-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 22. Marzec 2019
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Główne
Grupy
Kącik dla rodziców
Bal karnawałowy 2018
Dodał: Administrator / 25/03/2018
5 lutego w naszym przedszkolu odbył się Bal karnawałowy. Dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.
Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, motylki, rycerzy, piratów, policjantów, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.
Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, to było głównym celem tego balu. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę. Szkoda, że następny bal dopiero za rok 
-Czytaj więcej
Świąteczne pierniczki u "Biedronek"
Dodał: Administrator / 25/03/2018
Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierniczków . Dnia 14 grudnia 2017 r. dzieci z grupy „Biedronki” z pomocą pań pracujących w grupie przygotowywały pyszne świąteczne pierniczki. Najpierw dzieci odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne, a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka. Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych pań kucharek pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Przygotowanie ciasteczek bardzo się dzieciom podobało, a w przedszkolu unosił się wspaniały aromat pieczonych pierniczków, który wprawiał wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój. Była to dla dzieci świetna zabawa połączona z manualnymi ćwiczeniami. Następnego dnia dzieci miały za zadanie udekorować upieczone ciasteczka. Przedszkolaki z wielką przyjemnością dekorowały pierniczki różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. Rodzice mieli okazję spróbować tych słodkości, gdyż był to jeden ze świątecznych prezentów dla nich.
-Czytaj więcej
Poznajemy zawody naszych rodziców w grupie "Biedronki"
Dodał: Administrator / 25/03/2018
W piątek 15 grudnia 2017 r. odwiedziła grupę „Biedronki” pani Sylwia Krajewska, mama Marka z tejże grupy, który w ramach akcji „Poznajemy zawody naszych rodziców” przybliżyła dzieciom swoją pracę. Pani Sylwia z zawodu jest psychologiem, terapeutką, a oprócz tego autorką książek z serii „Opowiedz co u ciebie”, pisze bajki terapeutyczne dla dorosłych i dla dzieci . Bardzo cieszymy się, że rodzice aktywnie uczestniczą w życiu przedszkolnym i tak chętnie się w nie włączają. Na początku spotkania pani Sylwia zaproponowała dzieciom zabawę w skojarzenia pt. „Z czym dzieciom kojarzą się święta Bożego Narodzenia”. Każde dziecko miało za zadanie wybrać obrazek z czasopisma , który kojarzy się dzieciom ze świętami Bożego Narodzenia , a następnie miały je przykleić na karton. Po wykonaniu zadani , pani Sylwia przeczytała dzieciom bajkę terapeutyczną pt. Historia o aniołku i bożonarodzeniowej gwiazdce”. ”Na koniec spotkania dzieci otrzymały od mamy Marka naklejki ze zwierzątkami. Serdecznie dziękujemy pani Sylwii za przybycie do przedszkola. Cieszymy się bardzo i jesteśmy dumni z zaangażowania rodziców.
-Czytaj więcej
Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu
Dodał: Administrator / 25/03/2018
Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. Jak co roku w naszym przedszkolu organizowana jest uroczystość z okazji Ich święta. W tym roku uroczyste spotkania z okazji Święta Babci i Dziadka przebiegały w kilku etapach. Tygryski, Misie i Motylki zaprosiły dziadków w styczniu a Biedronki w lutym. Każda grupa wspólnie ze swoimi paniami przygotowała część artystyczną, na której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek oraz podziękować Dziadkom za cierpliwość, zrozumienie i opiekę, a przede wszystkim za czas, który zawsze mają dla swoich wnuków. Niejednej Babci i Dziadkowi, łezka kręciła się w oku, a na ustach można było zobaczyć uśmiech. Publiczność nie żałowała również pochwał dla swoich wnuków i nagrodziła ich gromkimi brawami. To były naprawdę wyjątkowe dni, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. A na koniec tego wyjątkowego dnia dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki i złożyły życzenia.
Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w dniu ich występu. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzone chwile w naszej placówce na długo pozostaną w pamięci zarówno dzieci jak i Babć oraz Dziadków.
