-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 22. Marzec 2019
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Główne
Grupy
Kącik dla rodziców
KONCERT MUZYCZNY "WIELKANOC W PISANKOWIE"
Dodał: Administrator / 06/05/2018
29.03.2018r. w naszym przedszkolu odbył się koncert muzyczny ,,Wielkanoc w Pisankowie’’ w wykonaniu agencji artystycznej Pro Arte. Przedszkolaki przybliżyły tradycje i symbole Świąt Wielkanocnych. Aktywnie oraz z wielkim entuzjazmem uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych zaproponowanych przez panią Izabelę. Poznały instrument muzyczny puzon oraz zwierzęta które kojarzone są z tymi świętami. Koncert ten wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój oraz przybliżył nam zwyczaje związane z Wielkanocą.
-Czytaj więcej
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Wielkanocna palma"
Dodał: Administrator / 06/05/2018
Dnia 27.03.2018 r. ( wtorek) podczas uroczystości „Powitania wiosny” nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Wielkanocna palma”. Konkurs skierowany był do dzieci uczęszczających do naszego przedszkola i ich rodziców. Celem konkursu było popularyzowanie i kultywowanie tradycji oraz zwyczajów wielkanocnych. Na konkurs wpłynęło 33 przepięknych , kolorowych palm. Wszystkie prace były niezwykle ciekawe, wykonane z wielką starannością, różnorodnymi technikami plastycznymi. Po obradach komisji udało się wyłonić następujących zwycięzców.
Wyniki konkursu:
Pierwsze miejsce – zajęło 5 dzieci
Drugie miejsce- zajęło 10 dzieci
Trzecie miejsce- zajęło 16 dzieci
2 dzieci zostało nagrodzonych za udział w konkursie
Wszystkie dzieci uczestniczące w konkursie otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.
Serdecznie gratulujemy uczestnikom!
-Czytaj więcej
Uroczystość przedszkolna "Powitanie Wiosny" w grupie Biedronki
Dodał: Administrator / 06/05/2018
Dnia 27 marca ( wtorek ) 2018r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji powitania wiosny. Uroczystość przedszkolną pod tytułem „W oczekiwaniu Wiosny’’ przygotowali nasi najmłodsi przedszkolacy -grupa „Biedronki”. Na przedstawienie zostały zaproszone wszystkie grupy przedszkolaków: „Tygryski”, „Motylki”, „Misie” , pani Dyrektor, personel przedszkola. Podczas występów można było zaobserwować, jak dzieci wcieliły się w swoje role i z jakim zaangażowaniem prezentowały swoje umiejętności artystyczne zgromadzonej widowni. Wśród aktorów pojawiających się na scenie można było zobaczyć dzieci wcielające się m. in. w rolę: Pani Zimy, Pani Wiosny, bociana, żabek, motylków , pszczółek i słońca. Kolorowe stroje jakie zaprezentowały dzieci wystawiające przedstawienie, jak również wystrój sceny spowodowały, że sala przeobraziła się w prawdziwą wiosenną łąkę. Mimo tak dużych starań ….wiosny wciąż nie było widać. Wierzymy jednak, że wkrótce do nas przyjdzie.
Brawo dla „Biedronek” za ich udany występ.
-Czytaj więcej
"Wilk u dentysty"- teatrzyk
Dodał: Administrator / 06/05/2018
15 marca przedszkole nasze odwiedzili artyści Estrady Pana Pomidora. Aktorzy zaprezentowali nam przedstawienie "Wilk u dentysty"- promujące zdrowy styl życia. W humorystyczny sposób aktorzy przedstawili nam emocje jakie mogą towarzyszyć pacjentowi, ale również i lekarzowi podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym. Podczas przedstawienia zobaczyliśmy wesoły gabinet lekarski do którego przyszedł wilk z bolącymi zębami. Artyści opowiedzieli nam jak należy szanować zdrowie i jak pielęgnować ząbki, co zdrowego trzeba jeść, aby mieć piękne i zdrowe zęby. W czasie przedstawienia zobaczyliśmy piękny taniec z parasolkami, usłyszeliśmy piosenkę o ciepłej i zimnej wodzie, oraz wiersz J. Brzechwy "Katar". Teraz każdy przedszkolak już wie, że dbanie o swoje zdrowie jest bardzo ważne. Ładne stroje, piękna dekoracja, poczucie humoru artystów i wspólna zabawa zawsze na długo pozostają w naszej pamięci po wizycie "Estrady Pana Pomidora".
