-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 22. Marzec 2019
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Główne
Grupy
Kącik dla rodziców
Pokazowa lekcja języka angielskiego w grupie Słoneczka i Krasnoludki
Dodał: Administrator / 28/06/2012
20 czerwca 2012 r. w godzinach popołudniowych w naszym przedszkolu odbyły się lekcje pokazowe języka angielskiego w wykonaniu grup kończących edukację przedszkolną. 5-latki z grupy Słoneczka i z grupy Krasnoludki wraz z nauczycielką Agatą Korbel zaprezentowały swoim rodzicom umiejętności językowe, które opanowały w ciągu roku. Przedszkolaki śpiewały piosenki, rozwiązywały zagadki językowe, a przy tym świetnie się bawiły. Dumni z pociech rodzice nie szczędzili dzieciom oklasków, a nauczycielce podziękowań. Lekcje pokazowe były jednocześnie zakończeniem edukacji z języka angielskiego na etapie przedszkolnym i pożegnaniem się z panią Agatą. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy dzieciom osiągnięć i życzymy dalszej wytrwałości w nauce.
-Czytaj więcej
Warsztaty przyrodnicze "Pierwsze kroki w siodle".
Dodał: Administrator / 28/06/2012
Dnia 20 czerwca 2012 r. odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty przyrodnicze pt. „Pierwsze kroki w siodle”. Pani Ania w towarzystwie kucyka Karusia spotkała się z przedszkolakami, aby opowiedzieć dzieciom o obowiązkach i przyjemnościach, które czekają na jeźdźców w stajni. Warsztaty rozpoczęły się nauką zasad, których należy przestrzegać aby czuć się bezpiecznie podczas obcowania z koniem. Po nauce nazw akcesoriów jeździeckich i wspólnego przygotowania Karusia do jazdy, dzieci miały możliwość wejścia na kuca i spróbowania przyjemności jazdy. Przejażdżka na koniku sprawiła dzieciom wiele przyjemności i zabawy, a spotkanie z panią Anią nauczyło przedszkolaki odpowiedzialnego i spokojnego obcowania z żywym zwierzęciem.
-Czytaj więcej
Uroczyste zakończenie roku przedszkolnego 2011/2012
Dodał: Administrator / 28/06/2012
Uroczyste zakończenia roku szkolnego są bardzo ważnym elementem kończącym coroczną edukację dzieci w oddziałach przedszkolnych. Przebieg uroczystości układany wspólnie przez nauczyciela i dzieci pozostaje na długo w pamięci uczestników spotkania. Jest to wspaniała okazja do wykazania się przez każde dziecko swoimi możliwościami i osiągnięciami w rozwoju podczas procesu wychowania i nauczania w przedszkolu.

W dniach 12, 14, 15 i 18 czerwca 2012 r. odbyły się w naszym przedszkolu uroczyste zakończenia roku przedszkolnego. Dzieci ze wszystkich grup zaprezentowały swój program artystyczny...
-Czytaj więcej
Wizyta Reksia
Dodał: Administrator / 11/06/2012
Dnia 6 czerwca 2012 r. w naszym przedszkolu gościł Teatr DUET z Krakowa. Przedszkolaki miały okazję nie tylko oglądać przygody Reksia, ale wziąć udział w przedstawieniu razem z aktorami. Sympatyczny piesek przygotował dla nich wiele atrakcji. Dzieci pomagały Reksiowi łowić ryby, uczyły go pływać, grały z nim w piłkę, pomogły złapać lisa, który wykradał jajka z kurnika. Wizyta Reksia w naszym przedszkolu sprawiła dzieciom ogromną frajdę.
-Czytaj więcej
Dzień Dziecka w naszym przedszkolu.
Dodał: Administrator / 11/06/2012
Dzień Dziecka w Miejskim Przedszkolu Nr 3 w Zielonce upłynął pod znakiem zabawy i tańca. Nawet pochmurny, deszczowy 1 czerwca 2012 r. nikomu nie zepsuł nastroju. Dzieci doskonale wiedziały, że to ich święto i czekały na przygotowane dla nich atrakcje.

