-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 18. Październik 2019
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Główne
Grupy
Kącik dla rodziców
Spotkanie z Mikołajem
Dodał: Administrator / 22/12/2018
18 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą białą brodę, dźwigał na plecach ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko- MIKOŁAJ, niezwykle wesoły, rozmowny, chętny do wspólnej zabawy i tańca. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i miłej atmosferze. Asystentka Mikołaja opowiedziała historię o „Bałwanku Świętego Mikołaja”, a nasze przedszkolaki miały okazję wystąpić w tym przedstawieniu. Oczekiwany gość wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci pięknymi prezentami. Jak co roku każde dziecko mogło zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok.
-Czytaj więcej
Z cyklu ciekawy zawód
Dodał: Administrator / 22/12/2018
13 grudnia w grupie Misiów gościliśmy rodziców Zosi, którzy są zawodowymi żołnierzami. Była to niezwykła wizyta, która przybliżyła dzieciom specyfikę zawodu żołnierza.
Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda mundur galowy i polowy oraz poznały znaczenie kolorystyki strojów. Misie miały możliwość obejrzeć mnóstwo rekwizytów. Każdy mógł sprawdzić jak ciężki jest hełm i jak oddycha się w masce przeciwgazowej. Oczywiście nie zabrakło też elementów musztry. Radości nie było końca. Przedszkolaki z zapartym tchem słuchały opowieści gości.
Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe gadżety wojskowe. Wizyta ta na pewno zostanie dzieciom na długo w pamięci, niektóre przedszkolaki zapragnęły nawet zostać w przyszłości żołnierzami.
Spotkania takie wzbudzają patriotyczne uczucia wśród dzieci.
Bardzo dziękujemy Pani Ani i Panu Tomkowi za poświęcony czas i niezwykle ciekawe spotkanie.
-Czytaj więcej
Jasełka
Dodał: Administrator / 22/12/2018
Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna i magii . Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości.
Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, już tradycyjnie jak co roku w naszym przedszkolu odbyły się Jasełka. W tym roku uroczystość uświetnili zaproszeni goście: Ksiądz Proboszcz Kazimierz Seta, Burmistrz Miasta Zielonka Kamil Iwandowski, przedstawiciele Urzędu Miasta , przedstawiciele Rady Miasta oraz rodzice.
Dzieci w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawiły sceny narodzin Jezusa Chrystusa.
Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami. Przedszkolaki świetnie wcieliły się w swoje role, spisały się na medal otrzymując ogromne brawa od publiczności.
Na zakończenie wszyscy mieliśmy okazję wspólnie połamać się opłatkiem i złożyc sobie świąteczne życzenia.
-Czytaj więcej
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
Dodał: Administrator / 22/12/2018
W dniach od 13 listopada do 23 listopada 2018r. w naszym przedszkolu odbył się konkurs plastyczny „Moja mała Ojczyzna”. Celem konkursu było kształtowanie tożsamości
i przynależności narodowej, promowanie postaw patriotycznych u dzieci, upowszechnianie dziecięcej twórczości w środowisku społecznym, uczczenie 100 - rocznicy odzyskania niepodległości oraz rozwijanie kreatywności i talentów dzieci poprzez twórczość plastyczną. Prace na nasz konkurs dostarczyło 15 dzieci - były bardzo starannie i pomysłowo wykonane. Można je było podziwiać w holu naszego przedszkola. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło
w dniu 30 listopada 2018r.
Pięć prac zostało wyróżnionych: Oliwiera Hessa, Zosi Kani, Marcela Ferry, Karola Boryś oraz Amelii Kulki. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki za udział w konkursie.
Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu, a wszystkim uczestnikom i ich rodzicom dziękujemy za chęć propagowania postaw patriotycznych.
