-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 29. Stycznia 2023
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Glówne
Grupy
Kącik dla rodziców
Uroczyste zakończenia roku szkolnego 2018/2019
Dodał: Administrator / 08/07/2019
W czerwcu odbyło się oficjalne zakończenie roku szkolnego w naszych grupach przedszkolnych. W uroczystościach wzięli udział rodzice, dzieci oraz Pani Dyrektor. Każde spotkanie było podsumowaniem całorocznej współpracy.
Dzieci pod opieką wychowawców przygotowały programy artystyczne:
GRUPA KOTKI - ,,Podróż po Polsce’’ , 10.06.2019r.
GRUPA BIEDRONKI- ,,Legenda o smoku Łakomczuchu’’ , 12.06.2019r.
GRUPA TYGRYSKI-,,W krainie wierszy Jan Brzechwy’’ , 11.06.2019r.
GRUPA MISIE- ,, Pożegnanie przedszkola’’, 07.06.2019r.

Przedszkolaki recytując, śpiewając i tańcząc zaprezentowały zdobyte umiejętności. Nasi mali aktorzy dzielnie odegrali swoje role, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Pięciolatki dostały foto dyplomy, birety i koszulki absolwenta ze swoim zdjęciem i logo przedszkola. Podziękowaliśmy również rodzicom zaangażowanym w przedszkolne życie naszych podopiecznych.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim dzieciom oraz rodzicom za ten wspaniały rok!
-Czytaj więcej
Wizyta strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielonce w naszym przedszkolu
Dodał: Administrator / 08/07/2019
Dnia 21.06.2018r. nasze przedszkole odwiedzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielonce. Wizyta strażaków w naszym przedszkolu wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku, dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, którym przyjechali strażacy. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy oraz każde dziecko mogło wsiąść do wozu strażackiego. Zaprezentowano również dzieciom polewanie wody oraz sygnały dźwiękowe w samochodzie. Dzięki takim spotkaniom dzieci: poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka; wiedza jak dbać o własne i innych bezpieczeństwo; szanują trudną pracę strażaka; kształtują odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach; zaznajamiają się z sytuacjami, w których powinny korzystać z numerów alarmowych.
-Czytaj więcej
Prezent z okazji Dnia Dziecka - Teatr Rodziców "Pomieszanie z poplątaniem - czyli zamieszanie w krainie bajek"
Dodał: Administrator / 08/07/2019
Kochani Rodzice...czego nie zrobią dla swoich maleństw, szczególnie w Dzień Dziecka :)
Dnia 3 czerwca 2019 r. Rodzice z grupy Misie postanowili sprawić niespodziankę swoim pociechom i wcielili się w role aktorów. Udział w przedstawieniu pozwolił ujawnić prawdziwe aktorskie talenty. Nasi rodzice naprawdę potrafią wiele, a uśmiech i fantastyczna atmosfera udzieliły się zarówno dzieciom jak i dorosłym.
Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom biorącym udział w przedstawieniu za wspaniały występ oraz świetną zabawę bo przecież nic tak nie cieszy jak roześmiane buzie naszych dzieci.
-Czytaj więcej
Wycieczka przedszkolaków do gospodarstwa agroturystycznego
Dodał: Administrator / 08/07/2019
Dnia 30 maja 2019 r. dzieci z naszego przedszkola pojechały autokarami na wycieczkę do Głęboczycy. W Agro City przedszkolaki przeżyły niezapomnianą przygodę w radosnej, aktywnej zabawie oraz wspaniałej atmosferze. Przy pięknej pogodzie, w malowniczym krajobrazie dzieci miały wiele różnorodnych atrakcji: kopalnię złota, duży leśny labirynt, zjeżdżalnię linową, makiety dzikich zwierząt w skali 1:1, pomniki przyrody, przejażdżkę wozem po okolicy, połów rybek, dojenie sztucznej krowy, zwiedzanie zaczarowanego lasu. Do domu wróciliśmy z kieszeniami pełnymi „złota” i ogromem wrażeń.
-Czytaj więcej
SPOTKANIE Z POLICJANTEM W GRUPIE MISIE
Dodał: Administrator / 08/07/2019
29 maja grupę Misie odwiedził tata Ewy, który jest policjantem. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i domu. Pan policjant w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać bezpieczeństwo własne oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacjach zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.
