-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 29. Stycznia 2023
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Glówne
Grupy
Kącik dla rodziców
"Pola Nadziei 2019" - akcja charytatywna.
Dodał: Administrator / 11/11/2019
Październik to miesiąc w którym po raz kolejny nasze przedszkole wzięło udział w akcji charytatywnej „Pola Nadziei”. Ogólnopolska akcja zorganizowana została przez Ośrodek Hospicjum Domowe Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zgromadzenia Księży Marianów w Warszawie.
Celem akcji jest pozyskiwanie środków finansowych na bieżące potrzeby funkcjonowania ośrodka. Symbolem „Pól Nadziei” są kwiaty żonkile, przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Cebulki kwiatów wszyscy pracownicy wraz z przedszkolakami posadzili w ogrodzie przedszkolnym.
W tegorocznej akcji „Pola Nadziei” udało się zebrać 244,00 zł.
Grupa „Misie”- 75,00 zł
Grupa „Kotki”- 101,00 zł
Grupa „Tygryski”- 16,00 zł
Grupa „Biedronki”- 52,00 zł
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję.

DZIĘKUJEMY !
-Czytaj więcej
Smaczne i zdrowe soki i sałatki owocowe
Dodał: Administrator / 11/11/2019
W październiku nasze przedszkolaki poznają zasady zdrowego odżywiania uczą się zasad higieny i dbania o własne zdrowie. Wyrabiamy u dzieci prawidłowe nawyki prozdrowotne oraz propagujemy zdrowy styl życia.
Z tej okazji dzieci z grup Kotki, Tygryski i Biedronki przygotowywały sałatki owocowe.
Samodzielnie kroiły i mieszały owoce mając przy tym wiele radości.
Sałatki we wszystkich grupach udały się wspaniale. Nikogo nie trzeba było namawiać do ich spróbowania, gdyż najbardziej smakuje posiłek przygotowany samodzielnie.
-Czytaj więcej
Czy każdy zwierzak śpiewać potrafi? - koncert muzyczny
Dodał: Administrator / 11/11/2019
17 października odbył się w naszym przedszkolu koncert muzyczny pt. Czy każdy zwierzak śpiewać potrafi?" Podczas koncertu dzieci próbowały odgadnąć, czy każdy zwierzak potrafi śpiewać. Przedszkolaki odgadywały zagadki, rozpoznawały zwierzęta po wydawanych przez nich odgłosach i dopasowywały je do dźwięków instrumentów muzycznych a podczas śpiewania piosenek ruchem naśladowały zwierzęta.
Koncert od samego początku poderwał naszą publiczność do wspólnych muzycznych zabaw i wspólnego śpiewania.
Dziękujemy Papaja Kids za wspólną zabawę.
-Czytaj więcej
Wycieczka przedszkolaków z grupy Kotki do sklepu
Dodał: Administrator / 11/11/2019
Dnia 09. 10. 2019 r. przedszkolaki z grupy „Kotki” wybrały się na wycieczkę do warzywniaka w ramach realizowanych treści programowych oraz w celu poznania zawodu sprzedawcy. Dzieci oglądały różne warzywa, które można tam kupić. Dowiedziały się jakie czynności wykonuje kupujący i sprzedawca. Przypomniały sobie zwroty grzecznościowe używane podczas robienia zakupów. Obserwowały jak pani ekspedientka waży towar i obsługuje kasę. Podczas wycieczki dokonaliśmy zakupu różnych warzyw, które po powrocie do przedszkola chętnie zostały zjedzone. Kotki zapamiętają, że warzywa są bardzo zdrowe i zawierają wiele witamin.
-Czytaj więcej
Warsztaty Małego Architekta
Dodał: Administrator / 11/11/2019
Dnia 07.10.2019r.w naszym przedszkolu odbyły się Warsztaty Małego Architekta. Dzieci poprzez zabawę klockami „Linden” uczyły się przede wszystkim myślenia i budowania przestrzennego oraz kreatywności. Klocki te idealnie nadają się do samodzielnej zabawy oraz do wspólnej pracy w grupie. Stanowią one doskonałe narzędzie do pracy nad rozwijaniem kompetencji społecznych dzieci. Dzieci bardzo chętnie tworzyły wymyślne budowle pobudzając swoją wyobraźnię ucząc się koncentracji i ćwicząc zdolności manualne.
-Czytaj więcej
Spacer przedszkolaków na skrzyżowanie
Dodał: Administrator / 20/10/2019
Dzieci z grupy Kotki (12.09.2019r.), Tygryski(12.09.2019r.) i Biedronki (23.09.2019r.) wybrały się na spacer na skrzyżowanie ulic niedaleko przedszkola. Wycieczka rozpoczęła cykl działań z zakresu bezpieczeństwa i edukacji komunikacyjnej. Podczas spaceru dzieci obserwowały z wielką uwagą ruch uliczny, nazywały poruszające się po drogach pojazdy, a przede wszystkim uczyły się zasad obowiązujących na skrzyżowaniu bez sygnalizacji świetlnej jak i tych wyposażonych w sygnalizację świetlną. Dzieci przed wejściem na ulicę uważnie rozglądały się najpierw w lewo, później w prawo, i znów w lewo . Podczas wycieczki dzieci mogły również utrwalić zasady poruszania się po chodniku, jego prawą stroną. Teraz już wiedzą jak i gdzie można bezpiecznie przechodzić przez ulicę i co oznaczają wybrane znaki drogowe.
