-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 20. Luty 2019
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Główne
Grupy
Kącik dla rodziców
Przedszkolaki z wizytą w Szkole Podstawowej Nr 2
Dodał: Administrator / 18/03/2012
W dniu 16 marca 2012 r. przedszkolaki z grupy Słoneczek i Krasnoludków wraz ze swoimi paniami odwiedziły Szkołę Podstawową Nr 2 w Zielonce. Dzieci miały możliwość zapoznać się z budynkiem szkoły. Z wielkim zainteresowaniem zwiedzały pomieszczenia szkolne: salę gimnastyczną i klasy edukacji wczesnoszkolnej, gdzie mogły zobaczyć warunki nauki i zabawy swoich starszych kolegów i koleżanek.
Mamy nadzieję, że ta wizyta pomoże i ułatwi dzieciom bezstresowo przekroczyć próg szkoły we wrześniu, za co dziękujemy całemu Gronu Pedagogicznemu SP Nr 2 w Zielonce.
-Czytaj więcej
Rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego "Humor w poezji J. Brzechwy i J. Tuwima"
Dodał: Administrator / 18/03/2012
Dnia 8 marca 2012 r. odbyło się uroczyste podsumowanie I etapu konkursu recytatorskiego. Mali artyści zaprezentowali publiczności ( dzieciom i pracownikom przedszkola) przygotowane na konkurs wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Podczas spotkania ogłoszono wyniki konkursu.
W każdej grupie wiekowej wyłoniono po dwóch zwycięzców, którzy wezmą udział w finale konkursu.
Zwycięzcami zostali:
3-latki:
Zuzia Nejfeld, wiersz pt. „ Kaczka-dziwaczka” J. Brzechwa
Oskar Sadzyński, wiersz pt. „ Żaba” J. Brzechwa
4-latki:
Franek Trzeciak, wiersz pt. „ Atrament” J. Brzechwa
Oliwier Łempicki, wiersz pt. „ Bambo” J. Tuwim
5-latki:
Zuzia Ładowska, wiersz pt. „ Okulary” J. Tuwim
Tobiasz Zapała, wiersz pt. „ Żuk” J. Brzechwa
-Czytaj więcej
Wielkanocne zwyczaje
Dodał: Administrator / 18/03/2012
Dnia 7 marca 2012 r. artyści z Estrady Pana Pomidora zaprezentowali naszym przedszkolakom wspaniałe widowisko „Gaik-Maik - Tradycje Wielkanocne”. Ta barwna i radosna opowieść miała na celu przybliżenie dzieciom ludowych tradycji i zwyczajów związanych z obchodami Świąt Wielkanocnych. Artyści w ludowych strojach prezentowali także tradycje związane z powitaniem wiosny. Dzieci miały możliwość aktywnego udziału w przedstawieniu – przebierając się, tańcząc i śpiewając.
-Czytaj więcej
Eliminacje do konkursu recytatorskiego "Humor w poezji J. Brzechwy i J. Tuwima"
Dodał: Administrator / 18/03/2012
Dnia 6 marca 2012 r. odbyły się w naszym przedszkolu wewnętrzne eliminacje do Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego pt. „Humor w poezji J. Brzechwy i J. Tuwima . W konkursie brały udział dzieci z 3 grup wiekowych: 3-latki, 4-latki, 5-latki . Zgłosiło się 21 uczestników, którzy z dużym zaangażowaniem i bardzo ciekawie recytowali wiersze wybranych autorów.
Oto uczestnicy konkursu recytatorskiego:
3- latki: Zuzia Nejfeld, Oskar Sadzyński, Małgosia Kalicka.
4-latki: Franek Trzeciak, Bartek Laskowski, Marlena Plewa, Daria Kowalska, Maja Kalicka, Oliwier Łempicki, Adaś Paradowski, Julia Nowicka.
5-latki: Kacper Podlasin, Łukasz Wachnicki, Kuba Tontarski, Piotr Dorociak, Tobiasz Zapała, Karolina Kuc, Kamila Kachniarz, Filip Nejfeld, Zuzia Ładowska, Maja Sadzyńska.
-Czytaj więcej
Teatrzyk "Szeherezada"
Dodał: Administrator / 18/03/2012
Dnia 28 lutego 2012 r. do naszego przedszkola przyjechali artyści z przedstawieniem pt. „Szeherezada”. To jedna z najsłynniejszych opowieści z „Baśni tysiąca i jednej nocy”. Barwne kostiumy oraz piękne elementy scenografii pozwoliły przenieść się naszym przedszkolakom w baśniową atmosferę krajów dalekiego wschodu. Artyści zaprezentowali w humorystyczny sposób perypetie tytułowej bohaterki Szeherezady, której udało się wyjść cało z opresji zgotowanej przez króla. A wszystko to dzięki uczciwości i niesieniu pomocy innym.
-Czytaj więcej
Pani bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki w Zielonce z wizytą w Przedszkolu Nr 3
Dodał: Administrator / 18/03/2012
W ramach cyklu spotkań z przedszkolakami, prezentujących nowości wydawnicze dla dzieci, w dniu 24 lutego 2012 r. pani bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki w Zielonce odwiedziła nasze przedszkole. Spotkanie odbyło się w dwóch grupach. Dzieci z grupy Misie i Smerfy poznały fragmenty książki pt. „ Pingwinek chce dotknąć nieba”. Starsze dzieci z grupy Słoneczka i Krasnoludki wysłuchały książeczki pt. „ Jak daleko do nieba”.