Misiom najbardziej podobały się przedmioty przyniesione przez policjanta, a także możliwość zabawy prawdziwą krótkofalówką. Bardzo dziękujemy za przybycie, ciekawą pogadankę i fajną zabawę.
-Czytaj więcej
Wycieczka dzieci z grupy "Biedronki" do Urzędu Miasta Zielonka
Dodał: Administrator / 08/07/2019
W ramach realizowanej tematyki Zielonka – moje miasto, dzieci z grupy „Biedronki ” wybrały się z wizytą do Urzędu Miasta Zielonka. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci jak wygląda praca w Urzędzie i czym zajmują się ludzie pracujący w poszczególnych wydziałach. Na początku przedszkolaki powitała pani Sekretarz Urzędu Miasta Renata Jóźwiak , która sprawowała rolę przewodnika wycieczki oprowadzając dzieci po całym urzędzie, tym samym przybliżając im pracę urzędników i funkcjonowania urzędu. Na „trasie spaceru” znalazł się pokój ewidencji ludności, ochrony środowiska, a także pokój , gdzie udziela się ślubów. Spacerując po Urzędzie spotykaliśmy uśmiechnięte buzie pracowników, którzy bardzo miło witali nas w swoich pokojach. Największe wrażenie na przedszkolakach zrobiło spotkanie z panem Burmistrzem Miasta panem Kamilem Iwandowskim, który bardzo chętnie przyjął wszystkie dzieci w swoim gabinecie i opowiedział o swojej pracy. P. Burmistrz pozwolił dzieciom sprawdzić, jak się siedzi w fotelu burmistrzowskim. Dzieciom bardzo się to podobało i większość przedszkolaków nie chciała schodzić z tego fotela. Następnie Pan Burmistrz zaprowadził przedszkolaki na salę konferencyjną, gdzie odbywają się posiedzenia i podejmowane są ważne decyzje dotyczące naszego miasta. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały za wspaniałe przyjęcie panu Burmistrzowi i pani Sekretarz i wręczyły zrobione laurki i godło Polski . Przedszkolaki również otrzymały od pana Burmistrza drobne upominki. Wycieczka była bardzo udana, a dzieci zdobyły nowe doświadczenie i wiedzę, która posłuży do budowania u dzieci postaw obywatelskich. Serdecznie dziękujemy za życzliwość i ciepłe przyjęcie przedszkolaków.
-Czytaj więcej
FESTYN RODZINNY 2019 "BO WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA"
Dodał: Administrator / 08/07/2019
Pod hasłem „Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina ” 24 maja 2019 r., w naszym przedszkolu, odbył się Festyn Rodzinny. W miłej i rodzinnej atmosferze uczciliśmy Dzień Mamy i Dzień Taty. Rodzina, patriotyzm były więc motywem przewodnim spotkania. Wszyscy jej członkowie, także babcie i dziadkowie, ciocie i wujkowie, mieli okazję wzmocnić swoje więzi rodzinne, zintegrować się podczas wspólnych zabaw, konkursów i wspólnego biesiadowania. Rodzinne świętowanie rozpoczęło się występami artystycznymi naszych przedszkolaków. Piosenki dla mamy i taty wywołały ogromne wzruszenia, łzy szczęścia płynęły z oczu niejednej mamy. Regionalne tańce ludowe zatańczone przez każdą grupę przedszkolaków były także spektakularnym widowiskiem. Patriotycznie z dumą i powagą wszyscy uczestnicy festynu przyłączyli się do zatańczenia narodowego tańca – poloneza. Następnie odbyła się aukcja prac dziecięcych, po której rozpoczęła się wspólna zabawa.
Ogromne zainteresowanie wzbudziły konkursy i zabawy, oczywiście związane z treściami patriotycznymi.
Dużym powodzeniem cieszyła się kawiarenka a także pyszności z grilla.
Było to spotkanie pełne życzliwości, otwartości i poczucia, że jesteśmy jedną wielką rodziną.
Cieszymy się z udziału w naszym święcie tak dużej liczby gości, dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i zapraszamy za rok. Wszystkim tym, którzy zaangażowali się w organizację i przebieg festynu, bardzo dziękujemy!
