-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 19. Marzec 2018
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Główne
Grupy
Kącik dla rodziców
Wycieczka starszaków do Szkoły Podstawowej nr 4 w Zielonce
Dodał: Administrator / 01/08/2017
27.06.2017 r. 5-latki z grup „Tygryski” i „Słoneczka” wraz ze swoimi paniami wybrały się do Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Łukasińskiego. Dzieci poznały drogę do szkoły wiodącą przez park, w którym znajduje się ogólnodostępny plac zabaw oraz przez nowe tunele podziemne prowadzone pod torami kolejowymi. W budynku szkoły przywitała nas pani dyrektor nowo otwartej szkoły – pani Mirosława Wypchło. Zostaliśmy oprowadzeni po korytarzach oraz salach szkolnych. Zwiedziliśmy też szatnie, a także zasiedliśmy na trybunach przy bardzo dużym boisku sportowym. Właśnie rusza remont placówki by lepiej dostosować przestrzeń do potrzeb i możliwości najmłodszych uczniów. Na zakończenie przedszkolaki dostały małe upominki od poprzedniej pani dyrektor Gimnazjum – pani Ireny Nowak.
-Czytaj więcej
Wycieczka do drukarni ARGRAF w Warszawie
Dodał: Administrator / 01/08/2017
5 maja 2017 dzieci 5-letnie z grup „Tygryski” i „Słoneczka” wraz ze swoimi paniami, wybrały się do drukarni ARGRAF w Warszawie. Przybyliśmy tam dzięki zaproszeniu taty Zosi – pana Andrzeja Malejko. W czasie wizyty wykonano pamiątkowe zdjęcia, które zostały wręczone dzieciom na koniec spotkania. Po obiekcie oprowadzała nas pani Kasia, która szczegółowo omówiła z dziećmi proces powstawania książki. Mieliśmy okazję zobaczyć jak to się dzieje naprawdę. Wielkie maszyny, zrobiły duże wrażenie na przedszkolakach. Podglądaliśmy pracę pracowników drukarni i zobaczyliśmy wiele nietypowych i fascynujących rodzajów książek. W czasie naszego pobytu znalazł się czas na zabawę i słodki poczęstunek przygotowany specjalnie na naszą wizytę. Wizyta ta doskonale wpisuje się w naszą misję rozwijania zainteresowań czytelniczych naszych wychowanków. Dziękujemy serdecznie państwu Malejko za serdeczne przyjęcie i poszerzanie wiedzy dzieci na temat tworzenia książek.
-Czytaj więcej
Wycieczka przedszkolaków do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonce
Dodał: Administrator / 01/08/2017
W czerwcu przedszkolaki z grupy "Słoneczka", "Motylki" i „Tygryski” wybrały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonce. Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki, poznanie pracy bibliotekarza oraz wzbogacenie słownictwa dzieci. Pani bibliotekarka opowiedziała przedszkolakom o swojej pracy, zapoznała z zasadami zachowania w bibliotece i zachęciła do przychodzenia wraz z rodzicami i wypożyczania książek. Podczas spotkania dzieci miały okazję zrobić zakładkę do książki, którą na pamiątkę wzięły do domu. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze za co serdecznie dziękujemy Pracownikom biblioteki.
-Czytaj więcej
Festyn rodzinny 2017 "W Krainie Baśni"
Dodał: Administrator / 01/08/2017
Wspaniała zabawa, piękna pogoda, uśmiechnięte twarze dzieci oraz rodziców to obrazki które można było zauważyć podczas Festynu Rodzinnego, który odbył się 8 czerwca w ogrodzie przedszkolnym.
Otwarciem festynu były zaprezentowane przez dzieci występy. Każda grupa zaprezentowała swój taniec ze śpiewem. Następnie odbyła się aukcja prac dziecięcych, po której rozpoczęła się wspólna zabawa.
W programie była również parada postaci z bajek, podczas której dzieci pięknie poprzebierane mogły przejść po czerwonym dywanie i zaprezentować swoje stroje.
Dużym powodzeniem cieszyła się kawiarenka a także pyszności z grilla.
Było to spotkanie pełne życzliwości, otwartości i poczucia, że jesteśmy jedną wielką rodziną.
Cieszymy się z udziału w naszym święcie tak dużej liczby gości, dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i zapraszamy za rok.
