-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 19. Styczeń 2018
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Główne
Grupy
Kącik dla rodziców
Warsztaty przyrodnicze "Pierwsze kroki w siodle"
Dodał: Administrator / 01/08/2017
16.05.2017r. naszych przedszkolaków odwiedziła po raz kolejny pani Ania z firmy LAKI z przemiłym kucykiem KARUSIEM. Dzieci poznały przyjemności i obowiązki, które czekają na jeźdźców w stajni oraz zasady podczas których zawsze jesteśmy bezpieczni przy koniku. Po nauce nazw akcesoriów jeździeckich i wspólnego przygotowania Karusia do jazdy , dzieci miały możliwość samodzielnie wsiąść na kuca i spróbować przyjemności jazdy. Po przejażdżce przedszkolaki nakarmiły głodnego Karusia jego ulubionym przysmakiem : marchewką. Miny oraz emocje, które towarzyszyły dzieciom podczas tego spotkania mówiły same za siebie jak bardzo interesujące i pouczające było to wydarzenie.
-Czytaj więcej
Wycieczka autokarowa do Monpepelandii
Dodał: Administrator / 01/08/2017
23.05.2017r wszystkie grupy z naszego przedszkola spędziły dzień w Parku Rozrywki „Monpepelandia” w Dziekanowie Nowym.
Po przyjeździe na miejsce zostaliśmy przywitani przez organizatorów i podzieleni na mniejsze grupy. Na początek było sporo krzyku, radości i śmiechu a to wszystko za sprawą przejażdżek na karuzelach, kolejkach i zjeżdżalniach, które dostarczyły wiele emocji. Następnie przyszła kolej na objazd całej posiadłości samochodem Straży Pożarnej gdzie dzieci mogły podziwiać okolicę z dachu samochodu. Wszyscy chętni mogli skorzystać z przejażdżki na koniku. Nie brakowało odważnych, dzieci, które grzecznie oczekiwały na swoją kolej. Czekając, na kiełbaski z grilla i chwilę odpoczynku, przedszkolaki spędziły czas na placach zabaw. W międzyczasie oglądaliśmy zwierzęta w mini zoo: kozy, lamy, owce, osły. Pokłady nowej energii przedszkolaki zostawili w małpim gaju i w basenie z kolorowymi kulkami i zjeżdżalniami. I tak zakończyła się nasza wycieczka. Zmęczeni ale zadowoleni wszyscy wrócili do przedszkola.
-Czytaj więcej
Zajęcia systemem Edukacja Przez Ruch "Biedroneczki w trawie"
Dodał: Administrator / 01/08/2017
11 maja 2017 r. pani Sylwia (wychowawczyni grupy „Tygryski”) zaprosiła dzieci z grupy „Słoneczka” na zajęcia dydaktyczne pt. „Biedroneczki w trawie”. Były one prowadzone systemem Edukacja Przez Ruch Doroty Dziamskiej. Zajęcia te rozwijają wiele umiejętności ważnych dla rozwoju dziecka. Przedszkolaki przez odkrywanie nowych elementów ćwiczyły swoja wyobraźnię, doskonaliły spostrzegawczość wzrokową, organizowały pole spostrzeżeniowe, współdziałały w grupie, konstruowały w przestrzeni, doskonaliły planowanie ruchowe. Wszystko to działo się przy rytmach muzyki irlandzkiej. Końcowym efektem była wspólna karta pracy stworzona z pojedynczych prac dzieci.
-Czytaj więcej
Wiosna tańczy z latem- zabawa taneczna
Dodał: Administrator / 01/08/2017
10 maja odbyła się w naszym przedszkolu zabawa taneczna pod hasłem
Wiosna tańczy z latem!
Po barwnej prezentacji wodzireja rozpoczęły się tańce, w rytm skocznej muzyki i piosenek śpiewanych na żywo, które były przeplatane zabawami. Wiele radości sprawiła dzieciom zabawa z bańkami mydlanymi przeróżnej wielkości.