Mamy nadzieję, że duże zainteresowanie i miła atmosfera jakie towarzyszyły sympatycznemu spotkaniu zaowocują dalszą współpracą.
-Czytaj więcej
Wizyta solistów Chóru Seniora z Zielonki w naszym przedszkolu
Dodał: Administrator / 18/03/2012
W poniedziałek 20 lutego 2012 r. w naszym przedszkolu po raz trzeci gościliśmy przedstawicieli Chóru Seniora z Zielonki. Przedszkolaki z grupy Krasnoludki już od samego rana z niecierpliwością czekały na zaproszonych gości. Licznie przybyli soliści mieli okazję podziwiać przedszkolaki w specjalnie przygotowanym dla nich programie artystycznym z okazji Dnia Babci i Dziadka. Pod czujnym okiem wychowawczyń, pani Iwony Radomskiej i pani Ilony Woźniak oraz rytmiczki, pani Doroty Załęskiej- Soroki, dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, składały życzenia i tańczyły. Niejednemu dziadkowi i babci, łezka zakręciła się w oku. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu i radości. Na zakończenie części artystycznej przedszkolaki wręczyły gościom samodzielnie wykonane laurki. Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na kawę, herbatę i słodki poczęstunek. Dziękując za zaproszenie, przedstawiciele Chóru Seniora z Zielonki, wręczyli na ręce pani Dyrektor upominek dla przedszkola i cukierki dla dzieci.
-Czytaj więcej
Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu
Dodał: Administrator / 18/03/2012
W dniach 15 i 16 lutego 2012 r. w naszym przedszkolu uroczyście uczczono święto Babci i Dziadka. Dzieci były bardzo przejęte i zadowolone, że ich dziadkowie skorzystali z zaproszenia i przybyli do przedszkola. Dnia 15 lutego przedszkolaki z grupy Misie i Słoneczka, a 16 lutego 2012 r. z grupy Krasnoludki gościły swoje babcie i dziadków prezentując przygotowany występ dla swoich gości. Po płynących z wierszy i piosenek słowach szacunku, uznania, wdzięczności oraz ogromu serdecznych życzeń przedszkolaki wręczali swoim bliskim laurki, prezenciki, przygotowane w dniach poprzedzających uroczystość. Występy przedszkolaków spotkały się z gromkimi brawami, serdecznymi uśmiechami i niejednokrotnie z łzami wzruszenia kryjącymi się pod powiekami gości. Po miłych chwilach życzeń babcie i dziadkowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Słowa uznania należą się wszystkim pilnym przedszkolakom, którzy z zapałem przygotowali się do uroczystości i dzielnie zaprezentowali swoje umiejętności w tym wyjątkowym dniu.
-Czytaj więcej
Dzień Babci i Dziadka w grupie SMERFY
Dodał: Administrator / 19/01/2012
Grupa Smerfy jako pierwsza zapoczątkowała występy i spotkania przy herbatce, z okazji Dnia Babci i Dziadka. Już 12 stycznia 2012 r. zaprosiliśmy do przedszkola swoich dziadków, aby w świątecznym jeszcze nastroju obejrzeli przedstawienie „Jasełka” w wykonaniu swoich wnucząt . Goście z wielkim zaciekawieniem i wzruszeniem oglądali przedstawienie. Na zakończenie występu nie zabrakło wierszy, piosenek i życzeń dla dziadków z okazji ich święta oraz tradycyjnego 100 lat. Wnukowie wręczyli wszystkim gościom własnoręcznie wykonane prezenty. Uroczystość uświetnili rodzice wypiekami pysznych ciast.
-Czytaj więcej
Bal karnawałowy 2012r.
Dodał: Administrator / 19/01/2012
W dniach 9 i 12 stycznia 2012 r. odbył się bal karnawałowy dla dzieci z naszego przedszkola. Rodzice i pracownicy dołożyli wszelkich starań, by wystrój sal wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał do wspólnej zabawy. Dzieci przebrane w barwne i pomysłowe stroje, zmieniły się w tych dniach w królewny, wróżki ,motyle, biedronki, batmanów, rycerzy, policjantów, piratów, kowbojów i inne ciekawe postacie.

Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc w licznych tańcach i pląsach, w zabawach i konkursach prowadzonych przez panią Dorotkę...
-Czytaj więcej
Teatrzyk "Jak przechytrzyć wilka"
Dodał: Administrator / 19/01/2012
11 stycznia 2012 r. do naszego przedszkola zawitali artyści z warszawskiego Teatru Lalek „Fraszka”. Dzieci obejrzały przedstawienie kukiełkowe pt. „Jak przechytrzyć wilka”. Głównym bohaterem sztuki był dzielny prosiaczek Kwik, którego próbował przechytrzyć przebiegły wilk .Na szczęście, Kwikowi przy pomocy oddanych przyjaciół udało się pokonać złego i bardzo głodnego wilka. Kwik zyskał wielką sympatię przedszkolnych widzów, którzy cały czas trzymali za niego kciuki. Przedstawienie było nie tylko okazją do bezpośredniego kontaktu ze sztuką. Niosło za sobą również walor wychowawczy – zwróciło uwagę przedszkolaków na ważny problem – zasadę ograniczonego zaufania wobec obcych.
-Czytaj więcej
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.