-Czytaj więcej
Wiosna - zajęcia metodą Porannego Kręgu w grupie Motylki
Dodał: Administrator / 06/05/2018
21 marca dzieci z grupy Motylki witały wiosnę biorąc udział w zajęciach prowadzonych metodą Porannego Kręgu. Metoda ta obejmuje swym zasięgiem wszystkie zmysły: dotyk, wzrok, słuch, węch i smak. Proponowane w niej oddziaływania mają aktywizować zmysły w sposób odmienny dla każdej pory roku, aby podkreślać zmiany zachodzące w przyrodzie. Świat przyrody jest źródłem zróżnicowanych bodźców. Każda pora roku kojarzy się nam z kolorem, smakiem, obrazem, zapachem itp. Metoda Porannego Kręgu przypisuje każdej z pór roku inną symbolikę. Polisensoryczne pobudzanie zmysłów jest najlepszym sposobem przekazywania cennych informacji o tym co nas otacza, a najlepszymi pomocami dydaktycznymi są te zaczerpnięte z natury.
Wiosną stymulujemy kolorem zielonym, który kojarzy się z siłą tworzenia, wzrostu, z procesem dorastania. Tęsknota do zieleni jest symbolicznie postrzegana jako pragnienie odnowy. Zieleń łagodzi, przynosi zadowolenie, daje spokój, uspakaja i odpręża. Żywiołem wiosny jest ziemia. Ma zdecydowaną barwę, specyficzny zapach, a ze względu na swoją strukturę, wilgotność i temperaturę. Zapach przypisany wiośnie to zapach cytrynowy, który unosi się w powietrzu dzięki lampce zapachowej. Działa on antyseptycznie, pobudza apetyt i ożywia. W czasie zajęć smakujemy z dziećmi cytrynę posypaną cukrem. Fundujemy również dzieciom doznania muzyczne przy pomocy zabaw z bębnem, który jest najlepszym źródłem bodźców dźwiękowo-wibracyjnych. Eksponujemy wszystko to co kojarzy nam się z wiosną: zieleń, sadzonki, kwiaty, motyle, odgłosy owadów, ilustracje ptaków itd.
-Czytaj więcej
"Sprytne rączki" - warsztaty pedagogiczne dla rodziców
Dodał: Administrator / 06/05/2018
21 marca 2018 zostały zorganizowane warsztaty rozwijania umiejętności grafomotorycznych dzieci z grupy „Tygryski”. Wychowawczynie przygotowały dla uczestników serie ćwiczeń, które można przeprowadzać w domu. Nauczycielki wyjaśniły w jaki sposób należy organizować dziecięce zabawy, aby jak najlepiej przygotować przedszkolaków do nauki pisania. Spotkanie dało wiele radości dzieciom i ich rodzicom.
-Czytaj więcej
Zajęcia z rodzicami w Misiach
Dodał: Administrator / 06/05/2018
20 marca w grupie Misie, odbyły się zajęcia otwarte z rodzicami pod hasłem Mamo, tato pobaw się ze mną.
Zajęcia miały na celu:
• integrację rodzin i przedszkola w działaniach na rzecz dzieci,
• stworzanie rodzicom możliwości poznania przyjaciół swego dziecka i ich rodzin,
• wzbogacanie rodziców o nowe doświadczenia w obcowaniu ze swoim dzieckiem, spędzania z nim wolnego czasu
Przybyli goście bardzo chętnie wzięli udział w zabawach ruchowych przy muzyce. Nie zabrakło również masażyków wyciszających i relaksujących a także wspólnych zabaw konstrukcyjnych. Zabawy i ćwiczenia z rodzicami sprawiły dzieciom ogromną radość i satysfakcję.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za poświęcenie swojego czasu i aktywne uczestnictwo w zajęciach. Jesteśmy przekonani, że takie spotkania mają głęboki sens, gdyż służą nam wszystkim – rodzicom, nauczycielom, a przede wszystkim dzieciom.