Radosny, szeroki uśmiech na buźkach naszych pociech to najlepsze podsumowanie wspólnej imprezy, która integrowała wszystkie dzieci z naszego przedszkola. Pozostały nam niezapomniane wspomnienia.
-Czytaj więcej
Wizyta strażaków w przedszkolu
Dodał: Administrator / 01/08/2017
Dnia 08.05.2017r. dzieci z niecierpliwością oczekiwały przyjazdu przedstawicieli Ochotniczej Staży Pożarnej Zielonka . Podczas tego spotkania strażacy przybliżyli obecnym zasady postępowania w przypadku pożaru, sposoby alarmowania służb ratowniczych. Przedstawiciele straży zaprezentowali naszym wychowankom ubranie specjalne, sprzęt ochrony dróg oddechowych, sprzęt do akcji ratowniczych.
Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka i chętnie wypowiadały się na zadawane pytania. Podopieczni mieli również możliwość zobaczenia z bliska wozu bojowego oraz znajdującego się w nim sprzętu.
Wrażenia jakie dostarczyli nam strażacy na długo pozostaną w naszej pamięci. Z całego serca dziękujemy przedstawicielom straży za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.
-Czytaj więcej
Konkurs piosenki angielskiej "THE LITTLE MUSIC"
Dodał: Administrator / 01/08/2017
Po raz pierwszy w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy konkurs piosenki anglojęzycznej dla przedszkolaków. Był on przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych. Dzieci wraz z rodzicami przygotowywali repertuar muzyczny, a następnie 10 maja odbyły się przesłuchania przed komisją konkursową. Nagrodzono aż 24 osoby ze wszystkich oddziałów przedszkolnych. Gratulujemy odważnym uczestnikom i mamy nadzieję, ze dziecięca przygoda z językiem angielskim dopiero się zaczyna.
-Czytaj więcej
Spotkanie z ekologiem
Dodał: Administrator / 01/08/2017
9 maja już po raz kolejny w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Ekologią, które jak zwykle bardzo ciekawie i z wielkim zaangażowaniem poprowadził p. Wojciech Szymalski.
Młodsze dzieci czyli brały udział w zabawie na temat ,, Co może stać się w lesie gdy są porozrzucane śmieci?" po próbach odpowiedzi na pytanie zebrały i posegregowały rozrzucone "w lesie" śmieci.
Starsze Dzieci dowiedziały się w jaki sposób działa maszyna, która z prawie każdego śmiecia robi coś pożytecznego - dzieci w zabawny sposób uczyły się na czym polega recykling. Przedszkolaki szukały również odpowiedzi na pytanie "Skąd się biorą śmieci i "Czy możemy żyć bez śmieci?"
Dziękujemy p. Wojciechowi i Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju za ciekawe zajęcia i zapraszamy ponownie do naszego przedszkola.
-Czytaj więcej
Rozstrzygniecie konkursu plastycznego "Wiosna, ach to Ty! Kwiaty i owady z surowców wtórnych"
Dodał: Administrator / 30/05/2017
22.05.2017 r. ( piątek) w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród dzieciom biorącym udział w przedszkolnym konkursie plastycznym pod hasłem „Wiosna ach to Ty ! Kwiaty i owady z surowców wtórnych”. W konkursie wzięło udział 24 dzieci. Celem konkursu było rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych, wrażliwości estetycznych dzieci oraz umożliwienie zdobycia umiejętności praktycznego wykorzystania surowców wtórnych. W naszym przedszkolu zrobiło się wiosennie. Można było zobaczyć kwiaty, motyle, pszczoły, mrówki, gąsienice, sowę, wiewiórkę , ślimaka, jeża i wiele różnych ciekawych innych prac wykonanych z surowców wtórnych min; butelek plastikowych, nakrętek, pudełek tekturowych itp. Przyznajemy, że wszystkie prace były bardzo kolorowe, pomysłowe. To prace konkursowe wykonane przez dzieci i Rodziców sprawiły, że wiosna już u nas zagościła na dobre. Trudnym więc zadaniem był wybór najpiękniejszych prac.