-Czytaj więcej
Wycieczka do kina
Dodał: Administrator / 22/12/2018
29. 12.2018r grupa Misiów i Tygrysków wybrała się na wycieczkę do kina 6D Stacja Inny Wymiar w Warszawie. Oglądaliśmy seans: Kosmiczna Przygoda. Film był naprawdę zabawny i świetnie się na nim bawiliśmy. Ogromne wrażenie zrobiły na dzieciach niesamowite efekty: dym, dźwięki, wiatr, zapachy, woda, wstrząsy foteli, a nawet efekty świetlne. Największą jednak frajdą dla dzieciaków były niespodziewane bańki mydlane puszczone podczas jednej ze scen. To było magiczne! Oprócz seansu filmowego przedszkolaki mogły również pobawić się w sali zabaw. Dzieci uwielbiają takie miejsca: trampoliny, zjeżdżalnie, basen z kulkami - sale zabaw to fantastyczny sposób na atrakcyjne spędzenie czasu, na dodatek w ruchu. Wszystkie maluchy wróciły do przedszkola zmęczone ale bardzo szczęśliwe.
-Czytaj więcej
Koncert muzyczny "Z Papają przez muzyczny świat"
Dodał: Administrator / 22/12/2018
22.11.2018r. odbył się w naszym przedszkolu program artystyczny ,,Z Papają przez muzyczny świat’’. Nasze przedszkolaki wspólnie z Papają przemierzyły wszystkie kontynenty
w poszukiwaniu muzycznych rytmów. Po zakątkach świata prowadził przedszkolaki Tomek –lokomotywa. Podróż zaczęła się od poznania kontynentu Europy, poprzez Amerykę Południową, Północną, Afrykę. Na Dzikim Zachodzie bawiliśmy się przy rytmach kowbojskich i muzyce country , w Stanach Zjednoczonych poznaliśmy blues’a , w Ameryce Południowej bawiliśmy się przy rytmach argentyńskiego tanga, w Brazylii samby, Afryka powitała nas rytmicznym brzmieniem bębnów. Muzyczne spotkanie zakończone zostało wspólną zabawa wszystkich przedszkolaków przy afrykańskich rytmach piosenki ,,Zuka zama’’.
-Czytaj więcej
"Według przepisu Babci lub Dziadka"
Dodał: Administrator / 22/12/2018
15 listopada 2018 dzięki tacie Poli, który jest zawodowym kucharzem, Kotki zrealizowały kulinarne zadanie z projektu „Piękna nasza Polska cała”. Tego dnia pod bacznym okiem pana Piotra dzieci przygotowały tradycyjne pierogi „Według przepisu Babci lub Dziadka”. Z wielkim zaangażowaniem mali kucharze wałkowali ciasto, wykrajali z niego kółeczka a potem wkładali do środka farsz.
Samodzielnie zrobione pierożki z serem i mięsem smakowały rewelacyjnie - szybko znikały z talerzy.
Bardzo dziękujemy panu Piotrowi za zabranie dzieci w tę sensoryczną podróż do świata smaków.
-Czytaj więcej
Pokaz Mody Patriotycznej
Dodał: Administrator / 19/11/2018
13 listopada 2018 r., w ramach świętowania 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, odbył się w naszym przedszkolu „Pokaz mody patriotycznej”. Wszystkie Kotki, Biedronki, Tygryski i Misie wyglądały tego dnia wspaniale. Wśród kostiumów przygotowanych na Dzień Mody Patriotycznej dominowały stroje w kolorze barw narodowych. Jak na prawdziwym pokazie mody 100 modelek i modeli demonstrowało swoje kostiumy na wybiegu wyścielonym czerwonym dywanem. Podczas prezentacji strojów patriotycznych towarzyszyła nam muzyka żołnierska. Emocji było wiele, występujący na wybiegu przedszkolacy zostali nagrodzeni gorącymi brawami. Na zakończenie odśpiewaliśmy piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”.