-Czytaj więcej
Udział przedszkolaków w akcji charytatywnej "Góra Grosza"
Dodał: Administrator / 07/02/2018
Nasze przedszkole, podobnie jak w ubiegłym roku, przystąpiło do akcji „Góra Grosza” organizowanej we wszystkich szkołach i przedszkolach w całej Polsce. Była to już osiemnasta edycja „Góry Grosza” organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom”. Akcja rozpoczęła się 27.11.2017r. i trwała do 02.01.2018r. Celem akcji było zebranie jak największej ilości groszy i przekazanie dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu, oraz wsparcie dla ich rodzin, jak również uświadomienie przedszkolakom, że nawet najdrobniejsze wspólnie zebrane monety mogą utworzyć ogromny fundusz, który pomoże potrzebującym. W ramach akcji „Góra Grosza” nasze przedszkole zebrało kwotę: 168,91 zł.
MOTYLKI- 72,78zł
TYGRYSKI- 37,43zł
MISIE- 37,29 zł
BIEDRONKI- 21,41 zł
Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom, którzy wzięli udział w akcji. Cieszy nas fakt, że dzieci potrafią dzielić się z innymi i nie pozostają obojętne na los osieroconych dzieci. Kwota została przekazana w lutym 2018r. organizatorowi akcji- Towarzystwo „Nasz Dom”.
-Czytaj więcej
Teatrzyk pt. "Pink i Punk"
Dodał: Administrator / 07/02/2018
Dnia 12.01.2018r. (piątek) odwiedzili nas aktorzy z teatru "Gargulec". Zaprezentowano dzieciom przedstawienie pt. "Dwa Pingwiny: Pink i Punk". Głównym przesłaniem spektaklu była prawdziwa przyjaźń między pingwinkami. Spektakl opowiadał o tym, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie i nie należy śmiać się z czyjegoś nieszczęścia. Podczas przedstawienia dzieci wraz z aktorami zatańczyły śnieżny taniec pingwinów, wszystkim towarzyszyła wesoła muzyka i wspaniała zabawa.
12.01.2017 r. - „Dwa Pingwinki – Pink i Punk” - teatrzyk
Grzeczny Pink i rozrabiaka Punk ,przybyli do nas z bieguna północnego. Podczas teatrzyku dzieci dowiedziały się między innymi: czy warto budzić ze snu niedźwiedzia polarnego, czy prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie oraz czy można się śmiać z czyjegoś nieszczęścia? Pewne jest jedno - śnieżny taniec pingwinów rozweselił wszystkich. Bajka uczy dzieci między innymi zasad bezpieczeństwa w zimowej porze roku. Piękne kostiumy, wesoła muzyka i wspólna zabawa wprowadziła świetny nastrój w naszym przedszkolu.
-Czytaj więcej
Motylki karmią ptaki
Dodał: Administrator / 07/02/2018
Zima to trudny okres dla bezbronnych, głodnych ptaków. Z tego powodu przedszkolaki z grupy Motylki postanowiły o nie zadbać. Wcześniej dzieci przypomniały sobie oraz utrwaliły niezbędne zasady dokarmiania ptaków. Oto one:
1. Karmimy ptaki tylko w okresie zimowym!
2. Nie karmimy ptaków w lecie. One muszą umieć same zdobywać jedzenie!
3. Nie karmimy ptaków chlebem. Od tego często chorują i są słabsze!
4. Ptasich gości trzeba karmić regularnie. Gdy już nauczą się, gdzie jest karmnik, to będą do niego przylatywać i czekać na jedzenie. Nie wolno nam zapomnieć o nich!
Podglądanie ptaków przy karmniku to niesamowita okazja do spotkań z nimi oraz prawdziwy trening pamięci i spostrzegawczości w rozpoznawaniu pospolitych gatunków. Gile, sikory, sójki, wróble, kawki często goszczą w naszych stołówkach.