-Czytaj więcej
Koncert muzyczny "Gwiazdy muzyki" Grupa LIMBOS
Dodał: Administrator / 30/05/2017
26.04.2017 przedszkole nasze odwiedziła "Muzyczna Agencja Artystyczna Limbos", która zaprezentowała koncert z cyklu tematy muzyczne których słucha świat "Gwiazdy muzyki". Grupa Muzyczna Limbos koncertuje na terenie całego kraju od 1984 roku. Staranie dobrani artyści, profesjonalni muzycy - instrumentaliści oddani są muzyce z wielką pasją. Grupa Limbos prezentuje instrumentalne i wokalno-instrumentalne wersje wybranych utworów. Nasze przedszkolaki usłyszały utwory gwiazd polskiej i zagranicznej muzyki klasycznej i rozrywkowej. W programie usłyszeliśmy utwory Doris Day&Frank Sinatra "Herbatka we dwoje", Wolfgang Amadeus Mozart "Rokokowa muzyka rozrywkowa", Kapitan Kloss "Był taki czas" The Beatles "Yesterday, Michelle, Obla di obla da", Różowa Pantera "Wesoły kociak", Theme From Rocky "Siła filmowej muzyki", Czesław Niemen "Sen o Warszawie", Bracia "Wierzę w lepszy świat". Były również przeboje dla dzieci "My jesteśmy krasnoludki", "Pieski małe dwa". Dzieci nie tylko z uwagą słuchały prezentowanych utworów, lecz także dobrze bawiły się w rytm muzyki. Serdecznie dziękujemy grupie Limbos za tę muzyczną podróż.
-Czytaj więcej
Koncert Wielkanocny
Dodał: Administrator / 30/05/2017
Dnia 05.04.2017 r. w naszym przedszkolu odbył się koncert muzyczny Wielkanocny pt. „O kurce, palmie i baranku wielkanocnym”. Wielkanocna kurka, jej pisklaki, baranki, palmy i niesamowita skrzypcowa muzyka. Na skrzypcach grała pani Natalia Serweta. Zagrała dzieciom „Kaprys” Niccolo Paganiniego, oraz walc „Odgłosy wiosny” Johanna Straussa. Koncert ten wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój oraz przybliżył nam zwyczaje związane z Wielkanocą. Wszystkim dzieciom bardzo spodobał się występ.
-Czytaj więcej
Rozstrzygnięcie konkursu "Moja pierwsza bajka"
Dodał: Administrator / 30/05/2017
Dnia 30 marca 2017 roku w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu literacko-plastycznego: „Moja pierwsza bajka”. Konkurs zorganizowany został w ramach realizowanego w przedszkolu programu wychowawczego ,,Mój i Twój Świat’’. Głównym celem konkursu było wspólne napisanie z rodzicem bajki zawierającej w treści pozytywne postawy społeczne. Wszystkie dostarczone ,,dzieła literackie’’ uwzględniały wybrane wartości moralne: przyjaźń, miłość , tolerancja, szacunek, przyroda, humor.
Dzieci, które otrzymały wyróżnienia w konkursie:
Tosia Obroślak- ,,Trzy małe króliczki’’
Julia Laskowska- ,,Bajka o miłości’’
Zosia Malejko- ,,Uratowane Skrzatki Luśki …’’
Jaś Puścion- ,,Przygody Kacperka’’
Szymon Żegota- ,,Neo w przedszkolu’’
Antoś Twrowski- ,,Prawdziwy przyjaciel’’
Jędruś Jóźwik- ,,Kocia mama’’
Oliwier Hess-,,Pajączek Oli poznaje przyjaciela’’
-Czytaj więcej
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.