwiedzili artyści Estrady Pana Pomidora. Aktorzy zaprezentowali nam przedstawienie "Wilk u dentysty"- promujące zdrowy styl życia. W humorystyczny sposób aktorzy przedstawili nam emocje jakie mogą towarzyszyć pacjentowi, ale również i lekarzowi podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym. Podczas przedstawienia zobaczyliśmy wesoły gabinet lekarski do którego przyszedł wilk z bolącymi zębami. Artyści opowiedzieli nam jak należy szanować zdrowie i jak pielęgnować ząbki, co zdrowego trzeba jeść, aby mieć piękne i zdrowe zęby. W czasie przedstawienia zobaczyliśmy piękny taniec z parasolkami, usłyszeliśmy piosenkę o ciepłej i zimnej wodzie, oraz wiersz J. Brzechwy "Katar". Teraz każdy przedszkolak już wie, że dbanie o swoje zdrowie jest bardzo ważne. Ładne stroje, piękna dekoracja, poczucie humoru artystów i wspólna zabawa zawsze na długo pozostają w naszej pamięci po wizycie "Estrady Pana Pomidora".
-Czytaj więcej
Wiosna - zajęcia metodą Porannego Kręgu w grupie Motylki
Dodał: Administrator / 06/05/2018
21 marca dzieci z grupy Motylki witały wiosnę biorąc udział w zajęciach prowadzonych metodą Porannego Kręgu. Metoda ta obejmuje swym zasięgiem wszystkie zmysły: dotyk, wzrok, słuch, węch i smak. Proponowane w niej oddziaływania mają aktywizować zmysły w sposób odmienny dla każdej pory roku, aby podkreślać zmiany zachodzące w przyrodzie. Świat przyrody jest źródłem zróżnicowanych bodźców. Każda pora roku kojarzy się nam z kolorem, smakiem, obrazem, zapachem itp. Metoda Porannego Kręgu przypisuje każdej z pór roku inną symbolikę. Polisensoryczne pobudzanie zmysłów jest najlepszym sposobem przekazywania cennych informacji o tym co nas otacza, a najlepszymi pomocami dydaktycznymi są te zaczerpnięte z natury.
Wiosną stymulujemy kolorem zielonym, który kojarzy się z siłą tworzenia, wzrostu, z procesem dorastania. Tęsknota do zieleni jest symbolicznie postrzegana jako pragnienie odnowy. Zieleń łagodzi, przynosi zadowolenie, daje spokój, uspakaja i odpręża. Żywiołem wiosny jest ziemia. Ma zdecydowaną barwę, specyficzny zapach, a ze względu na swoją strukturę, wilgotność i temperaturę. Zapach przypisany wiośnie to zapach cytrynowy, który unosi się w powietrzu dzięki lampce zapachowej. Działa on antyseptycznie, pobudza apetyt i ożywia. W czasie zajęć smakujemy z dziećmi cytrynę posypaną cukrem. Fundujemy również dzieciom doznania muzyczne przy pomocy zabaw z bębnem, który jest najlepszym źródłem bodźców dźwiękowo-wibracyjnych. Eksponujemy wszystko to co kojarzy nam się z wiosną: zieleń, sadzonki, kwiaty, motyle, odgłosy owadów, ilustracje ptaków itd.
-Czytaj więcej
"Sprytne rączki" - warsztaty pedagogiczne dla rodziców
Dodał: Administrator / 06/05/2018
21 marca 2018 zostały zorganizowane warsztaty rozwijania umiejętności grafomotorycznych dzieci z grupy „Tygryski”. Wychowawczynie przygotowały dla uczestników serie ćwiczeń, które można przeprowadzać w domu. Nauczycielki wyjaśniły w jaki sposób należy organizować dziecięce zabawy, aby jak najlepiej przygotować przedszkolaków do nauki pisania. Spotkanie dało wiele radości dzieciom i ich rodzicom.
-Czytaj więcej
Zajęcia z rodzicami w Misiach
Dodał: Administrator / 06/05/2018
20 marca w grupie Misie, odbyły się zajęcia otwarte z rodzicami pod hasłem Mamo, tato pobaw się ze mną.