-Czytaj więcej
Wycieczka przedszkolaków na Wystawę Budowli z Klocków LEGO
Dodał: Administrator / 06/05/2018
W dniu 5 marca przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce do Warszawy. Celem wyjazdu było zwiedzenie największej w Polsce Wystawy Budowli z Klocków LEGO na Stadionie Narodowym.
Mieliśmy okazję obejrzeć m.in.: Kapitol – niezwykłą budowlę składającą się z ponad 1 miliona klocków; Batmobile – pojazd Batmana. Chłopcy z zachwytem przyjęli propozycję spaceru Aleją Gwiazd Sportu, gdzie mieli okazję stanąć oko w oko z samym Robertem Lewandowskim oraz Marcinem Gortatem. Zachwycały również figury super bohaterów wykonane w skali 1:1: Batmana, Spidermana oraz Iron Mana. Dziewczynki zaś świetnie odnalazły się w Strefie Kultowych Bajek: Smerfy, My Little Pony, Alicja w Krainie Czarów oraz wielu innych. Ogromną frajdę stanowił FUN PARK – strefa zabaw, pełna kolorowych klocków, gdzie można było tworzyć własne konstrukcje. Wycieczka wszystkim przedszkolakom bardzo się podobała.
-Czytaj więcej
Przedszkolaki w akcji PACZKA DLA ZWIERZACZKA
Dodał: Administrator / 06/05/2018
W lutym, nasze przedszkole zorganizowało akcję: PACZKA DLA ZWIERZACZKA!
Licząc na Państwa wrażliwość i hojność, nie zawiedliśmy się i tym razem. Zbiórka trwająca około dwóch tygodni, przyniosła znakomite efekty. Zebraliśmy dużą ilosć puszek z karmą, koców, kołder, poduszek, ręczników itp., które z pewnością zostaną wykorzystane.
Wszystkie rzeczy przekazaliśmy do Punktu czasowego przetrzymywania zwierząt w Zielonce.
Pragniemy w tym miejscu, bardzo serdecznie podziękować, wszystkim darczyńcom za wrażliwość i wielkie serca! ♥♥♥ Dziękujemy wszystkim rodzicom i przedszkolakom za zaangażowanie się w akcję niesienia pomocy bezpańskim zwierzętom.
Mamy nadzieję, że w przyszłości uda nam się wspólnie zorganizować podobne akcje.
-Czytaj więcej
Spotkanie z panią pielęgniarką w grupie "Biedronki"
Dodał: Administrator / 30/03/2018
Dnia 22 lutego 2018 r. w ramach realizacji tematyki „Dbamy o zdrowie” gościliśmy w grupie „Biedronki” panią pielęgniarkę. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak należy ubierać się odpowiednio do pogody, jak właściwie się odżywiać i jak zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia. Omówiła z dziećmi co należy robić , aby zapobiegać chorobom. Pani zademonstrowała dzieciom , niektóre proste zabiegi, np. założenie opatrunku, mierzenie ciśnienia. Demonstracja stetoskopu i możliwość wysłuchania bicia swojego serca budziła w dzieciach ogromne zainteresowanie, natomiast strzykawka (choć bez igły i w opakowaniu)– lęk. Nasz gość przygotował dla przedszkolaków prezenty, naklejki – dzielnego pacjenta oraz cukierki . Na zakończenie przedszkolaki wręczyły pani pielęgniarce pamiątkową laurkę z podziękowaniem.
-Czytaj więcej
Program muzyczny "El Sol De Espania", czyli Słońce Hiszpanii w przedszkolu
Dodał: Administrator / 25/03/2018
Dnia 21.02 nasze przedszkole odwiedził meksykanin, który prowadził program muzyczny pt. „Słońce Hiszpanii”. Opowiadał on dzieciom o swoim kraju, mówił jak nazywa się stolica Hiszpanii- Madryt. Dzieci powtarzały proste słowa w języku hiszpańskim i uczyły się tańczyć hiszpański taniec flamenco. Meksykanin przebierał chętne dzieci w stroje odpowiednie dla tego tańca. Opowiadał dzieciom, co to jest corrida i prezentował jak wygląda walka z bykiem. Dzieciom bardzo podobała się wspólna zabawa.

-Czytaj więcej
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.