-Czytaj więcej
Wycieczka grupy Kotki do lasu
Dodał: Administrator / 20/10/2019
23 września 2019r. dzieci z grupy Kotki wybrały się na wycieczkę do lasu w poszukiwaniu śladów jesieni. Wyjście na wycieczkę poprzedziła rozmowa na temat: ,,Jak zachowujemy się w lesie?”, podczas której dzieci dzieliły się swoją wiedzą, w jaki sposób należy dbać o środowisko przyrodnicze. Zgodnie stwierdziły, iż nie należy niczego zrywać, łamać i zaśmiecać. Nie można również hałasować by nie przestraszyć mieszkańców lasu. W lesie dzieci poznawały przyrodę wczesną jesienią patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały "skarby", które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście (tylko te, które same spadły z drzewa), szyszki, żołędzie i suche igły drzew iglastych.
-Czytaj więcej
Teatrzyk "Brzydkie Kaczątko"
Dodał: Administrator / 20/10/2019
Dnia 23 września nasze przedszkole odwiedził teatr Prima, prezentując spektakl teatralny
pt. „Brzydkie kaczątko”. Przedstawienie oparte było na motywach, znanej baśni Hansa Christiana Andersena, pod tymże tytułem. Była to wierszowana i uwspółcześniona wersja tego utworu. Przedstawiona przez aktorów w wesoły i żartobliwy sposób opowieść przedstawiała losy tytułowego brzydkiego kaczątka. Różniło się ono od pozostałych kaczątek, dlatego było wyśmiewane i gorzej traktowane. Czuło się niepotrzebne i niekochane. Dzieci dowiedziały się, że najważniejsze jest posiadanie dobrego serca. „Brzydkie kaczątko” jest bajką, która uczy tej prawdy. Mimo wzruszającego przesłania płynącego ze spektaklu, został on utrzymany w wesołym tonie. Niewątpliwie przyczynili się do tego aktorzy, którzy w przedstawieniu używali również kukiełek oraz innych ciekawych rekwizytów, które przyciągały uwagę dzieci i przywoływały na ich twarzach uśmiech. Na uwagę zasługiwała również piękna scenografia. Ogromnym walorem była również muzyka odzwierciedlająca uczucia, jakie towarzyszyły w danym momencie
-Czytaj więcej
Koncert muzyczny "Bajeczny koncert" z okazji dnia Postaci z Bajek.
Dodał: Administrator / 20/10/2019
19.09.2019r w naszym przedszkolu odbył się ,,Bajeczny koncert’’ z okazji Dnia Postaci z Bajek w wykonaniu artystów z grupy Papaja KIDS. Dzieciaki po raz kolejny odkryły wspaniałe przeboje z dziecięcego repertuaru wykonane w nowoczesnych aranżacjach. Przy piosenkach np. Pszczółka Maja, Vaiana- skarb oceanu, Tomek i przyjaciele, Reksio, Witajcie w naszej bajce przedszkolaki otwierając ,,magiczne pudełko’’ rozwiązywały łamigłówki, przemierzały niebezpieczną drogę, pokonując przeszkody w rytmie muzyki wraz
z bajkowymi postaciami. Punktem kulminacyjnym było głosowanie za pomocą braw na najlepszego bohatera bajki. Zwycięską okazała się bajka ,,Tomek i przyjaciele’’. Czekamy na kolejne spotkanie z artystami z Papaja KIDS.
-Czytaj więcej
Uroczystość przedszkolna "Dzień Kropki"
Dodał: Administrator / 20/10/2019
Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest w szkołach i przedszkolach na całym świecie. To dzień kreatywności, talentu i wiary w swoje możliwości. Zapoczątkowany został przez Vashti, bohaterkę książki kanadyjskiego pisarza Petera Reynoldsa.
W naszym przedszkolu Dzień Kropki obchodziliśmy 17 września. Z tego powodu zaprosiliśmy wszystkich przedszkolaków do wspólnej zabawy, zwracając uwagę na to, że każdy ma jakiś talent, wystarczy tylko w siebie uwierzyć.
Mnóstwo kolorowych krop, kropek, kropeczek zagościło w naszych salach. Dzieci w tym dniu przyszły ubrane w kropki. Obchody naszego święta rozpoczęliśmy od zaśpiewania piosenki
o kropce, a następnie były do wykonania zadania z kropkami, odbył się również pokaz kropkowej mody i sesja zdjęciowa. Dzień upłynął nam pod znakiem wspaniałej twórczej zabawy.
-Czytaj więcej
Nowy rok szkolny
Dodał: Administrator / 01/09/2019
Serdecznie witamy naszych przedszkolaków
i ich rodziców po wakacjach.
Wierzymy, że wszyscy są wypoczęci i z uśmiechem na twarzach wracają
w przedszkolne progi.
Szczególnie ciepło witamy nowo przyjęte dzieci, którym życzymy szybkiej adaptacji.
Wszystkim dzieciom życzymy dużo radości oraz wielu sukcesów
na rok szkolny 2018/2019,
a rodzicom owocnej współpracy i zadowolenia.
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2023 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.