Zajęcia miały na celu:
• integrację rodzin i przedszkola w działaniach na rzecz dzieci,
• stworzanie rodzicom możliwości poznania przyjaciół swego dziecka i ich rodzin,
• wzbogacanie rodziców o nowe doświadczenia w obcowaniu ze swoim dzieckiem, spędzania z nim wolnego czasu
Przybyli goście bardzo chętnie wzięli udział w zabawach ruchowych przy muzyce. Nie zabrakło również masażyków wyciszających i relaksujących a także wspólnych zabaw konstrukcyjnych. Zabawy i ćwiczenia z rodzicami sprawiły dzieciom ogromną radość i satysfakcję.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za poświęcenie swojego czasu i aktywne uczestnictwo w zajęciach. Jesteśmy przekonani, że takie spotkania mają głęboki sens, gdyż służą nam wszystkim – rodzicom, nauczycielom, a przede wszystkim dzieciom.
-Czytaj więcej
Wycieczka przedszkolaków na Wystawę Budowli z Klocków LEGO
Dodał: Administrator / 06/05/2018
W dniu 5 marca przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce do Warszawy. Celem wyjazdu było zwiedzenie największej w Polsce Wystawy Budowli z Klocków LEGO na Stadionie Narodowym.
Mieliśmy okazję obejrzeć m.in.: Kapitol – niezwykłą budowlę składającą się z ponad 1 miliona klocków; Batmobile – pojazd Batmana. Chłopcy z zachwytem przyjęli propozycję spaceru Aleją Gwiazd Sportu, gdzie mieli okazję stanąć oko w oko z samym Robertem Lewandowskim oraz Marcinem Gortatem. Zachwycały również figury super bohaterów wykonane w skali 1:1: Batmana, Spidermana oraz Iron Mana. Dziewczynki zaś świetnie odnalazły się w Strefie Kultowych Bajek: Smerfy, My Little Pony, Alicja w Krainie Czarów oraz wielu innych. Ogromną frajdę stanowił FUN PARK – strefa zabaw, pełna kolorowych klocków, gdzie można było tworzyć własne konstrukcje. Wycieczka wszystkim przedszkolakom bardzo się podobała.
-Czytaj więcej
Przedszkolaki w akcji PACZKA DLA ZWIERZACZKA
Dodał: Administrator / 06/05/2018
W lutym, nasze przedszkole zorganizowało akcję: PACZKA DLA ZWIERZACZKA!
Licząc na Państwa wrażliwość i hojność, nie zawiedliśmy się i tym razem. Zbiórka trwająca około dwóch tygodni, przyniosła znakomite efekty. Zebraliśmy dużą ilosć puszek z karmą, koców, kołder, poduszek, ręczników itp., które z pewnością zostaną wykorzystane.
Wszystkie rzeczy przekazaliśmy do Punktu czasowego przetrzymywania zwierząt w Zielonce.
Pragniemy w tym miejscu, bardzo serdecznie podziękować, wszystkim darczyńcom za wrażliwość i wielkie serca! ♥♥♥ Dziękujemy wszystkim rodzicom i przedszkolakom za zaangażowanie się w akcję niesienia pomocy bezpańskim zwierzętom.
Mamy nadzieję, że w przyszłości uda nam się wspólnie zorganizować podobne akcje.
-Czytaj więcej
Spotkanie z panią pielęgniarką w grupie "Biedronki"
Dodał: Administrator / 30/03/2018
Dnia 22 lutego 2018 r. w ramach realizacji tematyki „Dbamy o zdrowie” gościliśmy w grupie „Biedronki” panią pielęgniarkę. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak należy ubierać się odpowiednio do pogody, jak właściwie się odżywiać i jak zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia. Omówiła z dziećmi co należy robić , aby zapobiegać chorobom. Pani zademonstrowała dzieciom , niektóre proste zabiegi, np. założenie opatrunku, mierzenie ciśnienia. Demonstracja stetoskopu i możliwość wysłuchania bicia swojego serca budziła w dzieciach ogromne zainteresowanie, natomiast strzykawka (choć bez igły i w opakowaniu)– lęk. Nasz gość przygotował dla przedszkolaków prezenty, naklejki – dzielnego pacjenta oraz cukierki . Na zakończenie przedszkolaki wręczyły pani pielęgniarce pamiątkową laurkę z podziękowaniem.
-Czytaj więcej
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.