-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 24. Październik 2018
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Główne
Grupy
Kącik dla rodziców
Warsztaty mydlarskie w grupie Motylki
Dodał: Administrator / 07/02/2018
W dniu 04.01.2018r. w grupie dzieci 5-letnich odbyły się wyjątkowe warsztaty mydlarskie . Warsztaty zostały przeprowadzone przez panie z Pracowni- Warsztaciarni JustEwalia. Przedszkolaki poznały ciekawostki na temat mydeł, następnie według własnej inwencji twórczej stworzyły małe niepowtarzalne ,,dzieła sztuki’’- dwa zestawy naturalnych mydełek glicerynowych z wtapianymi obrazkami. Dzieci dokonywały wyboru koloru, kształtu a także zapachu mydełka . Elegancko zapakowane mydełka będą wspaniałym upominkiem dla kochanych babć i dziadziusiów z okazji zbliżającego się ich święta. Dla naszych ,,Motylków’’ była to chwila kreatywnej radości .
Dziękujemy rodzicom Kacperka za zorganizowanie tych edukacyjnych warsztatów, a także Paniom z pracowni JustEwalia za profesjonalizm i cierpliwość podczas tego wyjątkowego spotkania , za to że poprzez super zabawę wprowadziły nas w mini świat chemii.
-Czytaj więcej
Koncert "Choinka, jabłuszka i zapach pierniczków"
Dodał: Administrator / 07/02/2018
21.12.2017 odbył się w naszym przedszkolu koncert muzyczny o tematyce bożonarodzeniowej. Muzycy zaprezentowali program artystyczny skupiony wokół tradycji i zwyczajów świątecznych. Dzieci wspólnie z pracownikami śpiewały kolędy i pastorałki. Aktorka biorąca udział w przedstawieniu wcielała się w tradycyjne postaci kolędników, a także zachęcała dzieci do wspólnej zabawy.
-Czytaj więcej
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Świąteczna choinka"
Dodał: Administrator / 07/02/2018
Choinka jest nieodłącznym elementem tradycji bożonarodzeniowej i traktujemy ją jako symbol nadziei i radości. Najmłodsi utożsamiają ją z niczym innym, jak tylko z prezentami, bo to właśnie pod choinką w wigilijny wieczór oczekują na upragnione podarunki.
Dlatego z okazji zbliżających się świąt został ogłoszony w naszym przedszkolu konkurs plastyczny „Świąteczna choinka”.
Na konkurs wpłynęło 45 choinek. Wszystkie były niezwykle piękne, niepowtarzalne i bardzo oryginalne. Widać było olbrzymi wkład pracy zarówno małych, jak i dużych rąk. Choinki stanowią teraz wystawę i ozdabiają hol naszego przedszkola.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 20.12.2017r. Po komisyjnym przeliczeniu głosów okazało się, że:
I. miejsce otrzymała: Zosia Kania
II. miejsce : Lena Zielińska
III. miejsce : Zosia Karaś
Wszystkie pozostałe dzieci otrzymały wyróżnienia.
GRATULUJEMY!!!
Rodzicom i dzieciom dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie.
-Czytaj więcej
Ozdabianie pierniczków w grupie Misie
Dodał: Administrator / 07/02/2018
Święta bez pierniczków to Święta stracone;) Kierując się tym przesłaniem grupa Misie postanowiła zadośćuczynić tej tradycji.
Bardzo oczekiwanym przez dzieci momentem było dekorowanie pierniczków. Polewanie lukrem, czekoladą, posypywanie kolorowymi groszkami, malowanie cukrowymi pisakami - to była największa frajda! Każde ciasteczko dekorowane wg fantazji dzieci stawało się małym cudeńkiem. Był to naprawdę mile spędzony czas w przedszkolu podczas którego dzieci pracowały i jednocześnie świetnie się bawiły. Przyjemnie było dekorować ciasteczka a jeszcze przyjemniejsza była ich degustacja.
-Czytaj więcej
Przedstawienie jasełkowe w wykonaniu grupy Motylki
Dodał: Administrator / 07/02/2018
W poniedziałek 18.12.2017 r. w naszym przedszkolu grupa 5-latków pod kierunkiem wychowawców pani Anety Jeżewskiej, pani Małgorzaty Borowiak oraz rytmiczki pani Dorotki Załęskiej –Soroki przedstawiła Jasełka Bożonarodzeniowe dla rodziców. Dzieci w pięknych strojach odegrały historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Przedszkolaki wcieliły się w role: Maryi i Józefa, trzech króli: Kacpra, Melchiora i Baltazara, aniołów, dzieci i pastuszków. We wtorek 19.12.2017 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie opłatkowe, na którym Motylki jeszcze raz przedstawiły Jasełka. Na tym spotkaniu mieliśmy również zaszczyt gościć: Sekretarz Miasta Zielonka – panią Renatę Jóźwiak, kierownik CUW – panią Annę Hrynkiewicz oraz burmistrza – pana Grzegorza Dudzika, który złożył życzenia świąteczne wszystkim pracownikom przedszkola i dzieciom. Tego dnia wszyscy poczuli klimat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.