-Czytaj więcej
Narodowe Święto Niepodległości w Zielonce - złożenie kwiatów pod pomnikiem
Dodał: Administrator / 19/11/2018
Dnia 11.11.2018 r. dzieci z naszego przedszkola wraz z rodzicami uczestniczyły w obchodach 100 rocznicy odzyskania Niepodległości. Delegacja przedstawicieli miejskich przedszkoli
w Zielonce, wspólnie z dziećmi złożyła kwiaty pod pomnikiem Armii Krajowej przy ul. Kolejowej. Przedszkolaki poprzez udział w uroczystości kształtowały przywiązanie do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz symboli narodowych. Był to dzień niezapomnianych emocji i pozytywnych wrażeń.
-Czytaj więcej
"Mały Patriota" - uroczystości z okazji Święta Niepodległości Polski
Dodał: Administrator / 19/11/2018
Dnia 9 listopada 2018 r. w naszym przedszkolu odbyła się podniosła uroczystość upamiętniająca 100 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości z udziałem przedszkolaków, zaproszonych gości i pracowników przedszkola. Każda grupa wykonała na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych. Dzieci tego dnia do przedszkola przyszły ubrane na galowo. Wśród zaproszonych gości serdecznie przywitaliśmy panią Renatę Jóźwiak - Sekretarz Miasta Zielonka oraz – panią Annę Hrynkiewicz -kierownik CUW. Dzieci z grupy „Biedronki” przedstawiły program słowno-muzyczny pt.„ Mały Patriota”. Dzieci ubrane były w piękne stroje krakowskie. Uroczystość rozpoczęły od tańca narodowego jakim jest Polonez. Słowem oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. W ustach młodego pokolenia uroczyście zabrzmiały słowa tak bardzo znane i wymowne: ,,Kto ty jesteś? Polak mały’’ , „Co to jest Polska” ….Dzieci zaprezentowały także pieśni o treści patriotycznej „My pierwsza Brygada”, „Przybyli Ułani pod okienko”, „Ojczyzna”, oddając w ten sposób hołd wdzięczności tym, co oddali swoje życie, byśmy mogli żyć i mieszkać w wolnej Polsce. Recytatorskie i wokalne umiejętności przedszkolaków nagrodzone zostały gromkimi brawami, a także gestami wzruszenia. Po uroczystości wszystkie dzieci , pracownicy przedszkola, zaproszeni goście włączyli się do bicia „Rekordu dla Niepodległej”. O godz. 11.11 zaśpiewaliśmy wspólnie 4-zwrotkowy Hymn Narodowy. Celem bicia „Rekordu dla Niepodległej’ było przypomnienie wszystkim jak ogromną rolę pełni „Mazurek Dąbrowskiego” w Polskiej historii.
W godzinach popołudniowych przedszkolaki zaprosiły do wspólnego świętowania swoich rodziców. Rodzice z wielkim wzruszeniem obejrzeli występy dzieci, które swoją postawą oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny.
-Czytaj więcej
Jesienny spacer Kotków do lasu
Dodał: Administrator / 19/11/2018
26.10.2018r. dzieci z grupy „Kotki” wybrały się na wycieczkę do lasu. Wyjście na wycieczkę poprzedziła pogadanka: ,,Jak zachowujemy się w lesie?” .Dzieci dzieliły się również swoją wiedzą - zgodnie stwierdziły, iż nie należy niczego zrywać, łamać i zaśmiecać. Nie można również hałasować by nie przestraszyć mieszkańców lasu. Pogoda nam sprzyjała, a las to piękne miejsce, szczególnie, gdy jest zaczarowane kolorami jesieni. Przedszkolaki obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią, oddychały leśnym powietrzem, rozpoznawały różne drzewa (dąb, klon, lipę, brzozę), słuchały śpiewu ptaków, zbierały kasztany, żołędzie i kolorowe liście. Wszystkie zebrane w lesie dary umieściliśmy w naszej „jesiennej skrzyni skarbów”.
-Czytaj więcej
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.