-Czytaj więcej
Teatrzyk "Ola i Tolek w dalekiej podróży"
Dodał: Administrator / 01/08/2017
12.06.2017r. nasze przedszkole odwiedzili wspaniali aktorzy z agencji artystycznej PRIMA z przedstawieniem teatralnym ,,Ola i Tolek w dalekiej podróży’’. Niesamowita i pełna przygód podróż dwójki zabawnych i ciekawych świata bohaterów – Oli i Tolka, którzy postanowili wziąć udział w wielkim konkursie podróżniczym. Ich zadaniem było odnalezienie: skarbu Wikingów, gwiazdy Szeryfa, pióra papugi, włóczni Aborygena, latającego dywanu, oraz piasku z pustyni. Celem wędrówki Oli i Tolka była : Szwecja, Stany Zjednoczone, Brazylia, Australia, Iran oraz Egipt. By szybko dotrzeć do najodleglejszych zakątków świata nasi podróżnicy używali różnych środków transportu. Konstrukcja łodzi, samolotu, statku podwodnego, czy balonu była niezwykle pomysłowa i bardzo zabawna. Podróż z Olą i Tolkiem to nie tylko okazja do przeżycia wspaniałej, emocjonującej przygody. Dzięki tej wyprawie dzieci uczą się, jak radzić sobie z problemami, jak pomagać młodszym, czy słabszym, czym jest braterstwo i przyjaźń, jak zdrowo i pomysłowo spędzać czas.
-Czytaj więcej
Wycieczka grupy Słoneczka i Tygryski do szkoły podstawowej.
Dodał: Administrator / 01/08/2017
31 maja grupa "Słoneczka" i "Tygryski" wybrały się na pieszą wycieczkę do Szkoły Podstawowej Nr 2 w Zielonce. Celem naszej wycieczki było bliższe poznanie szkoły, do której dzieci będą uczęszczać po wakacjach. Na miejscu zostaliśmy bardzo miło powitani przez panią wicedyrektor Ewę Netter, panią pedagog Agatę Miąsko i panią psycholog Monikę Narożniak. Swoją wycieczkę rozpoczeliśmy od obejrzenia sal szkolnych, odwiedziliśmy klasy "0". Przedszkolaki zobaczyły jak wyglądają szatnie, stołówka, biblioteka, sala gimnastyczna, plac zabaw. Dzieci miały okazję posiedzieć w szkolnych ławkach i poczuć się jak prawdziwi uczniowie. Przedszkolaki były bardzo zadowolone z wycieczki już nie mogą się doczekać września. Bardzo dziękujemy paniom za miłe przyjęcie w Szkole Podstawowej Nr 2 w Zielonce.
-Czytaj więcej
Przedstawienie w wykonaniu grupy Słoneczka "W zdrowym ciele, zdrowy duch"
Dodał: Administrator / 01/08/2017
Pod hasłem "W zdrowym ciele, zdrowy duch" dnia 19.05.2017 odbyła się uroczystość przedszkolna, którą prowadziły panie z grupy "Słoneczka" razem ze swoją grupą przedszkolną.
Nie od dziś wiadomo, że aby zachować dobre zdrowie i samopoczucie warto regularnie ćwiczyć, spacerować i prawidłowo się odżywiać. O tych wszystkich ważnych informacjach dla naszego zdrowia, przedszkolaki opowiedziały w sposób humorystyczny i zabawny. Wszyscy wiemy, jak cenne jest nasze zdrowie i dlatego powinniśmy w szczególny sposób dbać o nie, szanować i promować zdrowy styl życia od najmłodszych lat.
25.05.2017 dzieci z grupy "Słoneczka" zaprosiły do przedszkola swoich rodziców i przedstawiły program słowno-muzyczny "W zdrowym ciele, zdrowy duch". Na zakończenie dzieci powiedziały wiersz pt. "Mama, mamo" i wręczyły własnoręcznie zrobione laurki z okazji "Dnia Matki".
-Czytaj więcej
Koncert muzyczny "W gościnie u sąsiadów"
Dodał: Administrator / 01/08/2017
Dnia 24 maja 2017 r. w naszym przedszkolu gościliśmy artystów z Agencji „Pro Arte”. Koncert zatytułowany był „W gościnie u sąsiadów”. Podczas koncertu pani Izabeli towarzyszył tym razem pan Daniel – grający na trąbce - oraz Gucio z „Pszczółki Mai”, z którymi to odbyliśmy niezwykłą, muzyczną podróż po krajach sąsiadujących z Polską. Odwiedziliśmy Niemcy, gdzie wspólnie odśpiewaliśmy hymn Unii Europejskiej autorstwa Fryderyka Schillera, pt. ”Oda do Radości”. Wysłuchaliśmy również marsza weselnego Feliksa Mendelssohna. Wędrując po Białorusi słuchaliśmy piosenek ludowych mówiących o miłości Sergiusza i Wieczysławy. W Ukrainie śpiewaliśmy znaną wszystkim pieśń „Hej sokoły”, zaś w Rosji bawiliśmy się śpiewając „Kalinka, Kalinka maja”. Nasza wędrówka oparta była na poszukiwaniach Gucia , który to w każdym z tych krajów miał nadzieję odnaleźć swoją przyjaciółkę -Maję. Udało się to, dopiero w Czechach po odśpiewaniu utworu „Pszczółka Maja” autorstwa Karela Svobody. Koncert sprawił dzieciom wiele radości i dzięki temu poznały kraje sąsiadujące z Polską oraz ich muzykę.