-Czytaj więcej
Teatrzyk "Legendy gór i Krakowa"
Dodał: Administrator / 08/07/2019
Dnia 23.05.2019 r. nasze przedszkole odwiedziła agencja teatralna „ VENA”, prezentując spektakl teatralny pt: „ Legendy gór i Krakowa – Polska w legendzie.” Aktorzy zapoznali dzieci
z legendami i opowiadaniami dotyczącymi przeszłości ważniejszych miast naszego kraju, ponieważ są one pierwszym elementem folkloru i tradycji. To właśnie legendy przybliżają nam historię naszego narodu i uczą co jest dobre, a co złe. Widzowie mieli okazję poznać legendy takie jak: „O smoku Wawelskim” , „Hejnale Mariackim” i bajkę o „Królu Beskidzie”. Zostały one przekazane przez aktorów w sposób aktywny i wesoły, gdyż taki sposób angażuje zmysły i emocje dzieci, oraz umożliwia im pełnię radosnego przeżycia.
-Czytaj więcej
Rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-technicznego "Moje drzewo genealogiczne"
Dodał: Administrator / 03/06/2019
Dnia 16. 05. W czwartek został rozstrzygnięty konkurs plastyczno – techniczny pt.: „DRZEWO GENEALOGICZNE MOJEJ RODZINY” Rodzice wraz z dziećmi chętnie wzięli udział w konkursie. Wpłynęło wiele interesujących prac, wykonanych różnymi technikami. Właściciele nagrodzonych prac otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne nagrody. Mamy nadzieję, że chwile spędzone na wspólnej pracy sprawiły dzieciom i rodzicom wiele radości i przyczyniły się do wzruszających wspomnień. Była to doskonała okazja aby dzieci w sposób wizualny uporządkowały sobie relacje i pokrewieństwa we własnych rodzinach.
-Czytaj więcej
Wycieczka dzieci z grupy "Biedronek" do pobliskich sklepów
Dodał: Administrator / 03/06/2019
Dnia 9 maja dzieci z grupy „Biedronki” wybrały się na wycieczkę do pobliskich sklepów na osiedlu Wolności. Zwiedziły Piekarnię Gromulskich, sklep spożywczy „Sam”, oraz kiosk warzywny. Wizyta związana była z tygodniowym tematem pracy „Do sklepów wyruszamy, gdy zakupy zrobić mamy”. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą sprzedawcy oraz wyposażeniem sklepu, z produktami które można kupić w sklepach. Ponadto zwrócono uwagę na sposób robienia zakupów oraz użycie zwrotów grzecznościowych. Przedszkolaki miały okazję obserwować pracę sprzedawcy, rozpoznawały i nazywały urządzenia ( waga elektroniczna, kasa fiskalna), poznały różne rodzaje artykułów sprzedawanych w każdym sklepie. Dzieci z zainteresowaniem oglądały wszystkie regały, półki, lodówki. Wizyta w sklepach była zarówno doskonałą lekcją pod względem właściwego zachowania się w miejscu użyteczności publicznej, jak również ogromną frajdą dokonania w nim wspólnego zakupu. Wycieczka zainspirowała przedszkolaków do podjęcia zabaw w „Sklep” w naszym kąciku tematycznym. Na zakończenie wycieczki dokonaliśmy drobnych zakupów, które skosztowaliśmy po powrocie do przedszkola. Wycieczka ta dostarczyła przedszkolakom wiele pozytywnych wrażeń, wzbogaciła je o nowe wiadomości i spostrzeżenia.
-Czytaj więcej
Koncert muzyczny "Familijny song"
Dodał: Administrator / 03/06/2019
Dnia 10 maja w naszym przedszkolu odbył się koncert muzyczny Papaja Kids pt. „Familijny Song” – Piosenki o Rodzinie. Podczas koncertu dzieci wspólnie z zespołem grały na instrumentach perkusyjnych, tańczyły i śpiewały takie piosenki jak:
„U Babci w Spiżarni”
„Puszek Okruszek”
„Ojciec Wirgiliusz”
„Czacza dla Babci i Dziadka”
„Rodzina Rekinów”
Koncerty muzyczne zapewniają dzieciom rozrywkę połączoną z edukacją na najwyższym poziomie. Dzieci są zachwycone i wspólnie chętnie się bawią.
-Czytaj więcej
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2023 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.