-Czytaj więcej
Bal z Mikołajem
Dodał: Administrator / 07/02/2018
Wizyta świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. 13 grudnia przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością zaglądały do okien, zadając pytania, czy dziś przyjdzie Św. Mikołaj. Dźwięk dzwoneczków zapowiadał, że zbliża się oczekiwany gość, na którego dzieci czekały cały rok. Nagle w drzwiach ukazał się Św. Mikołaj z długą siwą brodą i workiem prezentów. Przedszkolaki z radością powitały wspaniałego gościa. Mikołaj opowiedział o swojej podróży do Zielonki i ruszył do tańca i śpiewu z przedszkolakami. Po wspaniałej zabawie Mikołaj zostawił dla wszystkich dzieci prezenty. Każde dziecko miało okazję zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem, które na pewno będzie miłą pamiątką po tym ważnym spotkaniu. Dzieci z ogromną przyjemnością i radością zaprosiły Mikołaja na przyszły rok. Był to dzień pełen wrażeń, który dzieci zapamiętają na długo.
-Czytaj więcej
Chomik i kotek w naszym przedszkolu
Dodał: Administrator / 03/01/2018
W listopadzie (od 13.11 do 17.11) w grupie „Motylki” realizowany był temat: „Mój zwierzak”.
W ramach zajęć dzieci poznawały różne zwierzęta, miejsce ich występowania, sposoby odżywiania, a także codzienne zwyczaje. Z uwagi na realizowany temat dzieci odwiedziło dwóch gości :kotek Florcia i chomik Mariolcia.
Przedszkolaki miały możliwość poznania zasad opieki nad tymi zwierzątkami, dowiedziały się jakie są ich przysmaki oraz poznały sposoby ich pielęgnacji .
Zajęcia te sprawiły naszym podopiecznym wiele radości!
-Czytaj więcej
Święto Pluszowego Misia
Dodał: Administrator / 22/12/2017
24 listopada 2017r. z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, w naszym Przedszkolu odbyła się wielka uroczystość. W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola z wielką radością trzymając w ramionach pluszowego przyjaciela. W naszym przedszkolu zaroiło się od pluszowych misiów. Były te zupełnie malutkie misie, które nosimy na szczęście w kieszeni czy też te wielkie, które trudno było nam objąć. Czy wreszcie te sławne misie, o których mówi się wszędzie, niemal w każdej części świata jak: Kubuś Puchatek.
Uroczystość rozpoczęliśmy od "Barwnej Parady Misiów", podczas której w rytmie muzyki, dzieci kolejno prezentowały swoje misie przyniesione z domu a następnie pod kierunkiem p. Dorotki wszyscy bawili się i śpiewali piosenki o misiach. To był baaardzo pluszowy dzień)
-Czytaj więcej
Program autorski "Owocowe nutki"
Dodał: Administrator / 22/12/2017
Dnia 23.11.2017r. nasze przedszkole odwiedził Pan Andrzej Kozłowski, muzyk, lutnik i multiinstrumentalista z programem autorskim „Owocowe nutki”. Dzieci z zainteresowaniem przyglądały się instrumentom, na których grał artysta i które konstruował z warzyw i owoców. Były to między innymi:
- ręczna okaryna z pietruszki,
- trąbka wielowarzywna z ogórka, papryki i pietruszki,
- trąbka tykwówka z tykwy,
- jabłuszko instrumentowe z jabłka,
- muzyczna marchewka z marchwi.
Pan Andrzej zaprosił dzieci do kokosowej orkiestry, składającej się z ksylofonu kokosowego, grzechotki i dzwoneczka kokosowego. Dzieciom bardzo spodobały się warzywno- owocowe instrumenty.
-Czytaj więcej
Koncert patriotyczny "Znak mój orzeł biały"
Dodał: Administrator / 22/12/2017
Dnia 16. 11. 2017 r. odbył się w naszym przedszkolu teatrzyk pt. „Znak mój – orzeł biały”. Ten patriotyczny program, w wykonaniu bardzo znanego i lubianego duetu Estrada Pana Pomidora, wzbudził ogromne zainteresowanie wszystkich dzieci.
Podczas spotkania z aktorami dzieci zapoznały się z legendą „O Lechu, Czesiu i Rusie” i dowiedziały się wiele o początkach państwa polskiego. Oglądały też stroje i narzędzia domowe używane w dawnych czasach.
Przedszkolaki odśpiewały uroczyście „Hymn Polski” i porównywały godła z różnych okresów historii Polski.
Takie spotkania uczą dzieci szacunku do kraju ojczystego, symboli narodowych, a także rozwijają poczucie przynależności narodowej.
-Czytaj więcej
"Zwierzęta zimą z nami nie zginą" - warsztaty przyrodnicze.
Dodał: Administrator / 22/12/2017
13.11.2017 r. odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty przyrodnicze "Zwierzęta zimą z nami nie zginą". Spotkanie z przedszkolakami prowadziła pani Ania z firmy "Laki" z Radzymina. Podczas warsztatów dzieci rozmawiały o zmianach zachodzących w świecie przyrody w czasie jesieni i zimy. Dzieci dowiedziały się jakie gatunki ptaków odlatują na zimę, które zwierzęta zapadają w sen zimowy, czym należy karmić ptaki oraz wiele innych ciekawostek. Główną atrakcją warsztatów były zwierzęta przywiezione do przedszkola: gekon lamparci, jeż afrykański, koszatniczka, królik, myszka. Przedszkolaki miały możliwość zobaczyć i pogłaskać te piękne zwierzątka. Wszystkie zwierzęta były oswojone z obecnością dzieci, a przedszkolaki nauczyły się odpowiedzialnego, spokojnego obcowania z żywymi zwierzętami. Bardzo dziękujemy pani Ani za wspaniałą lekcję przyrody.
-Czytaj więcej
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.