-Czytaj więcej
Zajęcie otwarte dla rodziców w grupie Motylki
Dodał: Administrator / 07/02/2018
W dniu 05.01.2018r. zaprosiliśmy rodziców z grupy Motylki na zajęcia otwarte pt. ,,Ptasie zabawy’’. Nasi goście przyszli zobaczyć jak pracują i bawią się ich pociechy, mogli obserwować jak ich dzieci funkcjonują w grupie rówieśniczej oraz radzą sobie z wieloma zadaniami, które tego dnia na nich czekały. Podczas zajęć dydaktycznych dzieci pracowały z wykorzystaniem elementów metody Porannego Kręgu, celem zajęć było wielozmysłowe poznanie otaczającej rzeczywistości, uwrażliwienie dzieci na potrzeby ptaków zimą oraz integracja grupy. Przedszkolaki spisały się wspaniale. W radosnej atmosferze, sumiennie wykonywały wszystkie powierzone im zadania, największy entuzjazm wśród dzieci wzbudziły doznania dotykowe z lodem. Podsumowaniem zajęć była degustacja miętowej herbatki, która bardzo smakowała zarówno przedszkolakom jak i ich rodzicom.
-Czytaj więcej
Warsztaty mydlarskie w grupie Motylki
Dodał: Administrator / 07/02/2018
W dniu 04.01.2018r. w grupie dzieci 5-letnich odbyły się wyjątkowe warsztaty mydlarskie . Warsztaty zostały przeprowadzone przez panie z Pracowni- Warsztaciarni JustEwalia. Przedszkolaki poznały ciekawostki na temat mydeł, następnie według własnej inwencji twórczej stworzyły małe niepowtarzalne ,,dzieła sztuki’’- dwa zestawy naturalnych mydełek glicerynowych z wtapianymi obrazkami. Dzieci dokonywały wyboru koloru, kształtu a także zapachu mydełka . Elegancko zapakowane mydełka będą wspaniałym upominkiem dla kochanych babć i dziadziusiów z okazji zbliżającego się ich święta. Dla naszych ,,Motylków’’ była to chwila kreatywnej radości .
Dziękujemy rodzicom Kacperka za zorganizowanie tych edukacyjnych warsztatów, a także Paniom z pracowni JustEwalia za profesjonalizm i cierpliwość podczas tego wyjątkowego spotkania , za to że poprzez super zabawę wprowadziły nas w mini świat chemii.
-Czytaj więcej
Koncert "Choinka, jabłuszka i zapach pierniczków"
Dodał: Administrator / 07/02/2018
21.12.2017 odbył się w naszym przedszkolu koncert muzyczny o tematyce bożonarodzeniowej. Muzycy zaprezentowali program artystyczny skupiony wokół tradycji i zwyczajów świątecznych. Dzieci wspólnie z pracownikami śpiewały kolędy i pastorałki. Aktorka biorąca udział w przedstawieniu wcielała się w tradycyjne postaci kolędników, a także zachęcała dzieci do wspólnej zabawy.
-Czytaj więcej
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Świąteczna choinka"
Dodał: Administrator / 07/02/2018
Choinka jest nieodłącznym elementem tradycji bożonarodzeniowej i traktujemy ją jako symbol nadziei i radości. Najmłodsi utożsamiają ją z niczym innym, jak tylko z prezentami, bo to właśnie pod choinką w wigilijny wieczór oczekują na upragnione podarunki.
Dlatego z okazji zbliżających się świąt został ogłoszony w naszym przedszkolu konkurs plastyczny „Świąteczna choinka”.
Na konkurs wpłynęło 45 choinek. Wszystkie były niezwykle piękne, niepowtarzalne i bardzo oryginalne. Widać było olbrzymi wkład pracy zarówno małych, jak i dużych rąk. Choinki stanowią teraz wystawę i ozdabiają hol naszego przedszkola.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 20.12.2017r. Po komisyjnym przeliczeniu głosów okazało się, że:
I. miejsce otrzymała: Zosia Kania
II. miejsce : Lena Zielińska
III. miejsce : Zosia Karaś
Wszystkie pozostałe dzieci otrzymały wyróżnienia.
GRATULUJEMY!!!
Rodzicom i dzieciom dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie.
-Czytaj więcej
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.