Dzieci wraz ze swoimi paniami świetnie bawiły się przy znanych przebojach. Brały udział w licznych konkursach i konkurencjach przygotowanych przez nauczycieli. Dla wszystkich uczestników zabawy były nagrody - lizaki oraz prezenty – gra „ Ciasteczkowy potwór”.
Dzień, pełen wrażeń i atrakcji przedszkolaki na pewno będą długo wspominały.
-Czytaj więcej
Przedszkolaki z grupy Smerfy z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zielonce
Dodał: Administrator / 11/06/2012
Dnia 31 maja 2012 r. dzieci z grupy Smerfy udały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki w Zielonce na lekcję biblioteczną pt: „Poznajemy bibliotekę". Na przedszkolaków czekała pani bibliotekarka, która w bardzo przystępny sposób opowiedziała o bibliotece, a także o sposobie korzystania z niej. Zwróciła szczególną uwagę na książki z literatury dla dzieci i młodzieży, książki popularnonaukowe oraz encyklopedie i słowniki w księgozbiorze podręcznym. Po zwiedzeniu pomieszczeń pani bibliotekarka poprosiła naszych wychowanków, by rozpoznały tytuły bajek po barwnych ilustracjach. Dzieci miały też możliwość rozwiązać szereg zagadek związanych z książką . Wysłuchały także wiersza, w którym książki proszą, by traktować je z szacunkiem. Na koniec pobytu dzieci otrzymały od pani bibliotekarki zakładki do książek, które miały pokolorować według własnego pomysłu. Prace dzieci były przepiękne, a nasi milusińscy byli zachwyceni wizytą w bibliotece i obiecali, że na pewno do niej jeszcze powrócą.
-Czytaj więcej
Festyn rodzinny w Miejskim Przedszkolu Nr 3 w Zielonce.
Dodał: Administrator / 11/06/2012
Tradycją naszego przedszkola jest organizowany co roku w ogrodzie przedszkolnym festyn rodzinny. Tegoroczna impreza odbyła się 29 maja 2012 r. i była okazją do świętowania Dnia Mamy, Taty i Dziecka. Festyn otworzyła Pani Dyrektor Ewa Flaga, która powitała wszystkich przybyłych gości, a następnie zaprosiła do obejrzenia taneczno-wokalnych występów przedszkolaków.

Podczas festynu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla rodziców pt. „Portret mojego dziecka”. Zwycięzcom wręczono dyplomy i nagrody.
Zainteresowanie gości budziła aukcja prac dzieci i przedmiotów podarowanych przez sponsorów...
-Czytaj więcej
Lekcja biblioteczna "Bezpieczni w Internecie".
Dodał: Administrator / 11/06/2012
25 maja 2012 r. nasze przedszkole gościło panią dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonce, która przeprowadziła z przedszkolakami z grupy Słoneczka i Krasnoludki lekcję biblioteczną pt. „Bezpieczni w Internecie”. Celem spotkania było poznanie przez dzieci zasad bezpiecznego poruszania się po sieci Internet . Przy pomocy filmów „Owce w sieci” przedszkolaki nauczyły się rozpoznawać podejrzane zachowania, poznały niebezpieczeństwa wynikające z nieodpowiedzialnego korzystania z Internetu, przekonały się, że ostrożności nigdy nie za wiele.

Zachęcamy rodziców do obejrzenia w Internecie wspólnie z dziećmi filmów „Owce w sieci” i rozmowy na ich temat.
-Czytaj więcej
Teatrzyk "Kubuś Puchatek i przyjaciele".
Dodał: Administrator / 24/05/2012
W piątek 18 maja 2012 r. nasze przedszkole odwiedził Kubuś Puchatek i Przyjaciele. Kubuś opowiedział dzieciom o swojej przygodzie z osami i o tym jak z prosiaczkiem wymyślili swoją mruczankę, którą dzieci miały okazję usłyszeć i z Kubusiem pomruczeć. Kubuś z tygryskiem zaprosili dzieci by poszły z nimi do Krzysia na urodziny. Dzieci przebrane za Kubusia Puchatka, prosiaczka, tygryska, osiołka, królika, sowę złożyły Krzysiowi życzenia urodzinowe. Dzieci świetnie się bawiły na przyjęciu Krzysia...
-Czytaj więcej
Wycieczka przedszkolaków do Bajkowej Zagrody w Łąkach, koło Radzymina.
Dodał: Administrator / 24/05/2012
15 i 17 maja 2012 r. dzieci z naszego przedszkola udały się na wycieczkę autokarową do Bajkowej Zagrody w miejscowości Łąki. Celem naszej wycieczki był udział przedszkolaków w warsztatach twórczo-edukacyjnych. Zajęcia odbywały się w podgrupach i były prowadzone rotacyjnie.

W trakcie ich trwania dzieci miały możliwość spotkać się ze zwierzętami, pobawić się z Wikingami oraz poznać środowisko przyrodnicze. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach plastycznych. Z pomocą doświadczonego instruktora lepiły z gliny plastycznej i robiły mozaiki z płytek ceramicznych. Na zakończenie warsztatów każde dziecko miało możliwość zabrania własnego rękodzieła ceramicznego oraz mozaikowego do przedszkola...
-Czytaj więcej
Święto Konstytucji 3 Maja.
Dodał: Administrator / 24/05/2012
W związku z obchodami 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja jak co roku miało miejsce składanie kwiatów pod pomnikiem Armii Krajowej w Zielonce. Delegacje jednostek samorządowych, instytucji i organizacji uczciły w ten sposób majowe święto. Delegacje Miejskich Przedszkoli Nr 3, 4 i 5 zawsze biorą udział w tej uroczystości, jednak w tym roku nasza delegacja była wyjątkowo liczna. Przedszkolaki były bardzo przejęte nowym odpowiedzialnym zadaniem, lecz wspaniale wywiązały się z niego. Wychowanie patriotyczne, którego treści realizowane są już w najmłodszych grupach, miało tego dnia również część praktyczną. Na wielu uczestnikach i gościach uroczystości dzieci z zielonkowskich przedszkoli wywarły duże wrażenie.
-Czytaj więcej
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.