-Czytaj więcej
Projekt "BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK"
Dodał: Administrator / 01/08/2017
Projekt „Bezpieczny Przedszkolak” został przeprowadzony w naszym przedszkolu w grupach dzieci 5-letnich, jako cykl trzech oddzielnych warsztatów. Spotkania były prowadzone przez Pana Pawła Kowalskiego, który wcielał się w rolę policjanta i lekarza.
Dnia 17 maja, podczas warsztatu z postacią policjanta dzieci na podstawie bajki o „Królewnie Śnieżce” dowiedziały się, że trzeba mieć ograniczone zaufanie do nieznajomych osób poznanych na ulicy, jak również poznały problem narkotyków oraz alkoholu. Na tym spotkaniu każde dziecko dostało książeczkę M. Supińskiej pt.: „O króliczku”, która przestrzegała dzieci, aby miały ograniczone zaufanie do osób poznanych w Internecie.
Dnia 24 maja, podczas warsztatu z postacią lekarza dzieci dowiedziały się, że niektóre lekarstwa mogą wyglądać jak smakowite cukierki, a alkohole, czy inne napoje dla dorosłych jak soczki. Lekarz przestrzegał, aby nie dać się nabrać na takie rzeczy. Mówił również o zwierzętach, które ładnie wyglądają, a mogą pogryźć, oraz o smacznie wyglądającym jedzeniu, ale niezdrowym. Na koniec dzieci otrzymały książeczki pt.: „Gruby brzuszek”.
-Czytaj więcej
Warsztaty przyrodnicze "Pierwsze kroki w siodle"
Dodał: Administrator / 01/08/2017
16.05.2017r. naszych przedszkolaków odwiedziła po raz kolejny pani Ania z firmy LAKI z przemiłym kucykiem KARUSIEM. Dzieci poznały przyjemności i obowiązki, które czekają na jeźdźców w stajni oraz zasady podczas których zawsze jesteśmy bezpieczni przy koniku. Po nauce nazw akcesoriów jeździeckich i wspólnego przygotowania Karusia do jazdy , dzieci miały możliwość samodzielnie wsiąść na kuca i spróbować przyjemności jazdy. Po przejażdżce przedszkolaki nakarmiły głodnego Karusia jego ulubionym przysmakiem : marchewką. Miny oraz emocje, które towarzyszyły dzieciom podczas tego spotkania mówiły same za siebie jak bardzo interesujące i pouczające było to wydarzenie.
-Czytaj więcej
Wycieczka autokarowa do Monpepelandii
Dodał: Administrator / 01/08/2017
23.05.2017r wszystkie grupy z naszego przedszkola spędziły dzień w Parku Rozrywki „Monpepelandia” w Dziekanowie Nowym.
Po przyjeździe na miejsce zostaliśmy przywitani przez organizatorów i podzieleni na mniejsze grupy. Na początek było sporo krzyku, radości i śmiechu a to wszystko za sprawą przejażdżek na karuzelach, kolejkach i zjeżdżalniach, które dostarczyły wiele emocji. Następnie przyszła kolej na objazd całej posiadłości samochodem Straży Pożarnej gdzie dzieci mogły podziwiać okolicę z dachu samochodu. Wszyscy chętni mogli skorzystać z przejażdżki na koniku. Nie brakowało odważnych, dzieci, które grzecznie oczekiwały na swoją kolej. Czekając, na kiełbaski z grilla i chwilę odpoczynku, przedszkolaki spędziły czas na placach zabaw. W międzyczasie oglądaliśmy zwierzęta w mini zoo: kozy, lamy, owce, osły. Pokłady nowej energii przedszkolaki zostawili w małpim gaju i w basenie z kolorowymi kulkami i zjeżdżalniami. I tak zakończyła się nasza wycieczka. Zmęczeni ale zadowoleni wszyscy wrócili do przedszkola.
-Czytaj więcej
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.